reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Dziewczynki jestem załamana, a zarazem się cieszę... Dzisiaj otrzymałam wyniki badań. Wygląda na to, że wszystko jest OK!!! Tylko dlaczego 2 razy poroniłam i zajść w ciążę nie mogę...lekarz rozkłada ręce...jestem taka zła....ale dam radę, przecież "człowiek nie jest taki co by rady nie dał" ...ech....
 
reklama
Dziewczynki jestem załamana, a zarazem się cieszę... Dzisiaj otrzymałam wyniki badań. Wygląda na to, że wszystko jest OK!!! Tylko dlaczego 2 razy poroniłam i zajść w ciążę nie mogę...lekarz rozkłada ręce...jestem taka zła....ale dam radę, przecież "człowiek nie jest taki co by rady nie dał" ...ech....

Sprawdzałaś tarczycę?
Jaki masz poziom TSH, fT3, fT4?
 
Hej Ewelina a miałaś robione badanie HSG? to jest badanie na drożnośc jajników, moja znjoma miała takie badanie i okazało sie że jajniki sa nie drożne i wtedy nie ma za dużych szans żeby zajśc w ciążę. Podpytaj sie lekarza o to badanie. Pozdrawiam
 
Witam was. Jestem tu nowa i bardzo liczę na waszą pomoc. Od kilku tygodni staramy sie z mężem o dzidzię. Niestety mam problem z miesiączkowaniem od 3 miesięcy brak okresu, dlatego też nie znam dnia cyklu :-/ mimo to byłam na badaniach hormonalnych i dzisiaj otrzymałam wyniki:
PRL - 4,0
E2 - >20
TSH - 1,750
Czy możecie mi pomóc zintepretować te wyniki zanim pójdę do ginekologa, mam wizytę na piątek.
Z mężem cały czas sie staramy o dziecko, czy jest szansa, że mimo niskiego estradiolu mogę zajść w ciążę?
Bardzo wam dziekuje za odpowiedzi.
 
Witam was. Jestem tu nowa i bardzo liczę na waszą pomoc. Od kilku tygodni staramy sie z mężem o dzidzię. Niestety mam problem z miesiączkowaniem od 3 miesięcy brak okresu, dlatego też nie znam dnia cyklu :-/ mimo to byłam na badaniach hormonalnych i dzisiaj otrzymałam wyniki:
PRL - 4,0
E2 - >20
TSH - 1,750
Czy możecie mi pomóc zintepretować te wyniki zanim pójdę do ginekologa, mam wizytę na piątek.
Z mężem cały czas sie staramy o dziecko, czy jest szansa, że mimo niskiego estradiolu mogę zajść w ciążę?
Bardzo wam dziekuje za odpowiedzi.

hormon
norma
co oznacza wynik
PRL
3-15 ng/ml​
wynik idealny​
15-20 ng/ml​
wynik dobry
(leczenie tylko w wąsko wybranych przypadkach)​
20-25 ng/ml​
łagodna hiperprolaktynemia​
> 25 ng/ml​
hiperprolaktynemia​

czyli masz prl dobre...




e2

589208e220cec36d.gif


Uwagi:

  1. W przypadku gdy pęcherzyk(i) nie produkuje(ą) dostatecznej ilości E2 pomimo tego, że osiągnęły już odpowiednią wielkość (zazwyczaj przyjmuje się, że są to pęcherzyki o średnicy przynajmniej 17, 18 mm) można opóźnić podanie leków wywołujących jego (ich) pęknięcie.
  2. Bezpośrednio przed owulacją poziom estradiolu spada.
  3. W cyklach stymulowanych gonadotropinami (najczęściej do zabiegów IVF) stężenie E2 > 2000 pg/ml sygnalizuje zagrożenie zespołem hiperstymulacji jajników.
  4. Estradiol jest wytwarzany przez wszystkie pęcherzyki jajnikowe (również te mniejsze) i o ile samo jego stężenie daje pewną informację o cyklu, to bez badania USG nie można na jego podstawie ustalić czy owulacja nastąpiła lub nastąpi.



ths od 0.47 do 5.01 -norma






tutaj masz inna tabele... hormon, ktory dzien i wynik w normie

FSH3 dzień3 3-20 mIU/ml
FSH
pik LH / dzień podania HCG więcej niż 15mIU/ml
LH
3 dzień mniej niż 7 mIU/ml
LH
pik LH / dzień podania HCG więcej niż 20 mIU/ml
Estradiol E2
pik LH / dzień podania HCG więcej niż 100 pg/ml
Estradiol E2
7 dni po owulacji więcej niż 60 pg/ml
Prolaktyna
3 dzień mniej niż 24 ng/ml
Progesteron P4
3 dzień mniej niż 1.5 ng/ml
Progesteron P4 7 dni po owu więcej niż 15 ng/ml
TSH
3 dzień 0.4-4 uIU/ml
T3
3 dzień 1.4-4.4 pg/ml
T4
3 dzień 0.8-2 ng/d
lTestosteron całkowity 3 dzień 6-86 ng/dl
Testosteron wolny
3 dzień 0.7-3.6 pg/ml
DHEAS
3 dzień 35-430 ug/dl
Androstendion 3 dzień 0.7-3.1 ng/ml
SHBG
3 dzień 18-114 nmol/l
Insulina
po 8-16 godzinach na czczo mniej niż 30 mIU/ml
Glukoza
po 8-16 godzinach na czczo 70-110 mg/dl
 
Ostatnia edycja:
ja miałam jak na razie tylko toksoplazmoze, na szczescie wszystko ok (bałam się, bo moj brat ma - i widziałam ile się nacierpiał jako dziecko) a co z pozostałymi, będą później czy mam zmienic lekarza??? bo w sumie moja gin powiedziała, że z wynikami toksy mam przyjść jak ustanie @, różyczkę w sumie miałam, więc o to się najmniej martwię, cytologia była w porządku a na żółtaczkę jestem szczepiona...
 
Na ginekologow nie ma co liczyc, dopuki nie stanie się tragedia, dopuki nie stracisz kilku ciąż oni wszystko zwalą na przypadek. badania warto zrobic sobie nawet bez ich skierowania, chocby tylko dlatego żeby miec swiadomosc ze zrobilo sie wszystko zeby dzidzius byl zdrowy i urodził się zdrowy...
ja robilam niedawno test urogin-jest ponoc polecany dla planujacych dziecko, czekam na wyniki, potem robie badania genetyczne tzw kariotyp, oraz moze mój m zbada swoje nasionka... moje ciąze obumarły, kruszynki przestały się rozwijac lekarz mówi ze hormony na to wplywu nie mialy bo wyniki mam ok, jednak ja dla swietego spokoju bede je badac jak tylko dostaniemy pozwolenie na ponowne staranie sie o dziecko a do tego mamy jeszcze około 5 miesiecy.

przy niedoczynnosci tarczycy (tsh zbyd wysokie) trudno jest w ogóle zajsc w ciaze ale zdarza sie ze tsh skacze i jak jest niskie dziewczyny zachodza w ciaze a później ronia bo tsh podskoczylo
przy niskim progesteronie tez jest problem z zajsciem w ciaze ( bada sie go po 21 dniu cyklu) jednak wtedy jest na to rada lekarz przepisuje luteine lub duphaston na podniesienie progesteronu

narazie wiem tylko tyle, jak masz pytania to najlepiej napisz na watku podanym we wczesniejszym linki tam dziewczyny naprawde wiele wiecej wiedza ode mnie (co dwie głowy to nie jedna)

pozdrawiam i życze powodzenia w starankach
 
wiesz, my tak naprawdę staramy się dopiero od dwoch miesięcy, więc na razie zobaczę co będzie... dzięki za informacje, bardzo przydatna

w sumie gin do ktorej chodze, polecila mi kolezanka, bo jej prowadzila zagrozona ciaze i wszystko bylo ok.
 
nam sie udawało zawsze wpierwszym cyklu i też pierwszy lekarz byl z polecenia znajomych a tylko od nas pieniadze wyciagał choc wiedzial od samego poczatku ze moje dzieciatko nie zyje bo róznica byla 2 tygodni w wielkosci ciazy a tygodniem ciazy (byl 9 a ciaza wygladala na koniec 7dmego)
teraz chodze do innego i z jednej strony mu ufam ale jednak bardziej ufam sobie i dziewczynom ktore ronily wiecej razy niz ja i robily inne badania...które potem okazaly sie potrzebne a lekarze mowia ze sa zbyteczne
 
reklama
Gdy powiedziałam mojej gin, że chce wkrótce zajść w ciążę, poradziła, żebym w takim razie następnym razem przyszła... już w ciąży. W sumie na nic nie choruję, więc jest to jakieś podejście. Ale choćby to badania na tokso mogła zlecić... Do tego miałam kilka razy słabe wyniki krwi - niskie żelazo. Nieciekawie byłoby w prawie anemicznym stanie zajść w ciążę...
Co sądzicie o takim podejściu??
Zaleciła mi natomiast kwas foliowy. Może takie podejście też ma jakiś sens - nie spinać się zbytnio, nie robić tysiąca badań... Ja jednak wolałabym się przebadać i przygotować, skoro w ten sposób mogę zapewnić dzidziusiowi o wiele bardziej komfortowy rozwój :-)
 
Do góry