reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodkowe perypetie

Hej
Ja bylam dzisiaj z Hugo u tego osteopaty. Super chlopak, wspaniale podejscie do dzieci. Wymasowal co mial wymasowac i zobaczymy czy bede widziec jakis efekt. Nastepna sesja za 3 tygodnie.

U nas dzisiaj pada a mloda nie ma rzadych odpowiednich butow. Jade kupic jakies kalosze
 
reklama
Cinamona,
A jak Hugo po wizycie? Zrelaksowany? Tego specjalistę już widzieliście czy dopiero w środę?

Ja mam ten sam problem. Dziś pierwszy większy deszcz a my ani kaloszy a półbuty cieplejsze za małe!!! Do tego dojdą buty na zimę i będzie komplet. Dobrze, ze kurtki maja jeszcze ok.
 
Kalosze kupione ale jutro ma byc juz slonce[emoji12] mloda bedzie zawiedziona.

Po wizycie byl zrelaksowany, zasnal i spal i spal ale teraz ppd wieczor placzek z niego.
Nie potrafie wycelowac z godzina kapieli bo zawsze albo glodny albo spiacy albo cos. A jak jest dobra pora kapieli to wtedy np kolacje Maji musze zrobic albo cos innego.
Musze cwiczyc i wyszukac najodpowiedniejszy czas bo inaczej jest ryk nie z tej ziemi.

A wy o kiedy kapiecie maluchy? Zawsze o tej samej porze?
 
Cina - my się staramy o tej samej porze ale bierzemy też pod uwagę okoliczności...;)


My po pediatrze.
Pojechaliśmy prywatnie i to był strzał w 10. Pani Doktor przez duże "D", cudne podejscie do dzieci, poświęciła nam godzinę, sprawdziła chyba wszystko co możliwe... no i tak... zero dopajania ani mm. To kolki i mamy to po prostu przetrwać. Oczywiście się tam u niej poryczałam, że jestem bezradna i w ogóle (obciach jak cholera :p)... Dostaliśmy skierowanie na USG brzuszka i posiew z kupy, żeby wykluczyć wszystkie inne syfy. Zbadała nasze krosty i powiedziała, że to moje hormony i że minie. Karmiliśmy się w gabinecie więc przy okazji sprawdziła jak przystawiam i jest ok. Powiedziała też, ze Leoś żarłoczny jak cholera i że przybiera jak szalony, ale że to dobrze. No i na koniec powiedziała, że mam codziennie na pół godziny wychodzić z domu bo widać, że kiepsko się trzymam i że mam o siebie zadbać.
Naprawdę super Lekarka.
 
Ja się staram żeby młody nie spał mniej więcej od 18, ok 19.30 kąpiel a potem karmienie i spać na noc. My mamy taki system że ok 19.30 ja daje kolacje córce, mąż kapie młodego, a potem mąż bierze córkę na kąpiel a ja młodego na jedzenie. Czyli ja jestem etatowa karmicielka, mąż kąpie dzieci :-)

W ogóle śmiejemy się że jak córka była mała to kąpiel zajmowała 40 min. Trzeba było nagrzac łazienkę, woda ciepła, mierzona termometrem, wszystko spokojnie, dokładne mycie dziąseł, buzki, oczek itp.
A teraz 10 min, raz dwa, woda na oko, wszystko mniej więcej i następne :-)

Blerka - rzeczywiście na świetną lekarke trafiłaś. Popieram te pół godziny dla siebie! To jest Ci bardzo potrzebne!
 
Chyba sprobuje kapac baka miedzy 19-19.30. Bo pozniej za bardzo marudny i zmeczony i ryczy. Tylko musze sie jakos z kolacja dla Maji zorganizowac. Bo ona zazwyczaj ok 19.30 je kolacje.
A Maja zazwyczaj chce uczestniczyc w kapieli brata
 
Cinamona,
Súper, ze Maja sie tak angazuje!
Ja kapie miedzy 19 a 19.30. Chlopcy wtedy maja dobranocke i jedza kolacje. Po 20 mlody na ogol spi i mam czas zeby sie z nimi poprzytulac.

Lucere, fajny macie podział :-)

Blerku, dobra lekarka to podstawa!!! Ja tez dziś trochę rozmawiałam z moja i kolkach - mówiła o potencjalnych 3 przyczynach i 3 rozwiązaniach:
1. Niedojrzałość układu - biogaja
2. Gazy - espumisan
3. Laktoza w mleku matki - delikol
Oczywiście tez bardzo pomaga lezenie na brzuszku i masowanie brzuszka.

Zgadzam sie z tym czasem dla siebie. Bez takiej perspektywy można zwariować! Choćby to miało być wyjście przed dom i czytanie gazety :-)

68, serio? Ja właśnie zamówiłam ubranka w tym rozmiarze, zeby nas nie zaskoczyło. To na zimę spokojnie w 80 będzie Leon śmigał, hahaha!

Evelinkua, a wasza kąpiel pojedynczo jest czy zespołowo? Jak w ogóle gromadka? I jak ty sie masz?

My ważymy równo 4kg, równo 3 tyg dziś skończył. Także zakwasow od noszenia jeszcze nie mam ale nie jest zle :-)
 
Lunera a co jesli dzircko mecza wszystkie z 3 przyczyn kolek ?
Ja sie zastanawiam czy sprobowac delikol .. dzizas.
Moge laczyc biogaie i espumisan.. biogaie i delicol.. a moge dawac na zmiabe delicol i espumisan i biogaie raz dziennie ? Skad ja mam wiedziec czemh mala sie meczy ?
Choc teraz spi uff ;):) oczywiscie ja czekam az sie obudzi zeby zabrac ja do mnie co bym mogla isc spac a ona spi w najlepsze.. a ja znoeu rano nie bede miala sily wstac ! Ahhh

Co do kapieli to ja kapie co kilka dni.. Emil idzie spac i wtedy mala kapie.. ale u nnie to doslownie chwila haha
 
reklama
Akuku,
Gazy to ponoć jak pręży sie przy puszczaniu baczkow i to go boli.
A laktoza może być przyczyna kiedy widzisz, ze boli brzuszek ale nie jest związane z gazami.

Biogaja generalnie najłagodniejsza jest z tych 3 specyfików.

Mi odradzala stosowanie zapobiegawczo, bez wyraźnych objawów. Raczej właśnie poobserwowac jak dokładnie boli, i tez jak będę dawać to obserwować czy poprawę widać.
 
Do góry