reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

witam wszystkich!
mam pytanie odnośnie badań hormonalnych. Dostałam skierowanie od ginekologa na badanie FSH, LH, Estradiol, progesteron, prolaktyna, DHEA-SO4, testosteron. Niestety nie dostałam żadnych wskazówek od lekarza, kiedy je robić. Z forum doczytałam, że to kiedy się je zrobi ma znaczenie. Myślałam, że zrobie wszystko przy jednym pobraniu krwi. Kto ma decydować kiedy mam te badania zrbić? Pomocy! Miałam iść jutro na te badania ale chyba się będe musiała wstzrymać.
 
reklama
byłam u ginekologa na usg. Niestety wyniki są pocieszające. Najprawdopodobniej mam zespół jajników policystycznych. zrobiłam badanie krwi, które ma tą diagnozę potwierdzić. Czuję, że dobrze nie jest:(
 
Trochę zaśmiecam forum, bo to samo pytanie zadałam na Staraczkach 2008:zawstydzona/y: ale mam nadzieje ze mi wybaczycie.

Elżbietko odebrałam dziś wyniki. Mogłabyś toszkę pomóc zinterpretować?
Robiłam je w 21 dniu cyklu:
E2 - Estradiol 255,4 pg/ml
Progesteron - 18,77 ng/ml
:confused::confused::confused::confused::confused:
ten estradiol chyba trochę duży??
wspomnę jeszcze że czuje się inaczej niż w poprzednich miesiącach a na testowanie jeszcze troszkę za wcześnie!
Inaczej, to znaczy mam takie dziwne skurcze brzuszka i bolą mnie piersi tak od dołu tak jakoś dziwnie jak bym miała siniaczki, ale nie mam...
 
Elżbietko, staramy się o rodzeństwo dla Stasia. Przed pierwszą ciążka, jak i teraz mam plamienia przed miesiączką. Przed poczęciem synka przyjmowałam duphaston, jak i w ciązy. W ciazy podczas odstawiania duphastonu wyladowalam w szpitalu z obfitym krwawieniem (ale wszystko skonczylo sie dobrze).

Mam na 3-4 dni przed @ plamienia, owu wg temperatury właściwej 18 dnia cyklu, a zaczynam już plamić 23 dnia cyklu, cykle są 26-28 dniowe, czyli faza lutealna skrócona.
Jak dla mnie to niedobór progesteronu, ale moja ginka dała mi do myślenia mówiąc że niekoniecznie (ale nie widziała wykresu temperatury).

Myslisz że można tu szukać innego powodu plamien, skróconej fazy lutealnej i poronienia zagrazajacego w przeszlosci? Wybieram sie niebawem do ginki i chce z nia o tym porozmawiac.
dla mnie to są objawy niedomogi lutealnej - zrób sobie badanie progesterony 7 dni po owu

no wczoraj... I wizyta w klinice i od razu przestraszyłam się na maksa... od początku - doktor miła, rzeczowa, profesjonalna wywiad szczegółowy i objaśniający.. potem badanie usg moje (wszystko OK), i badanie męża... no i po tym jego badaniu popędziła nas na badania -przede wszystkim usg jądra, plus długa lista badań hormonalnych, bo to co wybadała plus wynik analizy nasienia równa się podejrzenie o nowotwór.....i jak ja mam sobie teraz z tym poradzić? z tym strachem. W każdym razie udalo się ustawić nam usg na 5.listopada, a 8go na następną wizyta...ze wszystkimi wynikami... znowu nadzieja
jak wyniki badań meża??

bylam dzis na karowej...nie czekalam wogole..tzn moze z 5 minut. bezproblemowo wszystko...moze pani doktor nie za bardzo gadatliwa ale tez za bardzo nie miala o czym...dostalam zastrzyki z do wybrania i skierowanie do szpitala na badania w 4-6 i 22-24dniu cylku...i wszyscy wkolo bardzo mili...zobczymy jak bedzie dalej...
trzymam kciuki!!

...od roku chodzę po lekarzach i wczoraj w końcu wprost powiedziano co mi jest. W wieku lat 22 mam objawy niewydolności jajników i poziom hormonów jak u kobiety w menopauzie :(nie jest to pco. pan doktor powiedział żebym zaczęła myśleć o staraniu się o dzidzię już bo w moim przypadku jest to jak gra w ruletkę. A szansę na trafienie mam 10-20% na dodatek hormony które biorę sa tylko po to żebym mogła normalnie funkcjonować (czyli nie mieć osłabień, napadów goraca itp.) bo tego raczej nie da się wyleczyć.Czy któraś z was też ma może taki problem? a może miała a teraz ma dzidzi? Jestem załamana.
ja nie miałam takiego problemu. szanse na ciązę są, troszkę mniejsze niż bez tej przypadłości, ale są. jednak nie powinnaś zwlakac z podejciem starań w kierunku ciąży

A ja zrobiłam sobie poziom progesteronu, w 25 dniu cyklu 15,8 czyli w zasadzie piękny.

Za to w morfologi mam sporo podwyższone eozynofile, dwukrotnie pow. normy. Reszta w normie.

Elżbietko - mam się martwić tymi eozynofilami i lecieć do internisty, czy spokojnie czekać na wizytę u gina, która mam wyznaczoną na za miesiąc?

progesteron całkiem ładny. a kiedy miałaś USG narządów rodnych?
morfologią się nei przejmuj :-)

witam wszystkich!
mam pytanie odnośnie badań hormonalnych. Dostałam skierowanie od ginekologa na badanie FSH, LH, Estradiol, progesteron, prolaktyna, DHEA-SO4, testosteron. Niestety nie dostałam żadnych wskazówek od lekarza, kiedy je robić. Z forum doczytałam, że to kiedy się je zrobi ma znaczenie. Myślałam, że zrobie wszystko przy jednym pobraniu krwi. Kto ma decydować kiedy mam te badania zrbić? Pomocy! Miałam iść jutro na te badania ale chyba się będe musiała wstzrymać.

FSH i LH, Estradiol, testosteron, DHEA-SO4 zrób w 1-3 dniu cyklu. progesteron i prolaktynę ok 7 dni po owulacji, a jeśli nei wiesz keidy masz, to w 20-23 dniu cyklu.

byłam u ginekologa na usg. Niestety wyniki są pocieszające. Najprawdopodobniej mam zespół jajników policystycznych. zrobiłam badanie krwi, które ma tą diagnozę potwierdzić. Czuję, że dobrze nie jest:(
czy diagniza była postawiona tylko na podstawie USG?

Trochę zaśmiecam forum, bo to samo pytanie zadałam na Staraczkach 2008:zawstydzona/y: ale mam nadzieje ze mi wybaczycie.

Elżbietko odebrałam dziś wyniki. Mogłabyś toszkę pomóc zinterpretować?
Robiłam je w 21 dniu cyklu:
E2 - Estradiol 255,4 pg/ml
Progesteron - 18,77 ng/ml
:confused::confused::confused::confused::confused:
ten estradiol chyba trochę duży??
wspomnę jeszcze że czuje się inaczej niż w poprzednich miesiącach a na testowanie jeszcze troszkę za wcześnie!
Inaczej, to znaczy mam takie dziwne skurcze brzuszka i bolą mnie piersi tak od dołu tak jakoś dziwnie jak bym miała siniaczki, ale nie mam...

Progesteron masz rewelacyjny!!!!!!!
Estradiol też jest ok - wysoki, bo wyglada na to, że opwualcja była, a ciałko żółte produkuje też estardiol.
Testowałaś już?

sorki ze dopiero teraz odpisałam:sorry2:
 
Progesteron masz rewelacyjny!!!!!!!
Estradiol też jest ok - wysoki, bo wyglada na to, że opwualcja była, a ciałko żółte produkuje też estardiol.
Testowałaś już?

sorki ze dopiero teraz odpisałam:sorry2:

Dzięki słoneczko:happy2:
testowałam wczoraj, jedna krecha:-(
ale nie trace nadzieji bo mogło być za wcześnie.
termin @ mam dopiero w poniedziałek, dlatego cierpliwie poczekam.
Brzuszek mam cały czas taki pełen i cały czas jest mi duszno i to tak bardzo że chodze od okna do okna i strasznie dużo piję.
A no i coś mnie boli pod pachą, tylko tak z przodu jak by nad biustem, może to węzeł ale tak dziwnie pobolewa:-(
 
Witajcie! wrocilam z pierwszej fazy na karowej... dostalam czesc wynikow oto one:
tsh: 0,61 uIU/ml
FT4: 10,1 pmol/L

bili-t 1,29
aiat 11
aspAT15
cholest calk 190
hdl 58
ldl 119

estradiol 61,91 pg/ml
testosteron 0,53 ng/ml
lh 4,32 mIU/ml
FSH 4,39 mIU/ml

glukoza na czczo 91mg%

wynikow reszty nie mam a zreszta bede na drugiej fazie za dwa tyg.

a z tymi jak? :confused: co mam myslec?
 
Witam!
Mam pytanie odebrałam właśnie wyniki progesteronu. Ostatnio byłam u mojej ginekolog i akurat miałam jakieś plamienie to był 21 dzień cyklu i otrzymałam informację że to może być późna owulacja. Polecono mi zrobić badania m.in. progesteron po 7 dniach. No i zrobiłam, to był 27 dzień cyklu. Progesteron był na poziomie 1,72 nmol/l. Jestem trochę podłamana, wiem że to dużo za mało. Dziś jest 37 dzień cyklu i miesiączki jeszcze nie ma. Czy możecie pomóc mi jakoś to wyjaśnić? Wizytę u ginekolog mam dopiero na początku grudnia :(
 
Beciu - a robiłaś ostatnio test ciążowy? Skąd wiesz, że to mało - na wynikach były normy? Pytam bo chciałam porownac z normami na moich wynikach, ale sa inne jednostki.

Elżbietko - dziękuję za odpowiedź :happy:. USG narządów rodnych mialam ostatnio rok temu, a badanie na "macanego" we wrześniu. Chyba przycisnę moją gin o to usg na najbliższej wizycie, to już za tydzień.
 
reklama
Dziendobry dziewczynki staram sie o dzidziusia i dostalam przekaz zeby zrobic sobie badania fsh lh i progesteron i prolaktyne wiem kiedy mam je robic tzn w ktorym dniu cyklu ale czy mozna te badania robic w godzinach 16-17 bo rano pracuje i niemam inaczej kiedy ich zrobic?
 
Do góry