reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maleństwami

reklama
Dziewczyny znacie moze jakies domowe sposoby na odparzone jadra? Pat ma ostatnio kwasowe kupki i ma strasznie odparzone jajka. Ryczy okropnie przy kazde zmianie pieluchy. Mam krem Desititin (cos jak sudocrem) ale malo pomaga. Nakladam mu tetry, ale i tak jakos malo poprawe widac. W sumie dzis bylo juz lepiej dopoki znow niezrobila sie kolejna kupa, ktorej niebylo ani slychac ani czuc i odparzenie sie odnowilo, nawet gorzej niz wczesniej.

Leyna moze Ty wieszczy mozna uzyc Nystatyne w kremie natakie odparzenia i czy ona wogole pomoze, bo to przeciez na grzybice..???
 
Wama znam problem po takich kupach. Piotruśkowi też momentalnie cała pupa się odparza, czasami aż do krwi.

ja stosuję duże ilości sudocremu, wietrzenie i częste zmienianie tetry
z tym, że u nas tetra rządzi a pieluchę jednorazową stosujemy tylko na noc. w przedszkolu pewnie nikt Patowi tetry zakładać nie będzie :-(

nystatyna jest na grzybicę i teoretycznie jest bardzo skuteczna, ale zastosowałabym ją w ostateczności
 
Dziekuje Leyna, wlasnie u nas sie juz poprawilo i dlatego zalozylam mu jednorazowa pieluche i akurat wtedy zrobila sie kupa i cala historia od nowa. Powiedzialam F ze jek bedzie wracal do domu zeby wstapil di dzieciecgo i kupil cos a la sudocrem, naloze duzo na noc, moze cos pomoze. Mam nadzieje ze do wtoku sie zagoi, bo nei chce go dawac do przedszkola z takimi odparzeniami. Jeszcze raz dziekuje.
 
Wama, i jak, lepiej z dupcia Pata? Sara po kupie, szczegolnie jak nie zauwaze, ze zrobila, ma tez odparzone dupsko, ale gruba warstwa alantanu plus masci lub tormentiol zawsze pomagaja.

A ja kupilam dzisiaj Pampersy let's go majtkowe, niby sa bardziej chlonne, zobaczymy czy Sara przetrwa noc w 1 sztuce :baffled:
 
próbowałam sobie przypomnieć czy Wojtek był kiedyś odparzony, i nic, normalnie jakąś twardą dupkę miał, ani razu jej nie odparzył, Ali się już zdarzyło... ale minimalnie, wystarczył sudocrem:tak:
sandra to chyba telepatia, Alka się ostatnio nie chce dać ubrać po kąpieli no i dzisiaj założyłam let`s go, mam jeszcze paczkę od wakacji:-p
 
Sandra z pupcia troche lepiej, mam nadzieje ze jutro bedzi ena tyle dobrze ze bede mogla go znow wyslac do przedszkola. Powodzenia w nieprzesikaniu Sarki. Daj znac czy se udalo.
 
Bedytko, Sara tez bardzoooooo utrudniala mi zakladanie jej zwyklego pampersa :-p A te Let's go jak majtochy, wiec raz dwa i ubrane ;-):-)

Dzustta, Sara w nocy wypija srednio 500ml plynow plus ok. 250 ml mleka przed spaniem, wiec w normalnych pampkach byla kilka razy rano przesikana na wylot, lacznie z posciela i materacem :-p

Wama, mam nadzieje, ze dupcia Pata juz gladziutka i rozowiutka i ze poszedl do przedszkola :tak:

Powiem Wam, ze te Let's Go rzeczywiscie bardziej chlonne sa! :tak: Zalozylam Sarze o 20:00 po kapieli. Wypila butle mleka, a w nocy 500ml herbatki&sok i zmienilam jej pieluche o 6:30 jak sie obudzila :)baffled: ona jednak musi chodzic pozniej spac, bo to nie dla mnie takie wczesne wstawanie. hehe) - oczywiscie wazyla ze 100kg i Sara miala lekko wilgotne spodnie od pizamki, bo pampek przesiaknal na calej powierzchni, ale nie byla zalana :tak::-) wiec od dzisiaj bedziemy na noc leciec na Let's Go :tak:
 
reklama
Sandra- a wiec jednak ciut przemokło... ja nadal szukam...podobno pampki 6 są baaaardzo chłonne ...chyba kupie mała paczke na próbe...bo u nas czasami dwie pieluchy na noc nie daja rady:baffled:juz mi rece opadaja...
 
Do góry