reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

onna - prolaktyna powinna być na czczo i z rana.
estardiol nie musisz ale mnozesz zrobic.LH i FSH napewno trzeba.
proalktyne możęsz zrobic po owualacji, ok 21-22 dnia cyklu razem z progesteronem. ok 12-14 dzień cyjklu mozesz zrobic estardiol i LH.
niezaleznie od dnia cyklu: testosteron i badania tarczycy (TSH, FT3, FT4)

Michelle7 - prolaktyna sie poprawiał i jest ok :-) powtóz jeszcze to LH i FSH na początku cyklu.

lila1 LH i FSH masz w sumie ok, tylko w kiepskim dniu robione - za późno, wiec badanie mozna powiedzieć jest niemiarodajne:-( (nastepnym razem z rób je w max 3 dniu)
Proalktyna za wysoka - badanei było na czczo, z rana i na spokojnie?? - do powtórzenia i ewentualnego leczenia
TSH - ok
nasienie całkiem dobrze. barwa rzeczywiści powinna być biaława, ale w sumie określenie koloru to rzecz indywidualna:sorry: ilosciowo jest ok, tropszke mało tych szybkich, ale powinno wystarczyć. (ok godz przed sexem mozesz facetowi zaaplikowac dobrej kawy :-) )

wiecej nie napisze, bo jakos oczy mi sie zamykają i z przytomnością jestem na bakier dziś:crazy:
 
reklama
witam znów i po badaniach. Skoro moge liczyc na Wasza pomoc to poprosze też o inter[retację wyników:
badanie w 3 dniu cyklu na czczo
estradiol: 81,2 pg/ml
LH: 6,94 mlU/ml
FSH8,97 mlU/ml

prolaktyna przed MCP: 13, 7 mg/ml
po MCP: 203

Nie bardzo rozumiem informacji o tej hiperprolaktynemii - co oznacza to że PRL jest u mnie w normie, ale po tabletce jest wysoka>?Czy to może być związane z tarczycą lub przysadką??? Bo te inne wyniki wydają mi się w normie.
A jak z rezerwą jajnikową( to było dla mnie ważne bo mam już 36 lat i zastanawiam się jakie mam szanse na dziecko .
Dzięki za pomoc
 
Onna widze ze prl masz to samo co ja... po mcp prl wzrasta ponad 14 razy. Po czyms takim dostalam od gina skierowanie na rezonans z podejrzeniem hiperprolaktynemii....
Jezeli prl wzrasta ponad 10-krotnie jest to hiperprolaktynemia czynnosciowa, ktora moze utrudniac zajscie w ciaze....
Stosunek LH:FSH wynosi 0,77 - nie wiem czy nie za niski....
Tyle ode mnie... zobaczymy co powie Nasza Specjalistka - Elzbietka :tak:
 
a ja problemów z zajściem w ciążę akurat nie mialam :( Miałam problemy juz z początkiem ciąży, kiepski rozwój. Może to problem z kiepskiej jakości jajeczkiem??? NIezbyt dobra wiadomość, no ale zobaczymy.

A co do tego rezonansu to dla odmiany Ty mnie przestraszyłaś. Znów wracają mi na myśl moje bole głowy dziwne :( Ten rezonans to robiląs na NFZ czy prywatnie? bo moja kieszeń może nie przeżyć - chodze do prywatnego lekarza, niestety :( Że źle reaguję na stres to wiem od dawna. Czy podwyższona prolaktyna może szkodić rozwijającemu się dziecku???\
 
Onna rezonans robilam na NFZ wiec nic mnie to nie kosztowalo. A do gina chodze zarowno prywatnie jak i na NFZ.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź Eschenbach i Elżbietce.

Tak prolaktyna była robiona nad czczo, z rana i na spokojnie. Będę musiała ja powtórzyć. Mam jeszcze jedno pytanie: jaki wpływ ma ta kawa na nasienie, poza tym że pobudzi mojego i tak pobudzonego męża :))
 
Enschenbach - my przy pierwszym dziecku też robiliśmy badania nasienia i to co ja pamiętam to :
Ilość plemników w 1 ml: wynosiła 30 mln
w tym 15% w ruchu prawidłowym
35% w ruchu zwolnionym, z dwoma główkami, z uszkodzoną witką
50% martwe

Kolor zabarwienia był żółtawy ...

i udało się za pierwszym razem. Nie wiem czy to Cię pocieszy ale, kiedy my robiliśmy badania Kobieta w laboratorium podkreślała, że badania nasienia bardzo często są nie miarodajne i ona prosi zawsze żeby robić je kilku a nawet kilkunastokrotnie, ponieważ świadomość po co i do czego to nasienie jest wykorzystywane powoduje ogromny stres u mężczyzny. To powoduje iż jest zdecydowanie mniej materiału do badania, a jego jakość jest dużo dużo niższa. Pytanie czy przed badaniem kilka dni było przerwy z figlami czy też nie...Ona nam wtedy powiedziała, ze zaobserwowała ze wyniki badań były lepsze kiedy były wykonywane kilka razy a mężczyźni oswajali sie z myśla ze nasienie trzeba oddac kilka razy...
 
Witam wszystkich bardzo cieplutko :) Może ktoś z Was będzie mógł pomóc mi w interpretacji moich wyników ..plis wizyta u lekarza dopiero 15 maja:-(
Z góry wielkie dzięki ....

Toksoplazma IgG oznaczona testem Elecsys Toxo IgG 93,4 IU/ml ↑ < 1 - niereaktywowane
1 - 3 tzw szara strefa wskazanie pobrania nowej próbki po upływie 2 tyg
> 3 - reaktywne




[FONT=&quot]CMV Wykryto przeciwciała w kl. IgG przeciw wirusowi CYTOMEGALII 199AU/ml ( metoda MEIA) wynik dodatni [/FONT] [FONT=&quot]≥15,0 AU/ml

Poziom przeciwciał dla BRUCELLA testem immunologicznym ELISA w klasie IgG 0,83 Próbki o wartościach powyżej 11VE uważanę są za dodatnie Próbki o wartościach 9 - 11VE stanowią tzn. szarą strefę a badanie należy powtórzyć po upływie 2- 4 tygodni.

Antygen VDRL - WR nie wykryto

W surowicy badanej metodą MEIA/ABBOTT/ nie wykryto antygenu i przeciwciał wirusa HiIV

jeszcze raz dzięki :)
[/FONT]
 
reklama
Do góry