reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nocne Karmienie

Moj starsza cora budzila se w nocy do 2,5 roku i czy to jadla syta kolacje czy ne - tylko ze z czasem wolala poprostu ,,piciu,, - potrafila sie przebudzic calkowicie i czekac az do skutku tzn az wkoncu jej ktos przyniesie- czasem byly wojny w nocy i krzyki ale wiadomo by dziecko nikogo nie pobudzilo to dla swietego spokoju dostawala... Ale jak skonczyla 2,5 roku to jak reka odjal przesstala se budzic :)
Wiec nie ma chyba sposobu na przespana noc - KAZDE DZiECKO JEST iNNE

Aaaa teraz mlodszy synek (5mcy) zawsze dostaje kaszke przed snem i nie raz przespi cala noc a czasem budzi sie ze dwa razy ...
 
reklama
Mój eryk ma już 10 miesięcy i tydzień - zasypia tak koło 20.00 po butli potem budzi się o północy i tak koło 4.00 - też nie wiem co zrobić żeby go przestawić, próbowałam herbatką oszukiwać ale się nie da bo wrzask na cały blok i butla z mlekiem musi być :(
 
Jestem mamą 13-miesięcznych bliźniaków Jagody i Wiktora. U mnie wygladało to tak do 9 miesiąca karmiłam dzieci piersią na żądanie w dzień i w nocy. Niestety około 7 miesiąca nie wystarczało, więc dokarmiałam Je mlekiem modyfikowanym. I teraz mam problem, bo nie mogę oduczyć Ich picia w nocy mleka. O 19.30 są kąpane, następnie do łożeczka i butla mleka z kaszką ok 270 ml. Teoretycznie powinno wystarczyc do rana, ale budzą się albo jedno albo drugie albo jednocześnie po 23 i podaję wodę lub herbatke wypija łyczek niby przysną , ale za chwile znowu płacz i tak do czasu aż mleka nie dostaną. Później ok 5-6 znowu to samo. Lekarz powiedział, ze sie przyzwyczaiły i będzie trudno. Czasami sie uda, ze o 23 sie nie obudza, ale wtedy ok 4-5 jest płacz na całego, az mleka nie dostaną. Ratujcie!!
 
Jestem mamą 13-miesięcznych bliźniaków Jagody i Wiktora. U mnie wygladało to tak do 9 miesiąca karmiłam dzieci piersią na żądanie w dzień i w nocy. Niestety około 7 miesiąca nie wystarczało, więc dokarmiałam Je mlekiem modyfikowanym. I teraz mam problem, bo nie mogę oduczyć Ich picia w nocy mleka. O 19.30 są kąpane, następnie do łożeczka i butla mleka z kaszką ok 270 ml. Teoretycznie powinno wystarczyc do rana, ale budzą się albo jedno albo drugie albo jednocześnie po 23 i podaję wodę lub herbatke wypija łyczek niby przysną , ale za chwile znowu płacz i tak do czasu aż mleka nie dostaną. Później ok 5-6 znowu to samo. Lekarz powiedział, ze sie przyzwyczaiły i będzie trudno. Czasami sie uda, ze o 23 sie nie obudza, ale wtedy ok 4-5 jest płacz na całego, az mleka nie dostaną. Ratujcie!!
powiem ci kochana ze u nas tak kolacja o której zechce ok20/21 sen 22.30 i ok 4/5 pobudka na butle z kasza, próbowałam zmniejszać ilosc mleka o jedna miarkę co jakis czas i nawet skutkowało to 2 miarki wtedy budzil sie co pol godziny az w koncu dalam normalne mleko i spal do rana wymiękłam dalej podaje mleko w nocy tak wiec żarłok jednym słowem!
 
Jak tak czytam to widzie, ze poki co to nie mam zle. Moja mala ma 4m-ce zasypia ok 19-20 no i karmie ja srednio 4-5 razy, choc w nocy duzo ladniej je niz w dzien. W dzien to chwile possie i sie wierci i tak w kolko i ulewa,za szybko jej leci itd, a w nocy ladnie pieknie je przez sen, zero problemu :)
 
Witam, ja przestałam karmić z dnia na dzień a karmiłam już tylko rano i na dobranoc. Musiałam iść do szpitala. Z dzieckiem został mąż i to on wstawał do małej w nocy. Dawał jej trochę mleka w butelce.Mała budziła się jeszcze kilka nocy ale jak zobaczyła ze cycuszka i tak nie dostanie a do niej wstanie tata to przestała się budzić. A tak w ogóle, ponieważ jestem tu nowa chciałam się przedstawić:) to mój profil: mojmalec.pl polecam ten nowy portal bo można wrzucać fotki za darmo bez ograniczeń, umieszczać ogłoszenia no i oczywiście pogadać na forach. Pozdrawiam!
 
Witam. Mój synek do 7 m-ca jadł w nocy 2 razy mniej więcej co 4-5 godzin. Postanowiłam to skończyć i oszukiwałam go piciem. Poskutkowało! Ale teraz ma 9 m-cy i jedzenie nocne powróciło. Budzi się w nocy z takim płaczem,że tylko mleko jest go w stanie uśpić z powrotem. Ja też nie jestem za nocnym karmieniem chociażby dlatego, że resztki pokarmu zostają na ząbkach i dziąsełkach. Pozdrawiam.
 
moja ostatnio zaczela spac 7-8 godz wiec budzi sie kolo 4-5 rano zalezy o ktorej wieczorem usnie teraz ma prawie 3 miesiace i tylko na poczatku sie budzila
 
moja mała zaraz bedzie miała 10 mc skonczone a ciagle sie budzi na karmienie tak ok od 24 do2 i potem o5-6 chciała bym zeby juz przesypiała całe nocki ale chyba to jeszcze nie teraz nie wiem kiedy przesypiac bedzie cała noc
 
reklama
Witam wszystkie mamusie.Jestem tu nowa,więc dopiero uczę się sprawnego korzystania z forum.
Mam pytanie....moja córeczka skończyła 3 miesiące i budzi się w nocy na karmienie dwa razy,(zasypia ok.20 godz)chciałabym żeby już się nie budziła w środku nocy na cyca.Ostatnio za radą znajomej wprowadziłam butelkę przed snem,z nadzieją że mała pośpi dłużej bo sztuczne mleko podobno jest bardziej syte,ale to nic nie dało.
 
Do góry