reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy ciąży po zapłodnieniu

reklama
Zrob test
 

Załączniki

  • b1d4f7dd-5350-428c-9a58-39a2564dec18.jpg
    b1d4f7dd-5350-428c-9a58-39a2564dec18.jpg
    17,8 KB · Wyświetleń: 130
A forum jest od dyskusji, nic dziwnego że pojawią się różne zdania :) tak jak Ty masz swoje tak każda inna ma prawo podzielić się swoją opinią. A jak ktoś nie jest przygotowany to niech nie pyta tu tylko wygoogluje tak jak Ty pierwszy lepszy artykuł o objawach od 5DPO z małym drukiem że test nie wykryje ciąży tak wcześnie (ciekawe dlaczego) 😃

A co do drugiej części Twojej odpowiedzi to nie zgadzam się z Tobą. To po prostu chamskie, że ktoś pyta (nawet jeśli zada głupie pytanie i myśli, że po 3 godzinach od stosunku będzie miał objawy) i zamiast konkretnych odpowiedzi otrzymuje śmiechy, rady, drwiny. Jeśli dla Ciebie to jest ok i to nie Ci drwiący powinni się zastanowić, a osoba zadająca pytanie....no to ja naprawdę nie widzę sensu, żebyśmy dyskutowały :)

Kolejny raz piszesz o tym, że drobnym drukiem w artykule było napisane, że test nie wykryje ciąży podczas implantancji, która może wystąpić nawet 5 dni po zapłodnieniu. Czy Ty nie rozumiesz, że to nie dyskredytuje informacji w artykule? Że test ciążowy to etap, na którym DZIŚ współczesna technologia pozwala nam wykryć ciążę, a uwaga do artykułu miała służyć nie stresowaniu osób, które mogą zrobić test 5 dni po stosunku i stresować się, że test nie wykazał nic?

Ty nie wkleiłaś żadnego artykułu na poparcie swojej śmiałej tezy :)

Jeszcze raz fajnego wieczoru i mam nadzieję, że na tym zakończymy dyskusję :)
 
Dziewczyny! Zadając pytanie chodziło mi o to w jakim czasie po owulacji można odczuć pierwsze objawy ciąży. Przecież wiadomo że nie po godzinie czy dniu. Chciałam wiedzieć jak u was realnie wyglądały pierwsze objawy ciąży i po jakim czasie. Nie rozumiem po co to dogryzanie. Nie chodzi też o obsesyjne obserwowanie swojego ciała, tylko o to jak to na prawdę wygląda. Nigdy w ciąży nie byłam, jest to po prostu ciekawy dla mnie temat.
 
"Beta HCG jest hormonem, który organizm kobiety wytwarza, od momentu zapłodnienia komórki jajowej (najpierw przez zarodek, potem łożysko). "

"Human chorionic gonadotropin (hCG) is a hormone for the maternal recognition of pregnancy produced by trophoblast cells that are surrounding a growing embryo (syncytiotrophoblast initially), which eventually forms the placenta after implantation."

Myślę, że naprawdę warto zweryfikować swoją wiedzę zanim się coś takiego do kogoś napisze. Myślę, że "opanuj chociaż podstawy procesu, a później dołącz do pouczania" powinnaś powiedzieć sobie przed lustrem.

Chodzilo mi o to, że napisałaś „jak jajeczko zostanie zapłodnione” co brzmi jakbyś miała na mysli połączenie komórki jajowej z plemnikiem co następuje jeszcze w jajowodzie i nie będziesz miała wtedy żadnych objawów. Implantacja / zagnieżdżenie następuje później jak zapłodniona komórka trafi do macicy i się zagnieździ. Wtedy można mówić o ciąży i hormonie HCG.
A co do drugiej części Twojej odpowiedzi to nie zgadzam się z Tobą. To po prostu chamskie, że ktoś pyta (nawet jeśli zada głupie pytanie i myśli, że po 3 godzinach od stosunku będzie miał objawy) i zamiast konkretnych odpowiedzi otrzymuje śmiechy, rady, drwiny. Jeśli dla Ciebie to jest ok i to nie Ci drwiący powinni się zastanowić, a osoba zadająca pytanie....no to ja naprawdę nie widzę sensu, żebyśmy dyskutowały :)

Kolejny raz piszesz o tym, że drobnym drukiem w artykule było napisane, że test nie wykryje ciąży podczas implantancji, która może wystąpić nawet 5 dni po zapłodnieniu. Czy Ty nie rozumiesz, że to nie dyskredytuje informacji w artykule? Że test ciążowy to etap, na którym DZIŚ współczesna technologia pozwala nam wykryć ciążę, a uwaga do artykułu miała służyć nie stresowaniu osób, które mogą zrobić test 5 dni po stosunku i stresować się, że test nie wykazał nic?

Ty nie wkleiłaś żadnego artykułu na poparcie swojej śmiałej tezy :)

Jeszcze raz fajnego wieczoru i mam nadzieję, że na tym zakończymy dyskusję :)
Ja osobiście nikogo nie wyśmiałam, wyraziłam swoją opinię. Wysłałam Ci również kilka artykułów gdzie jest napisane jak byk, kiedy zwykle dochodzi do zagnieżdżenia i kiedy można spodziewać się jakichkolwiek zmian hormonalnych, a Ty dalej mówisz że nie poparłam tego o czym mówię artykułami. Nie znalazłam tylko artykułu który mówiłby kiedy można spodziewać się najwcześniej symptomów PRZED spodziewaną miesiączką, bo wszystkie badania które znalazłam są oparte na późniejszych etapach :)
 
Zapłodnione jajeczko znajduje się przez jakiś czas w jajowodzie i żadna beta się wtedy nie wytwarza. Nie ma mowy o żadnych objawach dopóki nie nastąpi implantacja i wzrost hormonu HCG. Zagnieżdżenie następuje w macicy i wtedy zaczyna się wzrost bety. Z całym szacunkiem ale opanuj chociaż podstawy procesu, a później dołącz do pouczania.

A forum jest od dyskusji, nic dziwnego że pojawią się różne zdania :) tak jak Ty masz swoje tak każda inna ma prawo podzielić się swoją opinią. A jak ktoś nie jest przygotowany to niech nie pyta tu tylko wygoogluje tak jak Ty pierwszy lepszy artykuł o objawach od 5DPO z małym drukiem że test nie wykryje ciąży tak wcześnie (ciekawe dlaczego) 😃
Nie do końca to prawda. HCG jest wytwarzana przez zarodek (a dokładniej część kosmówki - stąd nazwa, dlatego któraś z dziewczyn napisała placenta, łożysko tworzy się właśnie z trofoblastu) ale dopiero po implantacji hormon przedostaje się do organizmu matki.


Co do meritum :
Nie ma objawów ciąży przed implantacją, bo nie ma ciąży :)
Nie można wyczuć zapłodnienia.
Objawy u najwrażliwszych od momentu gdy próba ciążowa może dać wynik dodatni, dla każdego może to być inny „dpo” są implantację późne i wczesne. Test może wyjsć dodatni 6 dpo a może 12. Dlatego przyjmujemy że wiarygodny jest później.
 
Chodzilo mi o to, że napisałaś „jak jajeczko zostanie zapłodnione” co brzmi jakbyś miała na mysli połączenie komórki jajowej z plemnikiem co następuje jeszcze w jajowodzie i nie będziesz miała wtedy żadnych objawów. Implantacja / zagnieżdżenie następuje później jak zapłodniona komórka trafi do macicy i się zagnieździ. Wtedy można mówić o ciąży i hormonie HCG.

Ja osobiście nikogo nie wyśmiałam, wyraziłam swoją opinię. Wysłałam Ci również kilka artykułów gdzie jest napisane jak byk, kiedy zwykle dochodzi do zagnieżdżenia i kiedy można spodziewać się jakichkolwiek zmian hormonalnych, a Ty dalej mówisz że nie poparłam tego o czym mówię artykułami. Nie znalazłam tylko artykułu który mówiłby kiedy można spodziewać się najwcześniej symptomów PRZED spodziewaną miesiączką, bo wszystkie badania które znalazłam są oparte na późniejszych etapach :)
Ja nigdzie nie napisałam "jak jajeczko zostanie zapłodnione". Beta HCG wydziela się już PRZED zagnieżdżeniem zarodka w macicy. Zarodek jest otoczony komórkami, które wytwarzają beta HCG i są zdolne do zagnieżdżenia się w macicy. Z tych komórek powstaje później łożysko, które wydziela beta HCG w znacznie większej ilości. O ciąży możemy mówić od momentu zapłodnienia, nie od momentu zagnieżdżenia.

Wkleję Ci jeszcze cytat producenta testów, wykrywających stężenie od 10 mlU/mL.

"Wydzielanie hormonu hCG obserwuje się już w bardzo wczesnej fazie rozwoju zarodka – nawet od 2 dnia od zapłodnienia."

Zapłodnienia. Nie zagnieźdżenia.

Artykuły wklejone przez Ciebie dotyczyły TYLKO i wyłącznie gwałtownego wzrostu beta HCG, który następuje po zagnieżdżeniu zarodka w macicy i bardzo wyraźnych, oczywistych objawów ciążowych. Żaden z nich nie traktował ani o zmianach w narządach rodnych, ani o pozostałych hormonach.
 
reklama
Do góry