reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodkowe perypetie

reklama
Luca nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale mój robi podobnie. Nakarmiony lezy, a nawet czasami spi i nagle zaczyna ryczeć , po czym po 2-3 wyjcach się uspokaja i śpi dalej.

Czy wasze maluchy stękają i charczą?
Czy maja nierówny oddech? Mojeu czasami bardzo mocno pracuje klatka piersiowa, po czym zatrzymuje się.
Połozna niby uznała,że to normalne. Też tak wasze robią?
 
Luca - kolek raczej nie da się uspokoić i opanować.
Lilija - stękanie - wysiłek, np przy kupie
charczenie - wiotkość/ niedojrzałość krtani. Tak nam powiedziała Pani Dr
 
Lucynko,
Mój tez tak robi. To brzuszek, nie głód. Przesuwa sie powietrze w jelitach i te bąbelki powodują dyskomfort (może i ból). Dlatego sie pręży i jak sie odgazuje to sie uspokaja.
Mój tak popłakuje czasem podczas snu. A w trakcie jedzenia przestaje ssac i albo sie powije albo czeka aż kupa pójdzie i dopiero wraca do jedzenia.

Blerka,
Czyli wykapana mamusia?
 
A u nas to tak
Mały ma dzis 11 dni :) a od sb jest z nami w domu
Karmimy sie na siedząco, najpierw tylko tak jak nam szło lepiej w szpitalu czyli jakis football hold, mały z boku na poduszce prostopadle.. Odkad jesteśmy w domu to juz lepiej idzie nam zwykle ze on z przodu prostopadle do mnie.. Z ta poduszka ciezko mi było samej zeby przekładać z lewej strony na Prawa i jeszcze jego odbić masakra.. Ale po kilku razach jesteśmy juz u perfekcji :)

Cyca chwyta super, ale na prawego czasami potrzebujemy nakładkę bo nie moze złapać dobrze..
Jak ja to mowię "knocik" jeszcze nie odpadł..
Wczoraj byliśmy u pediatry poerwsza wizyta, szpital nam umówił tak, szybko no ale co zrobić. Noi mówią ze nie przybiera dobrze bo w sb wypisany 4600 a wczoraj u lekarza 4610.. Noi nakazanie wybudzać co 2-3g ale jego nie da sie wybudzić czasem to co mam zrobić jak on cos tam krzaknie i dalej śpi i pieluszka i nic nie pomaga, bo nie chwyta ani cyca ani butli.. Jakies rady? Chętnie przyjmę;) i mamy wizytę w czw znowu warzenie i juz sie martwię ze cos mu wynajdą.. A on jak je to ssa efektywnie, robi sobie przerwy ale słyszę ze je bo przełyka głośno.. I czasami ssa lewa prawa i śpi, czasami L P L P a czasami tylko jedna pierś ssa cały czas i usypia.. Teraz dałam z butli bo chciałam sprawdzić ile zjadł i około 110..

Często po karmieniu tez odciągam mleczko wiec zamrażarka sie pomału zapełnia :) z ubezp dostałam za darmo modele elektryczna dwustronna, do tej pory używałam tej chyba swing pojedyncza co kupiłam będąc w ciazy i obie super.. Powiem wam medela sie ekstra sprawdza :)
Pierdzi często, kupki to raczej powiedziałabym mały slad na pampersie i sa w nich ziarenka ale i w szpitalu i pediatra mowi ze to jest okay, a te wlasnie pierdki z kupkami częste to mówią ze to przez ten antybiotyk wlasnie tak cały czas.. I co pampers to taka "mini kupka"..
Smarujemy non stop pupkę kremem co ze szpitala dostaliśmy i często sie staram te pieluszki zmieniać przez ta jego czerwona pupę ale na szczęście z kazdym dniem jest coraz lepiej wiec mysle kilka dni i bedzie po kłopocie..

Bunia ja też odciągam ale używam i polecam laktator Lovi zresztą smoczki i butelki też.
U nas na zaczerwienienie pupci pomógł Linomag. Próbowaliśmy sudokrem bo mieliśmy próbkę i nic to nie dało tylko właśnie Linomag no i przemywanie pupci woda i częste zmiany pieluszki. Michaś się sam budzi jak jest głodny więc nie muszę wybudzac więc nie pomogę :-(
 
Luca nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale mój robi podobnie. Nakarmiony lezy, a nawet czasami spi i nagle zaczyna ryczeć , po czym po 2-3 wyjcach się uspokaja i śpi dalej.

Czy wasze maluchy stękają i charczą?
Czy maja nierówny oddech? Mojeu czasami bardzo mocno pracuje klatka piersiowa, po czym zatrzymuje się.
Połozna niby uznała,że to normalne. Też tak wasze robią?

Lilija mój też tak czasem steknie i np szybciej oddycha ale też ponoć to normalne. A z tym płaczem to jest tak ze musze go wtedy wziąć na ręce i wtedy cisza i odlatuje i znów go odkładam to po jakieś chwili się budzi i znów pierdzi i płacze. Nie jest tak zawsze ale często.
 
Lucynko,
Mój tez tak robi. To brzuszek, nie głód. Przesuwa sie powietrze w jelitach i te bąbelki powodują dyskomfort (może i ból). Dlatego sie pręży i jak sie odgazuje to sie uspokaja.
Mój tak popłakuje czasem podczas snu. A w trakcie jedzenia przestaje ssac i albo sie powije albo czeka aż kupa pójdzie i dopiero wraca do jedzenia.

Blerka,
Czyli wykapana mamusia?

Lunera dziękuję kochana bo już myślałam że to kolki. Polecasz coś na to żeby mu pomóc?
 
reklama
Do góry