reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maleństwami

Ollesia- a to Piotruś spryciulek:tak:

chyba zostane przy belli od rana dopiero 3 pielucha na małej, chyba wiecej potrafia wchłonąc, choć trzeba na prawde dokładnie założyc aby dzidziol nie przesikał.(w nocy przelała o 2 ją przebierałam, no ale od kolacji wypiła 750 ml herbaty))
i tak sobie policzyłam dokładnie to Ami samej herbaty wypija o. 2 litrów, 250 kakao, 100ml vibowitu, sama sie zdziwiłam bo ja nawet tyle nie wypijam:baffled:
 
reklama
Mada, Sara tez chleje na potege :-pMoze nie az tyle co Ami, ale tez sporo plynow w siebie wlewa.
W ciagu dnia duzy Bobofrut/herbatka, wieczorem ok. 250-350ml mleka (czasami wiecej) i w nocy 500-750ml soku/herbatki. Czyli do 1.5litra na dobe dobije.
 
no ograniczyłam troche pieluchy, te z belli jednak starcza na dłużej ale nie na cała noc, wczoraj o 2 przebieralismy łózko ba mała całe zalała...zastanawiam sie czy sa jakies na noc co by wytrzymałay do 12 godzin...bo czasami uda mi sie ja przewinac na śpiocha ale jak juz sie obudzi to stawia na nogi cały blok:baffled:
jak byłam u teściówki to były takie pieluchomajtki w auchanie z róznych firm i gdyby nie obawa o odparzenie to mogłaby w jednej szaleć cały dzień i nie były dużo droższe od normalnych...były z pampersa, huggisa i innych firm nawet marki auchan:tak:
 
Mikolaj tez 'przesikiwal' pieluchy w nocy, dziewczyny nic prostrzego!!!!!! na codzien uzywam pampersy 4+ a na noc kupilam mu wielka pake 6, wieksza jest bardziej chlonna i (przynajmniej u nas) nie ma problemow z odparzeniami ani powodziami w nocy.
 
Dorota_Regin - u mnie wiekszy rozmiar sie nie sprawdzil.
Maz kupil wieksze pampersy i jak zalozylam Mateuszkowi na noc, to siki nogawkami wylecialy. On sie kreci w nocy, a wtedy to i kolki mial, to bylo mega krecenie.
 
mada kombinuj z tymi pieluchami, bo szkoda snu Ami na przewijanie, a przy jakiejś okazji, zapytaj pediatry co myśli o ilości płynów wypijanej przez Ami:tak: Alka pije jednak dużo mniej, tak do 1,5 litra dziennie (z zupką):tak:
 
Bedyta- już pytałam pediatry o ilośc płynów i powiedziała mi że tylko sie cieszyc że tak ładnie pije:baffled:
co zaś do pieluch to mi juz ręce opadaja, te z belli ładnie wytrzymują podczas dnia i idzie ok.4-5:tak:ale na noc mam przechlapane, dzis ja przewijałam o 2-ej i akurat jak wyciagłam pieluche to ta zrobiła fontanne:cool: i niby przewinieta a jak wstała to i tak gacie od piżamy były troche mokre:confused: juz nie mam pomysłów, no przecięż nie bede jej przewijac w nocy 2 razy:no:
 
kurcze mada, to na prawdę przekichane z tymi pieluchami macie... nie wiem, może zdałyby egzamin te majteczki pieluchowe np pampersa... tylko,że one dośc droge są.. a czy bardziej chłonne- to nie wiem...
 
Mada, witaj w klubie zasikanych dzieciorow :-p
Ja Sare od jakiegos czasu tez musze w nocy przewijac ok. 2-3, bo w przeciwnym razie rano mam cale lozko i posciel zlane - Sara wypija w nocy ok. 500ml napojow plus 250-350 ml mleka na dobranoc :baffled:
Tez nie wiem co z tym zrobic, ale nie dam rady zmniejszyc jej ilosci plynow bo by sie zaplakala :baffled:
Wiekszy rozm. pampersow nic nie daje (uzywamy 5-tek), a o huggiesach nie wspomne, przesikuje je na wylot :baffled:
Ostatnio to nawet stwierdzilam, ze jej 2 pampersy jeden na drugi zaloze :-p ale mama mnie odwiodla od tego pomyslu ;-):-)
 
reklama
nie przewinełam w nocy małej- efekt oczywisty ale stwierdziałam ze po co mam przewijac jak i tak przeleje:wściekła/y: ale nie było tak źle troche nogawka mokra, wiec te z belli na pewno dłuzej wytrzymuja niż z tesco tylko sa strasznie wielkie i i jakies "dziwne":baffled: trza poszukac jakis nocnych, wiekszy rozmiar:confused:nie ma wiekszych :sorry2:
 
Do góry