reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

ja juz sie nie moge doczekac nastepnej fotki usg mojego maluszka,ale to dopiero pod koniec sierpnia.Podobno najwazniejsze usg-obliczanie dlugosci,ciezaru,przeziernosci karkowej...oj oj juz sie boje!!!!
 
reklama
ja mam termin 18 - dzidzia ma byc mierzona i wazona i ja tez:) jak do tej pory na wadze dwa i pol kilo - mniej...jestem strasznie ciekawa jak tam z dzidzia - ja czuje sie dobrze wiec z dzidzia tez powinno byc dobrze:) w piatek zaczynamy 11 tydzien:))
Co nowego u waszych maluszkow?? Co mozna zobaczyc juz na usg?
 
ja ide pod koniec miesiaca na usg i tez bede miala mierzona przeziernosc faldu karkowego - boje sie troszke.
a co mozna zobaczyc? ponoc wlasnie ksztaltuja sie narzady plciowe i wprawny lekarz plus chetna dzidzia rowna sie mozliwosc podejrzenia juz czy to chlopczyk czy dziewczynka...jednak bardzo trudno jest teraz jeszcze dostrzec i z reguly pozniej cokolwiek udaje sie zobaczyc ;)
 
zombus u mnie tez w piatek zacznie sie 11 tydzien,na suwaczku mam tydzien dalej(bo to ksiazkowe obliczenia)ale z powodu moich dlugich cykli jest teraz 10tydzien.Wlasnie etgo badania miedzy 11 a 14 tygodniem sie boje jak dzidziorek bedzie mierzony-ale chyba kazda z nas ma jakies obawy!Agutek-nie martw sie,bedzie ok.Wierze,ze wszystko bedzie dobrze!
pozdrawiam
 
zombus - wspolczuje ci strasznie, nie wiem co bym zrobila gdyby ktos mnie tak potraktowal...
ja mieszkam w anglii, bylam jak dotad na jednej wizycie u lekarza, powiedzialam mu, ze jestem w ciazy, on mi pogratulowal...i tyle. jedyne co zrobil w trakcie tego spotkania to mnie zwazyl i powiedzial, ze polozna sie ze mna skontaktuje. Ja niestety jestem alergikiem i w dodatku mam jeszcze atopowe zapalenie skory, wiec zapytalam sie lekarza, czy moge nadal uzywac mojej masci - notabene bardzo silny srodek, ktory przenika do krwi, itp. Lekarz nawet nie spojrzal na opakowanie i powiedzial, ze dopoki to jest lek uzywany zewnetrznie to nie mam sie co martwic...Farmaceutka w aptece potwierdzila, ze masc jest zbyt silna i moze zaszkodzic, zreszta na ulotce jest napisane, zeby uzywac tylko w wyjatkowych wypadkach, gdy korzysc matki przewyzsza ryzyko dla plodu...nie ma co, fajny lekarz mi sie trafil, pozostaje tylko wierzyc, ze polozna, ktora mi przydziela bedzie bardziej kompetentna.
pozdrowienia i badz dobrej mysli :)
 
Tigger zadzwoń do innego lekarza po konsultacje, bo nie zawsze to co pisze na ulotce jest prawdą. Np nospa i relanium też mają na ulotce aby nie stosować w ciąży bo przenikają do łożyska itp a trzech lekarzy mi powiedziało że sa całkowicie bezpieczne w ciąży i dziewczyny z mego forum tez przyjmują na zlecenie lekarza. A na położna lepiej nie licz za bardzo. One dużo wiedzą o porodach karmieniu i kąpaniu ale wiedzy medycznej, fachowej nie mają żadej.
Pozdrowienia
 
Malaga moje gratulacje :) mamy ten sam termin - moj ginex wyliczyl ze bedzie to 4 marca,
ciesze sie bardzo chociaz nie ukrywam ze sie boje...
 
ja mam juz dosyc tych nudnosci nudności - koszmarne, całodniowe, ale bez wymiotów, do tej pory tak lubilam kawe a teraz nie moge na nia patrzec; a spiaca jestem strasznie nie mam czym sie pobudzac do pracy .... ;D
 
reklama
11 tydzien rozpoczety:) .. i tesciowa przyjezdza za 3 godziny...musze sciezke chociaz przez mieszkanie zrobic- odezwe sie za 5 dni jak bedzie juz po wizytacji:)milego dluuuuuuuuugiego weekendu:)
 
Do góry