reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie - krok po kroku.

Wiesz co rodzina twojego faceta chyba sama jest opóźniona. To wasze dziecko i wy decydujecie kiedy może byc gotowe. Nie przejmuj się, tak to jest niestety. Rodzina mojego męża również ma swoje "CZAS, CZAS", albo " dobre rady "ale nauczyłam się miec to w nosie. Toksykow nie brakuje.
Nie zwracam na nich uwagi.
Zabawne, Co do wychowywania dzieci największe mądrości mają Ci którzy ich albo nie mają wcale, albo oddali komuś na wychowanie.
Mi w zasadzie nie miał kto podpowiadać, opowoadsac ja robiłam tak i tak, moje dziecko to tak i tak. Wszystkiego właściwie uczyłam się z internetu, i lubię pytać was o zdanie, o doświadczenia. Poznalam tu kilka fajnych dziewczyn.
 
reklama
Nie zwracam na nich uwagi.
Zabawne, Co do wychowywania dzieci największe mądrości mają Ci którzy ich albo nie mają wcale, albo oddali komuś na wychowanie.
Mi w zasadzie nie miał kto podpowiadać, opowoadsac ja robiłam tak i tak, moje dziecko to tak i tak. Wszystkiego właściwie uczyłam się z internetu, i lubię pytać was o zdanie, o doświadczenia. Poznalam tu kilka fajnych dziewczyn.

Ja lubię posłuchać rad ale kobiet z rodziny, które wychowywały swoje dzieci z uczuciami, miłością i pielęgnacją nie z obowiązku, szorstko i chłodno. Moja teściowa nie potrafi przytulić własnego syna co dopiero wnuka.
 
Ja syna sadzam od 7m na nocniku, bo miał regularny rytm, więc wiedziałam kiedy idzie kupka, w miesiąc ogarnął i dawał znać, na początku dźwiękami,potem już nazywał. Ale pieluszkę pożegnaliśmy przed 2 urodzinami. Był czerwiec, więc ciepło, zwinęłam dywan, zabezpieczyłam meble (fotele, kanape i łóżko), młody chodził bez dołu. Pierwszego dnia co chwilę musiałam mocować, ale drugiego dnia (na noc pielucha), pojednej wpadce już sam siadał na nocniku. Ubrałam majteczki, nie zdarzyła nam sie wpadka. Na noce pieluchyzostawilam, ale max do tygodnia pielucha była sucha, więc próbowaliśmy bez pampka spać. Jakieś dwie wpadki się przytrafiły i koniec.. Także tydzień i było po pieluchach. U nas hitem była książeczka o tym, jak Misia Marysia kończy z pieluszka i Ale kupka, czyli co masz w pieluszce.
Uważam, że nakładka na sedes nie jest dobrym początkiem.. Nocnik jest przyjaźniejszy. Mój syn dopiero od niedawna się przekonał do nocnika.. A ma 3,5...
 
Ja lubię posłuchać rad ale kobiet z rodziny, które wychowywały swoje dzieci z uczuciami, miłością i pielęgnacją nie z obowiązku, szorstko i chłodno. Moja teściowa nie potrafi przytulić własnego syna co dopiero wnuka.
No ja niestety nie mialam od kogo, chociaż bardzo bym chciała 😔 i tak trafiłam tu.
 
Uważam, że nakładka na sedes nie jest dobrym początkiem.. Nocnik jest przyjaźniejszy. Mój syn dopiero od niedawna się przekonał do nocnika.. A ma 3,5...
To chyba zależy od dziecka. Moje nigdy nie skorzystały z nocnika. Ale nakładka jak najbardziej im odpowiadała.
Oboje odpieluchowani mniej więcej jak miały po 2,5 roku. Musiałam tylko znaleźć taką wersję mini nakładki, bo byli bardzo szczupli i bałam się że wpadną do środka ;-)
 
To chyba zależy od dziecka. Moje nigdy nie skorzystały z nocnika. Ale nakładka jak najbardziej im odpowiadała.
Oboje odpieluchowani mniej więcej jak miały po 2,5 roku. Musiałam tylko znaleźć taką wersję mini nakładki, bo byli bardzo szczupli i bałam się że wpadną do środka ;-)
A pamiętasz może gdzie taką kupiłaś, czy taką mini wersję w internecie można zamówić?
 
Dziewczyny, których dzieci uczęszczają do żłobka, jak wygląda u was opieka nad dziećmi, co ile zmieniają tam pampersa czy pomagają odpieluchowywac ? Jak to wgl wygląda. Córka nasza poszla do przedszkola dopiero to nie mieliśmy już pieluch a syn będzie uczęszczać między 1,5 roku a do 2 roku życia do żłobka i stresuje mnie już ta myśl jak to będzie, jak to wygląda.
 
reklama
Do góry