reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze zakupy

witam wszystkie przyszłe mamusie :-)

na początek życzę Wam wszystkim szczęśliwego rozwiązania i łatwego porodu :-)

Sama przeżywalam te niezwykłe chwile stosunkowo niedawno, bo pół roku temu i wspominam je wspaniale!!!

Przepraszam, że u Was piszę, ale może któras z Was byłaby zainteresowana kupnem wózka Bebe Confort- parasolki, oto link do aukcji Bebe Confort Loola Full SUPER CENA !!! (1926935304) - Aukcje internetowe Allegro
Kupiliśmy ją tydzień temu i stwierdziliśmy, że wolimy jednak koła pompowane, ale może któraś z Was szuka wlaśnie takiego wózeczka :)

no nic- juz więcej nie bazgrzę, pozdrowionka!
 
reklama
a ja podjęłam męską decyzję i w sobotę jedziemy na 99% kupować resztę wyprawki:D jestem podekscytowana i boję się jednocześnie:D no i muszę kupić sobie jeszcze jakieś staniki do karmienia i te wszystkie pierdoły do szpitala...w moim przypadku to ja nawet kosmetyczkę muszę kupić, bo aż wstyd jechać do szpitala z moją:D:D:D właśnie robię listę zakupów:D:D:D:D długa jak cholera:D
 
Dziewczyny chciałabym Wam przekazać co usłyszałam od położnej z którą będę rodziła...

na moje pytanie jakie kosmetyki kupić dla maleństwa usłyszałam:

"na samym początku skóra noworodka jest tak wrażliwa że lepiej nie szaleć z kosmetykami, bo wiadomo że sporo z nich może uczulić maleństwo. Na początku mydełko do mycia i parafina kosmetyczna po kąpieli i w znacznym stopniu ograniczyć używanie chusteczek nawilżających, umyć pupkę maleństwa mydełkiem i wodą i tak najlepiej przez 2-3 tygodnie, a później już wprowadzać powolutku kupione przez Nas kosmetyki"

Tak jej słuchałam i doszłam do wniosku że ma kobitka sporo racji i ja się chyba do tego zastosuję, oczywiście mam już kupione kosmetyki ale przez te 2 tyg. zastosuje się do jej rad bo w końcu jest mamą trójki dzieci :-)

Starała się mnie jeszcze przekonać do tetry ale z tym to mam sceptyczne podejście bo wiem że na początku będzie ciężko, a co dopiero chować maluszka na tetrze (leń ze mnie w tej sprawie)

Na odparzenia oczywiście maka ziemniaczana i częste wietrzenie pupci maluszka.

Nasze spotkanie trwało ok 2 h i sporo się dowiedziałam, wiem jedno że warto posłuchac rad doświadczonych mamuś i pamiętać o tym że te domowe sposoby są najprostszymi.
 
Kasia ja już kupiłam z Hippa płyn do kąpieli od pierwszego dnia życia...A jakie mydełko do mycia miała na myśli położna?
 
Ja słyszałam o tym, żeby nie używać za dużo kosmetyków na początku, bo nie tyle, że mogą uczulić, tylko blokuje się np oliwką pory w skórze dziecka. I różne inne powody. To tak jak my używamy za dużo kosmetyków to skóra nie ma swojej naturalnej ochrony, bo ją krem wyręcza i potrzebuje więcej. Wiecie o co mi chodzi? :) Bo tak tłumaczę, że sama siebie bym nie zrozumiała. PO prostu za dużo kosmetyków upośledza rozwój skóry.
Zakupiłam więc tylko mydełko Bambino, krem ochronny Bambino, Krem na odparzenia i chyba tyle. Jak coś mi trzeba będzie to rossman niedaleko i apteka.
 
Ja też jestem zdania, że im mniej kosmetykó tym lepiej. Każdy kosmetyk to chemia, każde mydełko, nawet to od 1. dnia życia wysusza tylko skórę. No i tak na dobrą sprawę, to po co w ogóle myć w czymś dziecko? My w zasadzie do tej pory myjemy małego w samej wodzie. Mamy taki płyn do mycia nivea nutri sensitive, ale nim tylko myjemy mu dłonie i pupę, a reszta to samą wodą. Na początku jak go kąpaliśmy w jakiś emolientach itp to tylko mu podrażniały skórę, on jest atopowcem i ma bardzo delikatną skórę. No i druga sprawa, że jak dziecko nie ma jakiejś suchej skóry to nie ma sensu smarowac oliwkami/balsamami itp bo skóra się do tego przyzwyczaja i potem sama nie tworzy bariery ochronnej. Lepiej na początku nie stosować za bardzo kosmetyków jeśli skóra jest ładna i nie potrzebuje 'wspomagaczy'. Tak mi też własnie położna jedna mówiła - stosować zasadę minimalizmu, czyli nie używac niczego jeśli nie zachodzi taka potrzeba.
 
Macie racje im mniej tym lepiej, ale w zasadzie minimalizmu jeśli chodzi o srodki higieny to też trzeba zachować umiar. Dziecko też musi się przyzwyczaić do niektórych środków bo później nie będzie tolerować nic oprócz wody ;-)
 
My z M. dzisiaj bylismy na zakupkach i kupilismy Kubciowi krem pielęgnacyjny nivea, krem linomag bobo a+e do pupy (mysle ze ten bepanthen kupimy dopiero wowczas jak dupcia sie [oby nie!]odparzy a profilaktycznie bede smarowac tym linomagiem) i oliwke z johnson's baby. mam zamiar dodawac kilka kropelek do kapania, ale czy bede ja stosowac to wyjdzie w praniu :p kuzynka polecala mi oilatum do kapania ale kupilismy ta oliwke wiec bedzie taka. Poza tym kupilismy jeszcze termometr do wody, rajstopki i dydusia, bo mialam tylko jednego kauczukowego i teraz kupilismy silikonowego canpola i pelno zabaweczek. Mamy juz bardzo duzoooo i pomalu zaczyna nam brakowac miejsca :) moj M. uwielbia kupowac Synusiowi zabawki :) az mi cieplo na sercu jak widze jaki jest szczesliwy gdy coś wynajduje dla Kubcia :) Taki Mąż i Tatuś to skarb :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sarat super że zakupy udane :-) Same musimy zdecydować co stosować u naszego dziecka a co nie. Mnie każda koleżanka radzi inaczej i jeszcze czytam opinie w internecie. Same musimy zobaczyć co nasze dzieciątko toleruje a co nie i co mu najlepiej służy:tak:
 
Do góry