reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

reklama
Pati26 pisze:
Agutek...ja tez mam krew A "+"  ;) :laugh:

a wiesz, ze jakies ostatnie 15 lat bylam przekonana, ze ja mam "zerowke" ::)
jak mialam 10 lat to bylam w szpitalu i jakos utkwilo mi w pamieci, ze na karcie pacjenta byla wpisana zawsze grupa krwi...i ja bylam swiecie przekonana, ze u mnie bylo napisane 0 Rh(+)...
dopiero niedawno mama mnie uswiadomila, ze u mnie jako noworodka z pepowiny krew wykazala "zerowke" a potem normalna z zyly juz "A"...no ale sama mowila, ze na 100% nie pamieta...
poszlam, zbadalam i okazalo sie, ze miala racje ;D
a ja taka bylam pewna, ze na tej karcie widzialam zero :p :p
 
;D ;D ;D ;D ;D ;D

ja sie dopiero dowiedzialam jaką mam grupe krwi jak z Samuelem w ciazy byłam :p :p :p
 
malaga - to nie bedziecie miec konfilktu serologicznego przypadkiem? chyba bedziesz dostawac zastrzyki nie?
 
Konflikt serologiczny dotyczy właśnie czynnika Rh, nie grupy krwi :)

Jeszcze nie rozmawiałam - nawet karty przebiegu ciąży nie mam.. Będę we wtorek, to się dowiem, jakie mam wyniki badania krwi i moczu, i wtedy pewnie założy mi kartę.. Tam się wpisuje grupę krwi??
Powiem mojej gin o tym. Powinni mi po porodzie podać immunoglobulinę anty D.

 
reklama
malaga Agutek
konflikt serologiczny mozne dotyczyc nie tylko czynnika Rh ale rowniez grupy(A, B, AB 0) ale akurat 0 to rzeczywiscie uniwersalna jest wiec na tym podlozu nie masz co sie martwic.
W ksiazeczke jest wpisywana grupa krwi + wpieta karta z badania, bo to ona jest jedynym wiarygodnym swiadectwem ze masz taka a nie inna grupe krwi.
Co do konfliktu, ktory u Ciebie napewno nastapi( bo jesli tata ma + to dziecko tez napewno bedzie mialo +) to wydaje mi sie ze przez cala ciaze bedziesz miala podawane jakies leki a jesli nie to przynajmniej bedziesz pod duzo uwazniejsza kontrola.

to tyle co ja wiem ;)
 
Do góry