reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje w ciąży

reklama
Witam wszystkie forumowiczki :-)


Jestem w 8 tc licząc od ostatniej miesiączki i dziś zauważyłam u siebie dziwne brązowe plamienie, trochę takie jak na początku i końcu miesiączki. Rano robiłam też badanie b hcg i wg norm laboratorium powinnam być w 6-7 tc co jest niemożliwe. Do tego od początku nie mam typowych ciążowych objawów typu wymioty, wrażliwość na zapachy itp, jedynie lekki ból piersi i ból podbrzusza, ten ból utrzymuje się właściwie cały czas od początku, tylko czasem się zdarza, że nie czuję nic przez parę godzin. 2 dni temu zaczęłam też odczuwać ból w dole pleców, mniej więcej na wysokości nerek. Wszystko to razem trochę mnie niepokoi, może przesadzam, ale jednak...


Wiem, że powinnam porozmawiać z lekarzem, pojutrze mam wizytę u ginekologa, ale jestem też ciekawa opinii bardziej doświadczonych mam, może ktoś miał podobnie?
 
Powinnaś po 2 dniach zrobić kolejną betę, żeby zobaczyć czy rośnie. Jesli masz plamienie powinnaś koniecznie zgłosić się do szpitala.

Co do objawów, to u każdego są inne, u niektórych nie występują w ogóle więc to nie jest akurat powód do zmartwień
 
ja na pocztaku ciazy kilka razy plamilam,ale u mnie bylo to spowadowane zagniezdzaniem sie zarodka:) wiec bylo ok,bole brzucha mialam od samego poczatku do samego koca ciazy. Pamietaj kazde plamienie trzeba skonsultowac,czesto jest wlasnie spowodowane tym co ja mialam ale zdarza sie ze dzieje sie cos zlego
 
ja w pierwszej ciazy procz braku okresu nie mialam zadnych objawow :-) takiej ciazy to tylko pozazdroscic heh wiec powinnas sie z tego cieszyc a nie martwic ;-) a z tym plamieniem to nie czekalabym do pojutrza tylko poszla bym jak najszybciej nigdy nic nie wiadomo.
 
Pojdz jak najszybciej do lekarza a nawet na dyżur w szpitalu. Zbadają Cię, zrobią USG. Plamienie może nie świadczyć o niczym złym, może być sygnałem że, brak Ci jakiś hormonów ale może też, być początkiem poronienia. Nie czekaj!
Ja miałam plamienie w 6 i 7 tc. Poszłam od razu kiedy to zobaczyłam do najbliższego w okolicy ginekologa (prywatnie więc, przyjął mnie niemal od ręki), miałam badanie USG (potwierdzające ciążę- był zarodek z bijącym serduszkiem), gin. przepisala mi hormony na podtrzymanie ciąży (Duphaston) i kazała zrobić w odstępie 2-3 dni betę hcg czy przyrasta=dziecko się rozwija. Jestem pewna że, dzięki temu że, miałam taką opiekę lekarską, mam dzis zdrowe, wspaniałe dziecko.

Lepiej sprawdzić czy wszystko w porządku nawet kilka razy i być spokojnym niż, czekać i się martwić! Powodzenia!
 
Żadna nawet ta najbardziej doświadczona mama nic poza jak najszybsza wizyta u lekarza Ci nie poradzi, ja osobiscie nie miałam żadnych objawów ani przy pierwszej ani drugiej ciazy w dodatku przez pierwszy 3mestr miałam normalnie okres. U mnie to akurat jest normalnie ale żaden niepokojący objaw tym bardziej na początkach nie wolno zlekcewazyc.
 
reklama
Tak jak Marihuana powiedziala, jedynie lekarz i usg moze ci dac odpowiedz. Niektore dziewczyny plamia i wszystko jest ok, a u niektorych oznacza to obumarla ciaze. W 8-mym a nawet 6-7 tygodniu powinno juz byc widac bicie serca na usg. Jak nie widac, to ciaza prawdopodobnie obumarla, chciaz lekarz pewnie kaze powtorzyc badanie za tydzien, dwa.

Piec razy bylam w ciazy i nigdy nie mialam zadnych mdlosci ani objawow poza tymi ktore opisujesz. Ale niestety 3 razy skonczylo sie poronieniem, tak ze z samych objawow czy ich braku nie da sie nic za bardzo zgadnac.
 
Do góry