reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe smaki dla maluszka

reklama
MADZIK kogo masz na mysli???:confused::confused::wściekła/y::crazy:Ciekawe czy ty tak wszytsko wiesz:wściekła/y:Myslisz ze jestes najlepsza kazdy popelnia jakies błędy:tak:No soryy ale dzisiaj w aptece pytalam sie mam czy gotowaly kaszke manne na wodzie powiedzialy ze nigdy nie gotowaly kaszy manny na wodzie :-)Przepraszam jezeli tak to dzisiaj sprubuje wedluh waszego przepsiu zrobic kaszke na wodzie zeby nie było zadnych nieporozumien:-)Co do soczków oi herbatek to ja daje rozne herbatki raz takie raz takie zeby dzidzia nie pila caly czas tego samego z hipa daje z kopru wloskiego i owocowa:tak:aa z Bobovity miętową:-)Z soczków to Z bobovity najlepieiej mojemu malemu smakuje Jabłko z miętą:-)
 
ola14024 nic do Ciebie nie mam, i nie obrazaj sie od razu, no ale jak po pare razy piszemy to samo w kolko, a Ty nadal swoje, no to rece opadaja, a teraz poczytaj sobie dlkaczego nie podaje sie niemowlakom mleka krowiego:
 
Dobrze :-)wiem ze sie nie podaje mleka krowiego ja sama tez nie podaje:-)tylko cyca i bebilon;-)ale naprawde nie slyszalam ze kaszke manne gotuje sie na wodzie:-)Mojej sasiadki maly nie chcial pic mleka modyfik A byl na nan to przeszla tak od 7 mies na kaszke manne zwykla i malemu nic nie jest a wcinal az mu sie uszy trzesły:-D:tak:Pediatra powiedziala ze ok:tak:Kazdy robi jak chce ja dzisiaj sprubuje na wodzie tak o dla siebie:-D
 
Ze względu na alergię Szymonka raz ugotowałam sobie kaszkę manną na wodzie wcześniej często robiłam ja na mleku z cukrem i sokiem taki deserek mniam mniam ta na wodzie też była zjedliwa ale to nie to samo z braku laku nawet udawałam, że mi smakuje. :baffled:
Moim zdaniem pod względem smakowym dla dziecka będzie to bez różnicy czy jest na wodzie czy mleku.
My póki co wstrzymujemy się z wprowadzaniem, pytałam się pediatry czy mam wprowadzać gluten to powiedziała że jeszcze nie a jak mówiłam jej że wg norm już po 4 miesiącu zalecają to powiedziała że oni w przychodni wprowadzają dopiero po 5 a te normy co róż zmieniają i nie ma się do śpieszyć.
 
My dzisiaj spróbowalismy kleiku ryzowego na wodzie - pierwszy raz łyżeczka i 20 ml wody - Szymus był zadowolony i rozczarowany, że tak mało. Jutro dostanie więcej. mam nadzieje, że nie będzie takim niejadkiem jak jego starszy brat:-D
 
Powiedzcie mi, czy jak dam Piotrusiowi kaszkę ryżową po raz pierwszy to mam z mlekiem dać na spróbowanie tylko łyżeczkę - tak jak resztę nowości, czy mogę od razu z mlekiem cały jeden posiłek? Mam kaszkę ryżową o smaku jabłkowym i tam pisz, że 2 -3 łyżeczki wsypać do 150 mleka modyfikowanego lub mleko zastępczego. Jak mu przygotuję całą butlę to dać całą, czy tylko najpierw odrobinę? Już poprostu głupieję od tych nowości jedzeniowych.
No i muszę podać tę marchewkę, bo o samym jabłku nie może żyć. A jak dostanie zatwardzenia, to nie wiem co będzie...
No i czy są kaszki glutenowe bezmleczne?? Bo jak dotąd się nie spotkałam, a za chwilkę kończymy 5 miesiąc i trzeba by było wprowadzać powoli...
 
Hanus:tak:;-)To zalezy od Ciebie jezeli boisz sie dac calą butle to mozesz najpierw dac na lyzeczke i zobaczyc jak maly zareaguje;-)i czy z jego brzuszkiiem wszytsko okej:-);-)Ja swojemu Natahlienowi tez ostatnio dalam pierwszy raz marchweczke zajadal ze szok:-D:-Dtakie dziwne miny przy tym robił:-DJakby chial powiedziec mamo\naprawde nie wiem co mam sądzic o tej marchewce:-D:-D Kaszki ryzowe są Bezglutenowe:-)
 
Ostatnia edycja:
Hanus myslę, że mozesz dac na cały posiłek kaszke ryżową tylko wsyp do mleka najpierw jedną łyżeczkę, a drugiego dnia więcej.
Nie wiem czy jest kaszka pszenna bezmleczna błyskawiczna tak jak ryżowa czy kukurydziana, chyba tylko taka do gotowania, wtedy mozesz ugotować w małej ilości wody i wymieszać z bebilonem. Tak bym zrobiła.
 
reklama
Hanus nalazłam informację w ulotce z nestle: "Dania oparte na ryżu sa lekkostrawne, a na kukurydzy - także znakomite dla dzieci z tendencją do zaparć".
Ide sprzatac po sniadaniu.
 
Do góry