reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Niskie Amh

Dołączył(a)
8 Styczeń 2023
Postów
1
Potrzebuje pomocy .. mam 24lata ,za miesiąc 25. Na wizycie u ginekologa Pani doktor powiedziała że moje jajniki nie są za bogate. Amh 0.97 +podwyższona prolaktyna. Zaleciła umówienie się do Kliniki leczenia niepłodności. Jestem załamana 😞
 
reklama
Niskie AMH to nie jest wyrok, to jeden z wielu parametrów oceny płodności. Oczywiście warto udać się do poradni albo poprosić o skierowanie na oddział ginekologii endokrynologicznej.
Jest taki profil na ig wiecejnizhormony, prowadzi go dziewczyna o imieniu Kasia i mówi między innymi o niskim AMH, ponoć da się je jakoś podnieść - jej zdaniem - ale nie zgłębiałam tego tematu, bo na szczęście ten problem mnie ominął (choć miałam inne wiec po części Cię rozumiem, długo miałam predykowane że w ciążę nie zajdę).
 
A czy może ktoś zinterpretować mój wynik AMH przy wieku 24, może wskazywać na zespół policystycznych jajników ?
 

Załączniki

  • 620EAFD8-7263-452B-922E-1CD5DEEF1A21.jpeg
    620EAFD8-7263-452B-922E-1CD5DEEF1A21.jpeg
    930,2 KB · Wyświetleń: 127
Tak, takie masz widełki w podanych jednostkach pmol. Masz wynik 49,76 pmol a widełki w pmol tak jak piszesz czyli się mieścisz. Jednak przeliczyłam Ci na zwykle jesnostki (twój wynik x 0,14) abyś się później w nerwach nie porównywała, ze koleżanka w twoim wieku miała wynik 4 a ty 49 😉
 
Tak, takie masz widełki w podanych jednostkach pmol. Masz wynik 49,76 pmol a widełki w pmol tak jak piszesz czyli się mieścisz. Jednak przeliczyłam Ci na zwykle jesnostki (twój wynik x 0,14) abyś się później w nerwach nie porównywała, ze koleżanka w twoim wieku miała wynik 4 a ty 49 😉
Czyli tzn ze wszystko jest okej ? Bo staramy się o dziecko już pół roku i nie wychodzi.
 
reklama
Do góry