reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

Mój Antos ma 4,5 m-ca i budzi się co dwie godziny, ja karmię piersią i eksperymentuje z wprowadzaniem jabłuszek itp. a sztucznym dokarmiam tylko wieczorem
Przed snem ok.21 dostaje butle (która róznie wypija nie raz tylko trochę a nie raz całą) i szczerze mówiąc wcale nie śpi dłużej no może o godzinkę bo pierwsza pobudka jest o 24 a później co 2 godziny
Co do karmienia tylko piersią do 6 mcy to co z zmianami w żywieniu i wprowadzaniem glutenu u dzieci karmionych piersią od 4 mca?? Ciekawe jak to zrobić??

A może to nie jest związane z jedzeniem tylko z zębami?!

Jak był młodszy to robił sobie w nocy przerwy 3-4 godzinne
 
reklama
Widzę, że ten wątek jest nieco martwy ...
Szkoda ... :(
Podałam małemu porządny obiadek i pobudka 2 razy ...
Wczoraj usiłowałam podać kolację ale absolutnie nie chciał .. cyc i tyle ..
Trochę przemyciłam kaszy w międzyczasie spał dłużej do pierwszej pobudki .. dziś podam przed kąpielą porcję kaszy ...
 
Moja coreczka Ma 2, 5 miesiaca. Jest karmiona sztucznie 7 x dobe po 115 ml .Ostatnie karmienie ma ok 22.30-23.00 na tzw spiocha bo zasypia ok 1 godz-1,5 godz po karmieniu( ok 19.30) Nastepne karmienie wypada miedzy 2.30-3.00 bo zwykle mała budzi sie w tych porach glodna
Cykl karmien wyglada tak: 2.30-3.00 , 6.30, 9.30, 12.30-13.00,16.30, 19.30, 22.30-23.00. Ile powinna wynosic przerwa w karmieniu nocnym- jak to wyglada/lo u waszych dzieci. Czy powinienem trzymac sie w.w schematu karmienia czy tez pominac ktores karmienie np te na spiocha o 22.30 . Czy tez karmic dziecko na spiąco jak przespi pore karmienia.
Gdzies wyczytałem ze przerwa w karmieniu nocnym w 1 miesiacu powinnna wynosic 6 godz natomiast w 2-gim wynosic 9 godzinn
Co sądzicie na ten temat
:confused:
 
Hej Mój Mały Ma 2,5 Miesiaca Jest Karmiony Sztucznie I Wypija 150 Ml Mleka Nan, Co 3 Lub 2,5 Godz Cięzko Jest Mu To Wytrzymać, Przerwa Nocna Trwa Jakieś 7, 8 Godz A Potem 3,4 Godz No A Potem Miejwięcej Co 2,5 Godz, Karmie Go Na Rządanie Raczej, Ale Pilnuje Aby Pzrerwa Trwała Conajmiej Te 2,5 Godz. Jak Perzespi Jakąs Porcje To Siętym Nie Przejmuje, Najwyżej Będzie Chciał Następną Wcześniej, W Dzień Jak Spi Zdarza Mu Się Przerwa 6 Godz Ale Bardzo żadko. Ciesze Sie Ze Ktoś Poruszył Ten Temat Bo Nie Wiem Czy Ta Przerwa Nocna Nie Jest Za Długa, A W Necie Nic Na Ten Temat Znależć Nie Moge. Pozdrawiam
 
Moja córcia właśnie kończy 3 m-ce, od miesiąca wydłużała swoje nocne karmienia, obecnie od tygodnia je o około 22:00 i potem budzi się koło 7 rano sama. moim zdaniem niema reguły na ilość godzin przerwy nocnej, każde dzieciątko jest indywidualne , ja mam to szczęście że moja dzidzia już przesypia noc , ale wiele dzieci w tym wieku budzi sie jeszcze kilka razy i uważam, że jeżeli dziecko nawet do roku chce jeść w nocy to powinno się je nakarmić, bo w tym wieku jeszcze intensywnie się rozwija, a jak sobie słodko śpi to poco je wybudzać, przecież gdy śpi to rośnie :-D
Za to smacznie nadrabia jedzonko w dzień
 
Moja córcia niedługo skończy 10 miesięcy a jeszcze 3-4 razy budzi się w nocy na karmienie.Czy to normalna sprawa żeby w tym wieku jeszcze tak często jeść.Jakie macie doświadczenia w tej kwesti,a może to normalka?Kiedy to się skończy?

Ala na noc zasypia około 18.00 i wtedy są 4 pobudki.Czasami zdarza jej się usnąć o 20.00(ale bardzo żadko) to wtedy budzi się 3 razy i je.
 
nasza bedzie miala 7 miesięcy . zasypia koło 20.00 i potem sa 3 pobudki - 24, 3, 6.Podobno jest sposób aby ostatni posiłek wieczorem np po kapieli jeeli sie karmi mlekiem to odciagnąc i zagęścić kaszką w odpowiedniej proporcji, do sztucznego normalnie - wtedy taki posiłek bardziej nasyci i jest mozliwośc ze przespi o wiele dłuzej
 
reklama
wiki-To widzę że Wikusia podobnie.
Kyniol-Ala dostaje przed snem gęstą kaszkę zjada jej 200ml a za 2,5-3 godzin budzi się głodna jej pobudki to 21.00, 23.00 1.00 i 4.00 a o 6.00 wstaje na dobre i o 7.00 znowu kaszkę wcina.
 
Do góry