reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

objawy i boleści-ku pocieszeniu

Kiwaczku to tak jak u mnie :-( Wprawdzie nie wymiotuje,bo chyba bym musiala sie zmusic,ale robi mi sie czasem niedobrze i przy tym w glowie mi sie kreci :baffled: Ja tez nie mialam nudnosci na poczatku ciazy i chyba teraz nadrabiam,ale mam nadzieje ze niedlugo przejdzie.Oprocz tego mam straszna zgage i czasami mam wrazenie,ze to przez ta zgage mi niedobrze.
 
reklama
dziewczyny! mi na zgagę ( chociaż nie mam aż takiej intensywnej) pomaga gorące mleko. Nudności nie mam, ale wiem co czujecie bo mialam na początku ciąży. Ja czasami czuję jakbym miała kolkę z boku, nie wiem czy to coś złego, bo to pierwsza ciąża, ale idę w czwartek do lekarza to się zapytam. Dziewczyny trzymajcie się i wszystkim życzę powrotu do formy, bo pogoda sprzyja (przynajmniej u mnie na Śląsku):-)
 
Madzia a jak u Ciebie z morfologią? Bo u mnie kiepsko i tak się zastanawiam, że może to anemia zapodaje nam te mdłości?
Ja robię w tym tygodniu analitykę a przyszłym mam wizytę u mojej ginki to na pewno dopytam. Ale dokuczają mi te mdłości okropnie i jestem słaba jak mucha :-( A miała być bomba energetyczna w II trymestrze :baffled:
 
No u mnie też z tą bombą energetyczną nie bardzo: tzn. psychicznie i owszem góry bym przenosiła, ale generalnie sił tylko starcza mi na planowanie, a z realizacją gorzej...dziś na przykład miałam doczyszczać mocno zapuszczoną kuchnię, a po rzetelnym posprzątaniu jednej szafki czuję się, jakbym 200-metrowy dom wysprzątała :)
I też mam to uczucie kolki, praktycznie po każdym najlżejszym nawet posiłku, ale to podobno od ściśnięcia żołądka i nie ma na to rady specjalnie oprócz lekkostrawnej diety i częstych a malutkich posiłków; mnei pomaga także położenie się zupełnie na płasko po jedzeniu, albo chodzenie bo wtedy brzuch tak żołądka nie uciska - najgorsze jest siedzenie, bo wtedy czuję, jakbym miała cały żołądek w gardle
 
Witam Wszystkich,
uff czyli ta kolka od przejedzenia sie bierze, aa no to wszystko wyjaśnia:tak: ;-)Słuchajcie a nie puchną wam może nogi, mi nigdy wcześniej sie takie przypadłości nie zdarzały, a teraz mam jedną(!) nogę jak balonik:confused: Jedynie jak poleżę troche z noga przy suficie to jest jakis pozytywny efekt ale niestety nie na długo:baffled:
pozdrawiam
 
no wlasnie chcialabym wiedziec jak to z ta morfologia u mnie,ale niestety mialam badania robione tylko raz i to na poczatku ciazy tzn. w 11tyg :baffled: Ide za tydz do poloznej,to moze mnie wysle na jakies badania,a nie tylko standardowe mierzenie cisnienia :wściekła/y:Na szczescie nudnosci juz ustapily,ale moze tez z tego powodu,ze przez oststnie 3 dni malo jadlam,bo nie mam apetytu,co zawdzieczam przeziebieniu :-(przez co tez 1,5 kg do tylu.
A bomba energetyczna ze mnie taka,ze nie mam sily od dwoch dni z lozka wyjsc- to akurat zwalam na przeziebienie,ale generalnie moja forma do bani- od poczatku ciazy systematycznie ciagnie w dol.Przejde sie pol godziny i juz jestem zasapana :-( nie mowiac juz o wchodzeniu po schodach.
Co do zgagi to mam nawet dobry syrop o przeobrzydliwie anyzkowym smaku,ale pomaga na szczescie,bo co do mleka to raczej sie nie skusze,a tym bardziej na cieple.Ale jestem wybredna!
No to sobie troche pomarudzilam;-)
 
Mnie tez ciezko ale co tam pocieszam sie, ze pewnie bedzie jeszcze gorzej;-)
Mam slabe wyniki krwi
HB - 12,3
WBC - 9,1
PLT - 247
RBC - 3,68
PCV - 36,9
MCV - 100,2
MCH - 33,3
MCHC - 33,2
RDW - 17,3
MPV - 10,7
Czy ktos sie na tym zna:confused::confused::confused:
i co zrobic zeby podwyzszyc wynik hemoglobiny i erytrocytow:confused:
Lekarka nic nie mowila ale sprawdzilam na necie i sa ponizej normy!:-:)sorry2:
 
Renia, hemoglobinkę masz znakomitą :-) nie masz się co martwić. Norma przy hemoglobinie to 11,2 - 16- jak dobrze pamiętam ( wiem bo jestem Honorowym dawcą krwi ) a Twój wynik 12,3 jest jak najlepszy. Ale jeśli faktycznie chcesz podwyższyć czyli w tym wypadku podwyższyć żelazo we krwi to wcinaj ( a raczej wcinajcie ) wszystko co zielone : sałata,kapusta ,szpinak a także czerwone mięsko.
 
reklama
Madzia737 dziwnie ze mialas tylko raz te badania krwi ja już mialam robione 3 razy od początku ciąży( chodzę do państwowego lekarza a nie prywatnie):blink:

u mnie badania krwi wychodzą dobrze- przynajmniej tak mówi moja lekarka także jej wierze. Tylko ta kolka mi czasami dokucza, ale jak nie tylko mnie to znaczy że nie jestem wyjątkiem:confused:
 
Do góry