reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

objawy i boleści-ku pocieszeniu

reklama
u mnie tez podstawowe badania krwi tylko na poczatku ciazy,kolejne chyba za kilka tygodni na glukoze czy cos takiego... w miedzyczasie mialam dodatkowe,ale ze wzgledu na mozliwy kontakt z choroba zakazna dziecieca... cisnienie ciagle w gorze i do tego na ostatnim usg wyszlo mi lozysko przodujace,ale z tego co czytalam na internecie to jeszcze jego pozycja moze sie zmienic i wszystko bedzie ok... na razie jedynie zakaz przytulanek i badan wewnetrznych.... no i zeby tego bylo malo to jeszcze od wczoraj mam mega przeziebienie.... a jesli chodzi o energie to tez tylko bardzo krotkotrwala i zastanawiam sie co madrzy ludzie w ksiazkach pisza o tym nawale energi w drugim trymestrze ;-):-D:-D...
 
Renia, hemoglobinkę masz znakomitą :-) nie masz się co martwić. Norma przy hemoglobinie to 11,2 - 16- jak dobrze pamiętam ( wiem bo jestem Honorowym dawcą krwi ) a Twój wynik 12,3 jest jak najlepszy. Ale jeśli faktycznie chcesz podwyższyć czyli w tym wypadku podwyższyć żelazo we krwi to wcinaj ( a raczej wcinajcie ) wszystko co zielone : sałata,kapusta ,szpinak a także czerwone mięsko.

Dziekuje za pocieszenie :-) od razu mi lepiej :-) ale pojem sobie zieleninki;-)

Ewa-Krystyna- duzo zdrowka!!!
 
Ja mam 11. W dodatku nie jem zadnych witamin, bo wiecznie zapominam. Ale staram sie jesc "zielone" a poza tym podjadam po dzieciach, czyli wszystko w duzej ilosci.... No i mam totalna "jazde" na mozzarelle z pomidorami i polowka peczka bazylii
 
mnie tez dopadlo wreszcie...mam zapalenie gardla i dostalam rowamycyne,takze zwolnienie do swiat,to moj pierwszy odpoczynek w tym roku..
mam do Was pytanie,...otoz dzis w nocy dostalam chyba skurczy..:wściekła/y: w kazdym badz razie taki bol jak by mi ktos brzuch obreczą sciskal i tak co minute,wzielam nospe forte i przeszlo ale mam stracha,moja gin dopiero jutro przyjmuje...czy ktos cos takiego w 6tym miesiacu???poradzcie
ostatnia doba to chyba byla najgorsza w tej ciazy, spalam pelne 3 godziny przez to gardlo :(
 
Ja miałam ostatnio takie skurcze to okazało się, że były od zapalenia pęcherza! Przez trzy dni brałam antybiotyk i przeszło tak, że już o tym bólu i skurczach zapomniałam! A też strasznie sie tego przestraszyłam...
 
Ja też dzisiaj odebrałam wyniki... i w sumie nie znam sie na tym :-p
WBC 8,02
RBC 3,79
HGB 12,3
HCT 34,8
MCV 91,9
MCH 32,5
MCHC 35,4
CHCM 36,0
RDW 12,7
HDW 2,48
PLT 282
MPV 8,3

Zna się któraś z was na tym :confused:
 
WBC - krwinki białe, norma 4,1 - 10,9
RBC - krwinki czerwone, norma 4,0 - 5,2
HGB - hemoglobina, norma 12-16
HCT - hematokryt, norma 36-46
MCV - norma 80-97
MCH - norma 26-32
MCHC - norma 31-36
tyle wiem, z powyższego wynika, ze wyniki masz ok, trochę za mało czerwonych krwinek, ale w ciaży to powszechne; trzeba jesc zielone i czerwone warzywa i mięso (mięso oczywiście czerwone, zielonego nie polecam :)
 
reklama
Do góry