reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy

Giyoshi, mysle ze nie masz powodow do zmartwien! Ja tez wczesniej sie martwilam ale okazuje sie ze wszytsko w porzadeczku! Moze dzidzia sie schowala ciut glebiej i buszuje po kregoslupie??? hihi Nie matrw sie bo dzidzia w tym okresie jest jeszcze malutka i nie ma tyle sily by walic jak pod koniec ciazy!!!
A ten bol polowy tlowia tez moze byc calkiem normalna doleglowoscia ciazowa! Ja w poprzedniej ciazy to co jakis czas mialam takie bole krzyza ze nie moglam sie ruszyc czy nawet polozyc! Nasze kosci sie przestawiaja i przygotowuja miejsce dla rosnacego bobaska! Ja mam teraz ten sam problem co wczesniej, czyli bole w pachwinach i to czasem takie ze jak wstaje to przez pare minut schodze zgieta w pol!
Wczoraj polozna powiedziala mi ze to jest normalne!!!
 
reklama
Mam tyłopochylenie macicy więc moze dlatego w późniejszym terminie poczuje jakieś kopniaki :)Mysle też ze przez to ( mimo ze to dopiero 5 miesiąc) potwornie bolą mnie plecy.

.
 
To witaj w klubie cierpiacych z bolu!! HIHi Nie ma reguly kiedy ma cie cos bolec, 5 miesiac to chyba najlepszy moment na przygotowanie sie naszego cialka do zwiekszajacej sie objetosci!!
 
kurde a ja praktycznie chodze w starych ciuchach...
w tamta ciaze mialam chyba tylko dwie pary takich strikte ciazowych z pasem na bebech a tak to stare szmaty

To podobnie jak ja. Niektóre spodnie noszę jeszcze sprzed ciaży. Bluzki czy kurtki tez. Mam kilka ciążowych ciuszków, ale widzę, ze ta laba zaczyna się kończyć i trzeba będzie jechać na zakupy;-)

giyoshi ja też mam to tyłozgięcie. Mnie plecy łupią już od drugiego miesiąca. Miałam już takie bóle, ze nie mogłam się ani schylić, ani wstać. Masakra... A maluszek zaraz zacznie kopać. W pierwszej ciąży podobno niektóre zaczynają kopac dopiero w 23 tyg. Nawet się nie obejżysz, jak cię maluch będzie w nocy budził...:-);-)
 
a propos ciuchow i innych ;-)

Jak się zmienia podejście przy kolejnych dzieciach
Twoje ubrania:

Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę.
Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.
Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi ciuchami.

Przygotowanie do porodu:
Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.
Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

Ciuszki dziecięce:
Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.
Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.
Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

Płacz:
Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.
Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.
Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku.

Gdy upadnie smoczek:
Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.
Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

Przewijanie:
Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.
Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

Zajęcia:
Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp.
Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.
Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

Twoje wyjścia:
Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.
Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.
Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew.

W domu:
Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.
Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.
Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.

Połknięcie monety:
Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.
Drugie dziecko: Czekasz aż wysra.
Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.
__________________
 
to prawda sugar :-D:-D:-D

ja noszę ciuszki ciążowe już od 4 miesiąca, mam wąską miednicę i wywaliło mi piłeczkę której nijak nie mogę wcisnąć do spodni sprzed ciąży a podobno mam mały brzuszek :-)

jajnik mnie boli kurka :crazy:
 
Haha Sugar dobre :)
Ja sie tez mieszcze we wszystkie ciuchy, kupilam 2 pary ciazowych spodni ale sa letnie a u mnie pogoda raczej jesienna :/
Co do ruchow dziecka to poczulam pierwsze motylki juz kolo 14 tygodnia!! Moze dlatego ze moja dzidzia jest wyjatkowo duza, jak to powiedzial lekarz. A teraz to mi daje tak popalic, ze jak poleze to widac jak mi sie brzuch rusza i to porzadnie widze jak wypycha co sie da :)
 
ja niestety szybko przytyłam na początku ponieważ rzuciłam palenie.Dziękuje za słowa które dodały mi otuchy. Bol pleców czasem jest niedozniesienia ale staram sie leżeć, pomaga. No i ciesze się że na kopanie mam jeszcze troszkę czasu.

hehe ale się uśmiałam z porówniam Sugarspunsister
 
reklama
Sugar masz normalnie mistrza,jak to przeczytałam myslałam ze z fotela spadnę.
Przeraża mnie juz teraz myśl o trzecim dziecku chyba sie nie zdecyduje nigdy w zyciu jak tak ma to wyglądać hihi
 
Do góry