reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

malaga, moja przyjaciółka miała takie wzdęcia i "bączki" ze jej mąz zieleniał na twarzy jak jej sie wymckło :D
mnie się wzdęcia tez zdarzają, ale to zależy co zjem. moze herbate koperkowa pij?
 
reklama
malaga ja miałam to samo w pierwszej ciąży
i kto wie może teraz też będzie mi dane postrzelać z dupki ;D
 
hehe, postrzelałam dziś pięknie :D :D Ale takie "cichacze", że oskarżyć to by mnie z czystym sumieniem nikt nie mógł :D :D :D :D

A herbatkę koperkową spróbuję :) Dzięki, Elżbietko :-*
 
witam przyszłe i obecne mamuśki. Mam pytanko..czy na zdjęciu usg podany jest wiek ciąży od miesiączki czy wiek dzidziusia według wzrostu, bo coś mi się nie zgadza...jak to pierwsze to prawie ok., ale jak to drugie to coś nie do końca tak..liczę na wasze sugestie ula - mama 3 dzieciorów ;)
 
ulaig wiek z usg często nie zgadza się z tym z miesiączki, lekarz określa go wg. parametrów, które widzi na usg, w wyniku tego podczas ciąży często zmienia się termin porodu określany wg usg i dlatego wiekszość lekarzy w szpitalach uznają jako wiarygodny termin porodu ten z OM, nie przejmuj się tym zabardzo, bo są granice niezgodności (chyba ok 2 tyg) i gdyby ta niezgodność była za duża , to lekarz zwróciłby na to napewno uwagę ale dla swojego spokoju przy następnej wizycie zapytaj, to może wytłumaczy ci jaśniej niż ja to zrobiłam ;) ;D
 
ulaig przychylam się do tego co napisała fionka
ja na każdym zdjęciu usg z poprzedniej ciąży mam ciąże liczoną od ostatniej @ (tak się oznacza miesiączkę w internecie ;D )

a ja dzisiaj sie strasznie senna czuję :p
nawet mąż się na mnie wkurzył, bo obiecałam mu, że sobie jeszcze przed wyjazdem laptopa przeinstaluje a ja zajmę się dzieckiem
no ale padłam a on zabrał zmęczoną córcie na spacer i drzemkę Do lasu
dobrze, że jak wrócił, to mu już muchy z nosa wyleciały

ale jestem zdechła :p
 
Kolejny dzień podłego samopoczucia.. Mdłości od rana - wchodzą mi tylko owoce (kwaśne).. Ogólnie na same kwasieluchy mam ochotę, dlatego dziś gotuję zupę ogórkową :D

Wzdęcia dalej mnie męczą ::)
 
Malaga a spróbuj espumisan albo esputicon. To preparaty zmniejszające ilość gazów w jelitach podawane nawet najmłodszym niemowlętom. Nie wchłaniaja się z jelit, zatem nie powinny zaszkodzić dzidziusiowi. Sa w kapsułkach i z tego co pamiętam dawkowanie u dorosłych to 3x2 kapsułki w trakcie lub po posiłku. Nie pamiętam jak to jest u ciężarnych, bo nie mam dostępu do informacji - wyszłam z obiegu jak nie pracuję - ale myślę, żę w aptece powinni doradzić. Warto spróbować skoro Cię to tak męczy. A na mdłości spróbuj migdały pogryzać.
 
wrocilam z laboratorium z wynikami..myslalam, ze umre w tym upale. jakies 40 minut maszerowalam w pelnym sloncu, a na miejscu okazalo sie, ze zapomnieli zbadac glukozy z krwi :mad: na szczescie wpadli na pomysl, ze jesli jestem 2h po obiedzie to moga pobrac mi jeszcze raz krew i zobacza jaki mam poziom glukozy - zdrowy organizm niby w ciagu tych 2h powinien wrocic do normy :)
no wiec tak:
glukoza - po obiedzie wyszlo mi 102, a norma jest do 105 na czczo...
na toxo w ciagu tego roku nadal nie chorowalam i nie jestem w trakcie choroby - musze nadal uwazac.
mocz - wg mnie wyniki nie sa ani super, ani tragiczne - tyle co sobie poczytalam w necie. ale wyglada na to, ze mam jakies bakterie, wiec pewnie jakas kuracja mnie czeka.
morfologia - no coz, tak jak kilka lat temu, mam hemoglobine, hematokryt i srednia mase hemoglobiny w erytrocytach nieco ponizej normy.... ::)
VDRL - ujemny..czyli nie mam kiły ;D ;)
no i w koncu sie dowiedzialam, ze mam grupe krwi A Rh(+)....
teraz padam ze zmeczenia ::)
 
reklama
malaga pisze:
Kolejny dzień podłego samopoczucia.. Mdłości od rana - wchodzą mi tylko owoce (kwaśne).. Ogólnie na same kwasieluchy mam ochotę, dlatego dziś gotuję zupę ogórkową :D

Wzdęcia dalej mnie męczą ::)


oj malaga, ty to sie nameczysz ::)
ja ogolnie czuje mdlenie na zoladku od prawie juz 2 tygodni, ale nie wymiotuje. do tego nie moge myslec o jedzeniu, bo to poteguje to zle samopoczucie, ale jesc moge ;D tyle dobrego chociaz.
jednak jak pomysle, ze mam szykowac cos do jedzenia to chora jestem. wiec od 2 tygodni wszystko co sie nazywa jedzeniem szykuje maz.
ale od przyszlego tygodnia laba sie skonczy, bo wracamy do pracy i bedziemy pierwszy tydzien chodzic na inne godziny, wiec bede musiala sama o siebie zadbac - straszne ;) ;)
 
Do góry