reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

(Not So) Desperate Housewives - czyli rady i porady na temat domu i nie tylko...

:-Djuz mam przed oczami Age trzymajaca w reku wybielacz mowiaca jak pani z reklamy:-D
A ja mam pytanko z innej beczki,chcialabym na wiosne zasadzic troche kwiatow w donicach na ogrodzie no i na parapet tak zeby bylo kolorowo,wiecie jakie kwiaty sie utrzymaja na dluzej i sa ladne?kiedys mialam bratki ale jakies monstrualne wyrosly:baffled:
 
reklama
haha pani z reklamy:-)

Cytrus ja polecam bardzo surfinie( na okna ,bo pieknie zwisaja) i lobelie( sa niebieskie,granatowe ,biale ,fioletowe) wybierasz kolor lub mix.....bardzo ladnie wygladaja i jak zasadzisz na wiosne to utrzymaja sie conajmniej do wrzesnia:)
lob.jpgsurf.jpg
wymagaja jedynie codziennego podlewania( w okresiie slonecznym) i troche odzywki(moze byc plynny nawoz do kwiatkow lub takie paleczki co sie wsadza do ziemi)...generalnie malo roboty a efekt za to piekny:) ja te kwiaty mam co roku:)
 
Ostatnia edycja:
c\ytałam że było o wybielaniu firanek
ale ja mam pytanie troszkę z innej beczki.
zauważyłam ze kilka białych bodziaków mojej małej poszarzało a inne są nadal białe , nie wiem czy to idzie materiałem , ale chciałam się spytać czy znacie jakiś bezpieczny środek do wybielenia tych bodziaków żeby małej nie zaszkodził i dodam że niektóre z nich są w kwiatki i żeby również tych kwiatkow mi nie wymyło;-)
z góry dzięki
 
spróbowałam tick bleach 4 in 1 power force i musze przyznać ze działa, moje fugi nie sa bielusienkie - bo z natury sa kremowe:-), ale wrociły do pierwotnego wygladu (kiedy wprowadzisliśmy sie na obecne mieszkanie miały kolor brunatny:szok:)
Sprawdzone-polecam:tak:
 
A kto mi pomoże odzyskać czysty dywanik?Wszędzie mam panele,tylko maleńki dywanik w salonie więc nie opyla mi się wypożyczać odkurzacza piorącego...Znacie może jakiś specyfik na odświeżenie.Dziś widziałam w polskiej tv reklamę proszku Vanish do dywanów,który czyści i podnosi :)sorry:)włókna dywanu.Jest tu coś podobnego,najlepiej żebym nie musiała szorować;-)Czyli na przykład posypać,poczekać,odkurzyć i gotowe:-pNajlepiej jakiś sprawdzony przez Was specyfik:-)
 
:-D mam jeszcze jedno takie miejsce w domu gdzie mi "coś" na ścianie wyłazi, traktuje je octem i na razie spokój, ale jak tylko wyskoczy to tez tego specyfiku sprobuje:tak: moze efekty bede trwalsze:happy:

Dzięki aga_irlandia juz myslałam ze niczym tych fug nie doszoruje:no: w PL jest jeszcze cos takiego jak cif white tez działa rewelacyjnie ale tutaj się jeszcze z nim nie spotkałam , poza tym twój sposób jest chyba duzo tanszy 2l butla tylko 1,19E
 
Tichonek ja tu proszku jako takiego do prania dywanow nie znalazlam:) ale jak trza bylo to pralam vanishem w plynie do dywanow:)coby sie nie nameczyc w Twoim stanie polecam rozcienczyc vanish z woda pol na pol w duzej misce,przy pomocy zwyklaj mioty na dlugim drazku pomechtac ,coby piane uzyskac i te piane nakladac na dywan przy pomocy tejze miotly lekko wcierajac::) pozostawic wedle uznania:) ja to potem odkurzalam odkurzaczem po jakichs 15 minutach:)
 
Aga jako ze ty jestes tu ekspertem od roslinek i nie tylko poradz mi prosze co moge zasadzic w donicy,ktora chce postawic na oknie,tylko ze caly dzien w cieniu?Marzyly mi sie surfinie ale nic z nich by nie bylo w cieniu nno nie?
 
reklama
Cytrus ja w zeszlym roku mialam surfinie w ogrodzie i powiem Ci gdzie kwiaty staly slonce tam nie dochodzilo a surfinie mialam piekne :-)

Aga powiedz mi jakiej ziemi uzywasz do kwiatow w domu,ja jakos na odpowiednia trafic nie moge po przesadzeniu kwiatow zdychaja mi :(
 
Do góry