reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

reklama
Witam ,
My mamy podobny problem. Mąż robił spermiogram i niewiele z tego rozumiemy. Proszę o pomoc w interpretacji. A oto wyniki:
czas upłynnienia : 10 min,
objetość: 5,9 ml,
pH: 7,2,
liczba plemników: 13,5 mln/ml,
A) szybki ruch linearny: 16%,
B) wolny ruch lin i nielinearny: 51%,
C) brak ruchu postępowego: 6%,
D) plemniki nieruchome: 27%,
Morfologia:
prawidłowa: 4%,
patologia główki: 97%,
patologia wstawki: 2%,
patologia witki: 1%,
leukocyty: 1,0 mln/ml,
erytrocyty: 0,1 mln/ml,
inne okrągłe komórki: 0,3 mln/ml
nabłonki (wpw) : 0-0-1
flora bakteryjna: +

Jak często powinno sie te badania powtarzać? Z góry dziękuję za pomoc
agees
 
Agees

Nie mam dobrych wiadomosci. Wyniki sa kiepskie
Macie lekko oligospermie. Ale to nie bylby nawiekszy problem. Macie slaba morfologie, i na dodatek nie az take wiele plemnikow o ruchu A

Bez sztucznego wspomagania IVF bedzie ciezko. Widze raczej wskazania do ICSI lub IMSI o ile sie wyniki nie poprawia. Przy IVF moze byc zwiekszone ryzyko w Twoim przypadku, bo slaba morfologia stad IMSI wydaje sie najbardziej rozsadne. Powtorz wyniki za 3 miesiace.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witam serdecznie:-)
mam pytanie, jakie badania i kiedy powinnam wykonać aby potwierdzić niedomogę lutelną? Po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych (2lata temu)które brałam przez 5 lat mam problem z progesteronem. Pierwsze objawy niedoboru progesteronu pojawiły się rok temu, przed miesiączkami mam 5-6dniowe plamienie, pojawiły się też torbiele czynnościowe, które po podaniu luteiny pięknie się wchłoneły, zaszłam w ciążę, w czasie której również brałam luteinę, ale niestety straciłam(poronienie wywołane, ciąża obumarła). Teraz znowu mogę starać się o dziecko tylko, że jedna rzecz bardzo mnie martwi...znowu przed miesiaczkami mam plamienia mimo, że biorę luteinę.Luteine biorę od 16 dnia cyklu przez 10 dni po 2 tabletki podjęzykowo, cykle regularne 29-30dni. Wcześniej, czyli przed ciążą luteina pomogła na plamienia, już w pierwszym cyklu, które ustąpiły, a teraz pojawiają się w 9 dniu brania tabletek. Za każdym razem badam hcg, aby wykluczyć ciąże przed odstawieniem hormonu. Chciałam zrobić te wszytkie badania które podajecie, ale nie wiem czy w tym przypadku ma to sens? Prolaktynę robiłam rok temu, wynik 16.60, TSH 1,28. Bardzo proszę o pomoc. Jestem w 1dc i jutro najpóźniej we wtorek musiałabym zrobić badania.
 
Badania hormonów robimy w nastepujące dni:
3 dc.-fsh, lh, estradiol
14 dc lub kolo owu. fsh, lh, estradiol
21 dc lub 7 dni po owu- progesteron, prolaktyna, testosteron (ewentulnie dheas, androstendion, tsh, t3, t4)
i własnie jak chcesz wiedziec czy masz niedomoge lutealna to zrób przede wszytskim FSH i LH atakze 7 dni po spodziewanej owulacji progesteron
powodzenia
 
Dzięki lolitka200,
Powtórzymy te badania za 2-3 miesiące. Mam nadzieję, że te wyniki to tylko niefart pierwszych badań.... Dam znać jak wypadły kolejne.

Pozdrawiam wszystkie "staraczki"
 
ewelina28 trzymam kciuki by było OK!! daj znac po badaniach!
ja mam pytanko-mam zrobic w tym cyklu progasteron (mam niski) i lekarz kazał mi zrobic 3razy po owulacji.Po co az 3 x? w jakich odstepach robic badania? prosze o odpowiedz jak ktos sie orientuje
pozdrawiam
aga
 
reklama
Do góry