reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodkowe perypetie

reklama
Lilija - dokładnie tak! Ignas steka i jęczy czasem, w dzień, w nocy, różnie. I co do oddechu podobnie - mojego męża to trochę martwi. Zdecydowanie czasem ma takie momenty że szybko oddycha, potem wolniej, wstrzymuje oddech..

Lucalew - u córci na gazy dawalismy jej esputikon i super się sprawdzał.
 
Lunera ja do odbicia go biore na ramie. On problemow z odbiciem nie ma, dosyc szybko odbija ale zaraz ulewa i jesli zaczyna go palic przelyk to zaczyna prezyc sie, plakac itp. I jak trafi na taki atak w nocy to po spaniu...

Gdyby nie ten refluks to napewno gdyby usnal jedzac to bym go nie brala do odbicia i przez to wybudzala.
 
Jeśli często sie tak dzieje i przeszkadza mu spać, to espumisan powinien pomoc.

Ja jeszcze nic nie daje, poobserwuje go w tym tygodniu i zdecydujemy na wizycie u pediatry w poniedziałek. Podobno w 4 tyg zaczynaja te bóle brzucha mocniej czuć i sie skarżyć. Wiec zobaczymy. Jak na razie u nas nie dzieje sie zbyt często a nie chce mu dawać lekarstw na zaś jeśli nie ma potrzeby.
 
Cinamona,
Tak sie zastanawiam jak możesz sobie pomoc i cos ułatwić. Bo rozumiem, ze go odbijasz żeby nie ulewal ale on i tak ulewa (mniej?) i wtedy sie rozbudza? Ciężka sprawa, bo zmiana sposobu odbijania chyba niewiele tu zdziała. Chyba, ze spróbujesz w ogóle go nie ruszać jak go nakarmisz? Czy wtedy tez ulewa przez sen? I ew wtedy bedą bole brzuszka nad ranem, ale może wcześniej nie będzie sie budził?
 
Jesteśmy po wizycie u GP, mały ładnie przybiera waży juz 4,68kg :) wzrost 55cm, główka 37 cm także ładnie nam rośnie :D
Za 2 tygodnie pierwsze szczepienia

Ja poczułam się trochę zlana ciepłym moczem.. Pamiętam ze jak szłam na pierwszą wizytę ze starszakiem to mnie się pytali jak się czuje, czy wszystko się dobrze goji, o antykoncepcji mowili itd. A tu kompletnie nic...i nie wiem czy się nie umówić na jakąś wizytę..
 
Lunera musze go wziasc do pionu zeby odbil bo inaczej jak go odloze to za jakis czas mi sie wybudzi bo czuje dyskomfort albo gorzej ze mu sie tresc cofa. Ale jeszcze mu sie nie zdarzylo ze jak spi to ulewa. Zaczyna sie krecic, wydawac dziwne odglosy i wtedy wiem ze musze go wziasc. Tak jest czasem nawet jak odbil i ulal wczesniej, odloze go, spi sobie i za jakis czas kweka i to albo mecza fo gazy i sobie sam poradzi albo wlasnie musi odbic.
Ech szkoda gadac, jesem wykonczona dzisiejsza noca bo bylo gorzej niz zawsze.
Bo wczesniej generalnie nocki nie byly jakis straszne.

I wiecie co, ja sie chyba sama nakrecam. Bo czytam w necie na forach o refluksie i tylko sie doluje jak czytam jakie przypadki opisuja rodzice.
 
reklama
Cinamona spokojnie będzie dobrze. Najgorzej jak się człowiek naczyta a później denerwuje, przypadek przypadkowi nierówny więc nie ma co się nakręcać jak sama piszesz. Na forach często można spotkać takich "specjalistów" że włosy ze strachu mogą wypaść a później się okazuje że u nas jest ok. Poczekaj na wszystkie badania i poniedziałkową wizytę i nie czytaj tyle. Pamiętam jak kiedyś mama wspominała że przy refluksie jest brzydki zapach z ust maluszka, ale nie wiem czy to w każdym przypadku się sprawdza.
 
Do góry