reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

dziewczyny a pod pajac coś będziecie zakładać? bo one nie zawsze są takie przy ciele a i czasem guziki te napy nie są od środka podszyte. Nie chce też przegrzewać bobaska ale myslałam żeby założyć mu pod pajaca body na ramiączka- tylko one nie są odpinane po całości i boję się czy będzie łatwo założyć przez taka wiotką główkę
 
reklama
ja pod pajac bede ubierala Bączkowi body. W koncu to zima, sama nosze podkoszulki wiec mysle ze Maluszkowi coś pod spód obowiazkowo sie przyda. A co myslsicie o rajstopkach dla takich małych dzieci? kupujecie jakies?
 
Sarat ja rajstopy zaczęłam kupować koło roku. Takiemu maluszkowi ciężko to załozyć, a później zrobiło się lato.
 
a ja rajstop nie mam. i nie kupie bo ja nie lubię zakładać rajstop takim maluszkom. Danielek będzie chodził w pajacach i dresach jak będzie zimno.
Sarat 2 pary dresików an początek wystarcza. bo to będziesz zakładać tylko na wyjście. przynajmniej aj tak robiłam. a w domu to w samym pajacu i body dzieci trzymam.
i policz ile ty masz tych kompletów. bo aj nie liczyłam. body + pajac lub body+kaftanik+śpiochy. i tak by było ok 7 szt. danego rozmiaru.
ewelina ja pod pajaca body zakładam. to czy z długim czy z krótkim rękawem to zależy od temp w domu. ja mam z długim bo u mnie wiecznie rześko :)
a co do ubierania ja mam na początek zapinane kopertowo ale jakiekolwiek nie były to po kilku dniach będziesz mieć taka wprawę w ubieraniu zbója ze żadne body nie będzie ci straszne.
 
Ostatnia edycja:
Wow dziewczyny Sarat, Vileyka ale macie już zapasy ubranek dla maluszków! Ja pokażę teraz swoje....

Zdjęcie063p.jpgZdjęcie064.jpgZdjęcie065.jpg

I tak mam już:

33 szt. śpioszków i pajacy w rozmiarze od 52 do 68
12 body krótki rękaw
11 body długi rękaw
17 kaftaników
5 czapeczek bawełnianych
12 czapeczek na dwór
śpiworek do spania
szlafrok
7 par spodni
5 kombinezonów w tym 2 na bardzo zimne dni
komplecik ciepła kurteczka i spodenki na dwór
8 kompletów w tym dresiki, 2 robione na drutach, bluzy ze spodenkami
2 pary niedrapek
6 par rajstopek
12 par skarpetek
5 par bucików

Jak sądzicie, starczy? Bo nie zamierzam kupować już nic więcej jeśli chodzi o ubranka dla Kacperka:)
 
Jeju Wy już macie praktycznie wszystko przygotowane, a ja.... kilka sztuk pozostałych po Jakubie. Myslałam sobie że najwygodniej bedzie body z długim i na to pajacyk. Mam przez tą ciążę jakiś paraliż decyzyjny i kompletnie nie mogę się zdecydować co kupić :-/ pamiętam tylko że ze skarpetek właściwie nie korzystałam, rajstopki tez dopiero jak mały zaczął raczkować, bo pajace się ściągały, okręcały i utrudniały mu szuranie kolanami :-D po podłodze. Nie wiem czy 2 cz zestaw tj body z długim i pajacyk -? czy lepiej 3 cz body na ramiączkach spiochy i kaftanik? Obawiam się że body pod spodem z krótkim będzie za chłodne- w końcu to będzie zima :rofl2:.
 
reklama
Anisia jak ładnie poukładane, ja na Twoim miejscu dokupiłabym półśpiochy zeby do bodziakó były

co do rajstopek jak kupuję, żebym miała jak będę zimą na dwór wychodziła czy w ogóle na wyjście ze szpitala
 
Do góry