reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Cześć wam wszystkim, jeszcze tutaj nie pisałam więc to jest mój perwszy post. Byłam dzisiaj na badaniu hormonów FSH i LH zapłaciłam 70 złotych za to. Mam prawdopodobnie zespół policystycznych jajników i stara się od 1,5 roku zajść w ciążę. Badanie czeka jeszcze mojego narzeczonego i mam nadzieję że wtedy będę miała wykonaną laparoskopię i wszystko się jakoś ułoży.
 
reklama
i ja wracam tutaj - mam pytanie do naszej specjalistki o rozwoj hormonów podczas cyklu. Mam zlecenie badania progesteronu i estradiolu w 3,5, 7 i 9 dniu po owulacji. Może gdzieś można znaleźć jakieś tabele jak powinno się to kształtować? tzn - wzrost czy spadek i o ile jest właściwy i co znaczą inne wyniki???
pierwsze badanie zrobilam w 3 dniu ( o ile dobrze określilam dzien szczytu) drugie dopiero w szóstym, bo 5 wypadl w niedzielę.... Progesteron wzrósł, wzrósl też estradiol i jest większy niż norma dla fazy lutealnej. Chciałabym już coś wiedzieć, ale nie mogę nigdzie znależć takich informacji :(
 
Witajcie dziewczynki ,napiszcie mi proszę czy któraś z Was brała bromergon ,przy górnej granicy normy prolaktyny? Od kiedy brałyście i jak długo,czy robiłyście jakies przerwy(np. na czas miesiączki?),no i w jakich dawkach. pozdrawiam Was
 
ja też często robiłam badania hormonalne. leczę się od 4 lat na polistyczne jajniki. wszyscy mówili, ze nie zajdę w ciąże. tu zaskoczenie. nie dawno dowiedziałam, się jestem w ciąży.
 
Witam i prosze o pomoc badanie mialam robione 13-14dc wszystkich wynikow jeszcze nie mam:baffled:. Mam tylko te:
lh-8.7 IU/L
fsh-3.3 IU/L
ALT/SGPT-18 IU/L( niewiem co to:sorry2:)
TSH-1.12 mIU/L
T4-14.4pmol/L
triiodothyronine-4.2 pmol/L(tez niewiem co to:sorry2:)
Moze ktoras z dziewczyn sie zna na tym i mi pomoze??
P.S na reszte wynikow czekam:baffled:
 
Witam i prosze o pomoc badanie mialam robione 13-14dc wszystkich wynikow jeszcze nie mam:baffled:. Mam tylko te:
lh-8.7 IU/L
fsh-3.3 IU/L
ALT/SGPT-18 IU/L( niewiem co to:sorry2:)
TSH-1.12 mIU/L
T4-14.4pmol/L
triiodothyronine-4.2 pmol/L(tez niewiem co to:sorry2:)
Moze ktoras z dziewczyn sie zna na tym i mi pomoze??
P.S na reszte wynikow czekam:baffled:
Oj chyba tu malo kto zaglada , no nic bede sama rozkminiac co i jak
 
Ewka wejdź na wątek który jest bardziej "oblegany"przez dziewczyny, np. "wątpliwości" . Tam dziewczyny rozmawiają na baaardzo różne tematy, m.in. hormony.:):)
 
Witam
Jestem w trakcie badań hormonalnych i te w pierwszej fazie wyszły ok ale drugie a dokładniej LH w dniach 12-14 wychodzi 6,2 a norma jest 14 do 95,6 i teraz pytanko co to oznacza:(
 
reklama
Wklejam wam tutaj wątek z forum Poronienia, gdyż myśle że przyda sie wam poczytac troche o badaniach jakie robią głównie dziewczyny które sa po poronieniach a niektóre z tych badań powinno się zrobic przed zajciem w ciąze żeby potem żadna z was nie znalazła się nigdy na wątku Poronienia

chociaż poczytajcie o tych badania, bo poronienia są bardzo często wynikiem chorób bądz złym poziomem hormonów.
podstawowe badania to:
toxoplzamoza igg i igm
cytomegalia igg i igm
różyczka igg i igm
hormon tarczycy tsh ( w ciąży odpowiedni jest poziom w granicach 1 a nie tak jak w normach pisze do 5)
w przypadku zlego poziomu tsh, sprawdzic ft3 i ft4
prolaktyna- zbyt wysoki poziom lub skoki doprowadzaja do poronien
progesteron w odpowiednich fazach cyklu-jego niski poziom doprowadza do poronien
żółtaczka
cytologia z posiewem,
mocz z posiewem
morfologia
grupa krwi -wazny jest czynnik rh
test urogin, drogi ale wykrywa w 100% większosc świństw powodujących poronienia bądz wady u dziedziątka-koszt około 350zł

niestety lekarze nie zlecaja tych badań, dopiero po kilku poronieniach możemy na cos liczyc z nfztu. myśle że decydując sie na dziecko liczymy się także z kosztami i każda która pragnie dziecka zrobi wszystko żeby było zdrowe... reszta o badaniach poczytajcie sobie tutaj:

https://www.babyboom.pl/forum/poronienia-f33/badania-po-poronieniu-17666/

ja nie jestem w stanie zapamiętac wszystkich tych badań, a wymienilam tylko te najważniejsze... ten wątek to tylko kilkanascie stron wiec nie wiele a wiele możecie się dowiedziec :tak:pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy
 
Do góry