reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka sikania

mamadzieci

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2024
Postów
32
Hejka. Mamy małych chłopców jak uczycie sikać chłopców na dworzu? W domu u nas siada na nakładce i tak robi sikać. Na dworzu próbujemy na stojąco ale trochę się obsikuje. I takie pytanie jak uczycie sikać na dworzu, odciagacie napletek?
 
reklama
Hejka. Mamy małych chłopców jak uczycie sikać chłopców na dworzu? W domu u nas siada na nakładce i tak robi sikać. Na dworzu próbujemy na stojąco ale trochę się obsikuje. I takie pytanie jak uczycie sikać na dworzu, odciagacie napletek?
Ja dopiero teraz powoli uczę się jak ustawiać syna żebyśmy się nie obsikali 😂 Z tatą zawsze spoko, a ze mną zawsze obsikane spodnie. Podpatrzyłam i mąż pomaga synowi opierając go o swoje kolana i jakby manewrując jego postawą, żeby bioderka miał wypięte jakby do przodu (a nie pupę). To chyba kwestia płci 😂 Teraz syn zaczął robić sam i idzie mu lepiej niż jak robił ze mną 🙈
 
Ja dopiero teraz powoli uczę się jak ustawiać syna żebyśmy się nie obsikali 😂 Z tatą zawsze spoko, a ze mną zawsze obsikane spodnie. Podpatrzyłam i mąż pomaga synowi opierając go o swoje kolana i jakby manewrując jego postawą, żeby bioderka miał wypięte jakby do przodu (a nie pupę). To chyba kwestia płci 😂 Teraz syn zaczął robić sam i idzie mu lepiej niż jak robił ze mną 🙈
A podtrzymuje Pani siusia czy od razu uczyła dziecko aby to robił?
 
Ja dopiero teraz powoli uczę się jak ustawiać syna żebyśmy się nie obsikali 😂 Z tatą zawsze spoko, a ze mną zawsze obsikane spodnie. Podpatrzyłam i mąż pomaga synowi opierając go o swoje kolana i jakby manewrując jego postawą, żeby bioderka miał wypięte jakby do przodu (a nie pupę). To chyba kwestia płci 😂 Teraz syn zaczął robić sam i idzie mu lepiej niż jak robił ze mną 🙈
A w domu na siedząco czy stojąca już uczy Pani?
 
A podtrzymuje Pani siusia czy od razu uczyła dziecko aby to robił?
Podtrzymywałam, uczył trzymać tata i w końcu po prostu zaczął sam. Polecam taką żabkę pisuar do domu, można przyczepić do ściany w łazience na przyssawki i synek może próbować w domu sam :)

W domu ma wybór zawsze, mamy ten pisuar, sam już korzysta z toalety i jeszcze w razie awaryjnych sytuacji trzymamy nocnik 😄 Syn ma 3,5 roku.
 
To ja kontrowersyjnie powiem, że nie widzę powodu do specjalnego uczenia dziecka sikania na zewnątrz 🤷‍♀️ jak się zdarzy, że akurat się zachce, to jak najbardziej, tak samo w przypadku dziewczynek. Ale są przenosne nocniki, fajna sprawa.
Wystarczająco dużo jest dorosłych facetow sikających w pełnym widoku, bo akurat im sie zachciało i zobaczyli drzewo czy krzak.
 
reklama
Do góry