reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

reklama
Ech ,no i niestety potwierdzilo sie najgorsze mam pcos :((( zalamka co teraz? czy na krzywa insulinowa,rzeczywiscie konieczne jest skierowanie? pozdrawiam wszystkie Was Kobietki !
 
jak chcesz zrobić jakiekolwiek badanie na NFZ - potrzebujesz skierowania, jak robisz prywatnie (odpłatnie) - zrobią ci bez skierowania prawie wszystko (prawie, bo szanujace się jednostki na badanie takie jak mammografia czy tomografia komp wymagaja choćby nieoficjalnego skierowania na to badanie)
 
cześć dziewczyny
icon_smile.gif


dostałam bromergon na miesiąc.
pierwsze 3 dni pół tabletki na noc, kolejne 3 dni pół tabletki rano i wieczorem, następne 3 dni pół rano i cała tabletka na noc, a jak wsio będzie oki, to jedna rano i jedna wieczorem
icon_wink.gif


potem 2 tygodnie odczekać i kolejne badanie prl...

ale może już w tym listopadowym cyklu, kiedy już odstawie bromek, coś się wykluje
icon_wink.gif


teraz czekam do 12.30 i ide do mojej lekarki rodzinnej po skierowanie do endokrynologa i jak się uda, to od razu dziś się zapisze, ale podejrzewam, że na wizyte sobie poczekam
icon_rolleyes.gif


co do stosunku LH:FSH powiedziała, że mam się tym nie martwić, bo nie jest powyżej 1,5 a więc mała szansa na pco, a poza tym nie mam innych objawów
icon_wink.gif


jak duzy wpływ na zajście w ciążę ma niedoczynność tarczycy?
 
Dostałam skierowanie do endokrynologa.
W szpitalu zapisy na 18 grudnia.
Znajoma lekarka załatwiła mi wizyte za 2 tygodnie.

Czy to podwyższone TSH przeszkadza w zajściu w ciążę?
 
Ostatnia edycja:
smutna, chodiz o to , ze hormony tarczycy odziaływuja na hormony płciowe i odwrotnie. wszelkie zaburzenia tarczycy mają wpływ na pracę jajnijków i przysadki mózgowej. ale u ciebie nei są to jakies wartości wysokie (chodiz mi o TSH).

a co do prolaktyny i bromergonu - nie wiem czy dawak (2 tabl dziennie) jest ci potrzebna. możę bierz 1 na dzień i zrób badanie prolaktyny. bo za niska prolaktyna też nei jest dobra. ja brałąm dw bromergony na dzień,a le ja miałam poziaom prolaktyny powyzej 100. i zbiło mi na 16 chyba.
 
Słyszałam, że jeśli tsh skacze, to prolaktyna także, więc może przez bromek troche się i tsh obniży?
pytam, bo 15 listopada będziemy się z moim K starać o dziecko przez tydzień...
i nie wiem czy będzie jakaś szansa...

może faktycznie narazie przez 2 tygodnie będę brała po jednej dziennie max...

i wtedy 15 dnia brania bromku zrobie sobie kolejne badanie prl...
 
reklama
Witam! Dopiero co dolaczylam do tego forum... Ostatnio zaczely mi sie problemy z cyklem i poszlam do gina. Podejrzewa u mnie PCO i dal mi skierowanie na hormony.
Odebralam dzis wyniki i sama nie wiem coo tym sadzic...
Estradiol (E2) 40,43pg/ml
Folikulotropina (FSH) 5,90 mlU/ml
Testosteron 28,89 ng/dl
FT3 3,14 pg/ml
FT4 1,29 ng/dl
TSH 1,449 ?lU/ml

czytam te normy i czytami nic z tego nie rozumiem...;/
 
Do góry