reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Witam serdecznie majowe Mamusie,
co prawda częściej zaglądałam do kwietniówek, ale w końcu urodziłam 2 maja więc pozwolę sobie poprosić o radę tutaj :-)
Moja córeczka ma 3 tygodnie i 2 dni, urodziłam ją przez cc. Od początku karmiłam ją piersią. Mała ważyła 3560 i miała 51 cm. Wydawało mi się, że z moją laktacją wszystko jest w porządku, karmiłam ją na żądanie, na początku nawet co godzinkę. Od kilku dni mała jest strasznie płaczliwa, bywa, że krzyczy przez kilka godzin. Nic nie może ją uspokoić. Denerwuje się przy piersi, wierzga nóżkami, płacze, nie chce jeść, a widzę, że j est głodna. Wczoraj podałam jej butelkę i zasnęła bez płaczu i spała 6 godzin! Ja w tym czasie z dwóch piersi odciągnęłam 60 ml mleka...
Moje pytanie jest następujące: czy to możliwe, że mam za mało mleka?? (jestem pewna, że mała nie ma kolek) Proszę o rady :-(
 
reklama
Aha,
dodam jeszcze, że mała teraz waży 3900 - czy to nie za mały przyrost wagi? Do pediatry idę w środę.
 
no dziewczynki a u mnie wyjrzało słoneczko :-D :-D tfu tfu by nie zapeszyć ;-):zawstydzona/y:
cycole zrobiły się pełniejsze, mały zjada z jednego cyca, czasem jeszcze zawoła z drugiego, odstępy między kamieniami się wydłużyły, nie wiele oczywiście - ale zawsze to coś ;-) noce mam ładnie przespane, więc za dnia można funkcjonować...
oczywiście nadal pije różności na pobudzenie laktacji :tak:

dziewczyny a powiedzcie mi coś... bo oczywiście synek ma potówki na główce, ale dziś zauważyłam że skóra na główce jest sucha, taka chropowata... od czego to może być??

Marzena - czy twoja córka ma alergie, że pediatra zdecydował o podaniu specjalnego mleko? na co ma alergie? i powiedz mi czym ta alergia się objawia?

Nina - widzisz następne badanie synka mam za 1.5tyg - czyli w odstępie co 2tyg ide na zważenie go... uważam że odstęp 2 tyg to zbyt długo... ale tutaj są takie reguły :-( dokarmiłam go w sumie 2 razy, raz wypił 60ml (wcześniej wydoił dwa cycki - i na końcu jak jeszcze mi płakałam zdecydowałam by podać mu butelke), drugi raz wypił może 10 ml i na tym kariera butelki się skończyła :sorry2:

AgA - ja kotka nie mam więc nie umiem ci pomóc :-(

mamstud - tobie też niestety nie potrafię pomóc, nie mam doświadczeniaw tek kwestii :-(
 
Madzia - jak wygladala ta alergia? Moj Maly mial kilka kropeczek takich bialych w srodku i farmaceutka mi powiedziala, ze to od mleka i ze to normalne w pierwszych 3 tygodniach. No i juz mu zeszly.

Barmanka-gdzie idziesz na wazenie? Dostalas termin ze szpitala?
 
Cześć dziewczynki,
u mnie chyba też jakiś kryzys laktacyjny. Niby wydaje mi się, że pokarmu mam dużo, bo jak karmię z jednej piersi to z drugiej mi się leje po brzuchu, ale od wczoraj mały mi się strasznie przy jedzeniu denerwuje. Ssie, potem nagle wypuszcza pierś i strasznie wrzeszczy. Wiem, że nadal jest głodny, bo łapczywie się na pierś rzuca, ale wygląda to tak jakby się denerwował, że nic mu nie leci... Dziś przesiedziałam z nim od 1.30 do 6.00 ;-( Padam już z nóg, a boję się, że kolejna noc będzie podobna ;-(

Jedyny pozytyw to fakt, że zgubiliśmy w kocu pępuszek. W 17 dniu życia...
 
Dorota - ja chodzę do Baby Clinic, wizyty ma co 2 tyg, spotkania z pielęgniarką :tak:

Klauduśka - myślę że jak z drugiego dydka leci ci mleko to nie masz kryzysu... że to coś innego...ale ciężko mi coś doradzić bo ja nie mam doświadczenia :zawstydzona/y:, może inne mamy ci pomogą które mają już dzieci :tak:
 
Naprawdę już nie wiem o co może chodzić. Mały mi się budzi co chwilę i chce do cyca :-( I tak strasznie krzyczy... Nie wiem, może to brzuszek....
 
klauduska ja mam to samo z moim synkiem ... czasami strasznie denerwuje sie przy karmieniu ... rzuca się łapczywie na pierś, ssie, wypuszcza z buzi, itp. itd. i też nie wiem o co chodzi ... karmie go też butelką i kiedy podstawie butelkę to nie zawsze chce jeść - wniosek: nie płacze z głodu ... chyba ... może to rzeczywiście ciągle ból brzuszka. Mój synek męczył się z nim cały zeszły tydzień. Sama już nie wiem ... :-(
 
Mamstud a czy ta waga 3560 to waga urodzeniowa czy z taką wychodziiście do domu, bo zazwyczaj po porodzie waga dziecka spada - u mojej Nataszki na drugi dzień było o 160 gramów mniej. Jeśli przez 3 tygodnie przytyła tylko 340 gramów to wydaje mi się, że za mało. Podobno do 4 miesiąca dzieci powinny przybierać 150-200 gramów tygodniowo. Moja Mała przytyła przez 2 tygodnie 260 i lekarka kazała ją dokarmić.

dziewczyny a powiedzcie mi coś... bo oczywiście synek ma potówki na główce, ale dziś zauważyłam że skóra na główce jest sucha, taka chropowata... od czego to może być??

Marzena - czy twoja córka ma alergie, że pediatra zdecydował o podaniu specjalnego mleko? na co ma alergie? i powiedz mi czym ta alergia się objawia?
Mała nie ma alergii. Przynajmniej na razie nic nam na ten temat nie wiadomo. Ale my też alergikami nie jesteśmy, więc mam nadzieję, że z nią wszystko o.k. Lekarka kazała takie mleko, bo jest delikatniejsze i lepiej na zimne dmuchać u takiego malucha.
A co do tej skóry suchej na główce to może to jest ciemieniucha?
 
reklama
Mamstud a czy ta waga 3560 to waga urodzeniowa czy z taką wychodziiście do domu, bo zazwyczaj po porodzie waga dziecka spada - u mojej Nataszki na drugi dzień było o 160 gramów mniej. Jeśli przez 3 tygodnie przytyła tylko 340 gramów to wydaje mi się, że za mało. Podobno do 4 miesiąca dzieci powinny przybierać 150-200 gramów tygodniowo. Moja Mała przytyła przez 2 tygodnie 260 i lekarka kazała ją dokarmić.


3560 to waga urodzeniowa, w 3 dobie było 3390. Ale to i tak chyba niewiele?
 
Do góry