reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

reklama
dzięki dziewczyny:D bo ja boję się, że jak uderzę do hurtowni, a tam będzie 150 rodzajów wszystkiego to oczopląsu dostanę:D:D:D
Wiesz, myślę że i tak będziesz miała mętlik, bo każda z Nas inne rzeczy polecała. Dla mnie każdy z tych produktów to coś nowego, co mi zostało polecone przez inna mamę:).Ale najlepiej chyba przetestować to na sobie lub niestety pewne rzeczy, na dzidzi-jak pieluszki, smoczki,butelki.Inaczej nie trafimy na ideał w naszym odczuciu:-D.
 
dziewczyny:) ja zabieram się za kompletowanie wyprawki i....
  1. jaki smoczek uspokajacz wybieracie?
  2. jaką butelkę (na awaryjne sytuacje)?
  3. jakie pampersy?
  4. jakie wkładki laktacyjne?
  5. jaki krem na odparzenia?
  6. jaki krem chroniący przed zimnem?
  7. jaka maść na sutki?
  8. kupujecie osłonki na sutki?
  9. jaką szczoteczkę do włosów?
  10. jakie chusteczki nawilżane?
  11. jakie majtki siatkowe?
  12. jakie podkłady do przewijania?
ja jakieś typy mam, ale ogólnie jestem zielona w temacie...i jak pojadę do hurtowni to wiem, że będę przerażona ilością rzeczy..więc może mi coś doradzicie:D:D

To ja też się wtrącę:
ad1. nuk (b. dobry, wszędzie dostępny) Szymek odrzucał: Nuby, różne odmiany tommee tippee (za ciężkie tarczki), canpol,
ad2. Lovi, Lovi i jeszcze raz Lovi (stosunek jakości do ceny - super) polecam samosterylizującą
ad 3. i ad 4. wedle uznania
ad 5 i ad 7. bepanten - świetny i mniej "agresywny" od sudocremu. (Na sutki i tak najlepszy jest Twój Pokarm a w ciężkich przypadkach przepisują antybiotyk)
ad 6. nivea na każdą pogodę
ad 8. nie
ad 9, 10, 11, 12 - wedle uznania
 
  1. jaki smoczek uspokajacz wybieracie? nuk
  2. jaką butelkę (na awaryjne sytuacje)? nuk z szerokim smokiem
  3. jakie pampersy? pampery new beby
  4. jakie wkładki laktacyjne? nuk
  5. jaki krem na odparzenia? bepanthen
  6. jaki krem chroniący przed zimnem? żadnego nie mam. ale chyba kupie maść z witamina A
  7. jaka maść na sutki? bepanthen
  8. kupujecie osłonki na sutki? mam z czasu po pierwszym porodzie. nie używałam!
  9. jaką szczoteczkę do włosów? z mięciutkimi włoskami. aby bla jak najmiększa. zobaczysz później jakie włoski będzie miała dzidzia. Marcel byl prawie łysy przez rok. ale sa dzieci co potrzebują czesania juz od urodzenia.
  10. jakie chusteczki nawilżane? pampers sensitiv
  11. jakie majtki siatkowe? a jakie tam były w sklepie. ale jak najbardziej bawełniane i miekie, by cie nigdzie nie uwierały.
  12. jakie podkłady do przewijania? najtańsze.
juz wcześniej pisałam. radze jeszcze dokupić dzieciom waciki higieniczne http://4bobas.pl/pielegnacja-i-higi...ne-dla-dzieci-cleanic-dzidzius-x-60-szt-p-199 i sol fizjologiczna PHYSIODOSE 0,9%/5 ML PŁYN 12 POJEMNIKÓW - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl. bo trzeba dzieciaczkom nie raz oczko przetrzeć z ropy itp.
 
dziewczyny:) ja zabieram się za kompletowanie wyprawki i....
  1. jaki smoczek uspokajacz wybieracie?
  2. jaką butelkę (na awaryjne sytuacje)?
  3. jakie pampersy?
  4. jakie wkładki laktacyjne?
  5. jaki krem na odparzenia?
  6. jaki krem chroniący przed zimnem?
  7. jaka maść na sutki?
  8. kupujecie osłonki na sutki?
  9. jaką szczoteczkę do włosów?
  10. jakie chusteczki nawilżane?
  11. jakie majtki siatkowe?
  12. jakie podkłady do przewijania?
ja jakieś typy mam, ale ogólnie jestem zielona w temacie...i jak pojadę do hurtowni to wiem, że będę przerażona ilością rzeczy..więc może mi coś doradzicie:D:D

1. my używamy z Canpola różne, małemu każdy pasuje (nawet jak u koleżanki jest to zabiera lalkom takie zabawkowe ;) no i teraz też będziemy
2. Avent, u nas się bardzo dobrze sprawdziła, no i już mamy więc nie będę nowych kupować
3. Pampers albo BabyDream - używam ostatnio u synka i na noc nie było wycieków, a w pampersach się zdarzają:szok: I możliwe, że w ogóle przejdziemy całkiem na te BabyDream (Rossmann).
4.Bella Mama
5. u nas się Sudocrem sprawdza
6. różne używamy, ostatnio Nivea Nutri Senstitive SOS
7. Maltan - dobra i tania
8. nie
9. z mięciutkim włosiem, polecam te tańsze bo i tak prawie się tego nie używa, my tylko przy ciemieniusze używaliśmy
10. nam najbardziej podpasowały Tescowe Gaga, te fioletowe, ale wiadomo - każdy ma swój gust.
11. takie jakie będą w aptece
12. najtańsze, polecam Bella Panda
 
to i ja odpowiem

  1. jaki smoczek uspokajacz wybieracie? NUK
  2. jaką butelkę (na awaryjne sytuacje)?MEDELA
  3. jakie pampersy? PAMPERS SENSITIVE
  4. jakie wkładki laktacyjne? JOHNSON
  5. jaki krem na odparzenia? BEPHANTEN
  6. jaki krem chroniący przed zimnem? MUSTELI MAM I NIVEA NA KAZDA POGODE
  7. jaka maść na sutki? BEPHANTEN, MALTAN
  8. kupujecie osłonki na sutki? NIE
  9. jaką szczoteczkę do włosów?CANPOLA
  10. jakie chusteczki nawilżane?PAMPERS BABY FRESH NIEBIESKIE
  11. jakie majtki siatkowe? NIE BEDE UZYWAC
  12. jakie podkłady do przewijania? MAM SENI
 
  1. jaki smoczek uspokajacz wybieracie?
  2. jaką butelkę (na awaryjne sytuacje)?
  3. jakie pampersy?
  4. jakie wkładki laktacyjne?
  5. jaki krem na odparzenia?
  6. jaki krem chroniący przed zimnem?
  7. jaka maść na sutki?
  8. kupujecie osłonki na sutki?
  9. jaką szczoteczkę do włosów?
  10. jakie chusteczki nawilżane?
  11. jakie majtki siatkowe?
  12. jakie podkłady do przewijania
  1. Tommee tippee i mam az 4 nie wiem po co ae tak jakos sie zdarzylo
  2. Tommee tippee butelek to mam az z 4-5 chyba bo 4 byly w zestawie chyba z laktatorem a jedna juz wczesniej kupilam i juz zostala.
  3. ja na poczatek kupilam huggies new bornale zobaczymy. tu sa jakies dodot i niewiem moze pozniej. bo pampersa to nie widzialam.
  4. wkladki tez mam TOmme Tippee byly w zestawie 54 szt jak cos to dokupie
  5. mam kupiony bepathen i make ziemniaczana:-)
  6. Baby Seba med
  7. nie kupilam
  8. ja mialam w zamiarze ale jeszcze poczekam
  9. szczoteczke z grzebykiem mam z el corte inglesu nie wiem czy dobra.nawet chyba marki nie ma tylko dulces jest napisane, wydaje mi sie ze to ich seria produktow
  10. niemam ale kupie pozniej z huggiessa i podobno dobre sa z carrefour'u
  11. majtki kupilam baby ono
  12. nawet niewiem co to jest szczerze mowiac i niewiem gdzieto tutaj kupic.
i pokazuje efekt ostatnio mojego ukladania w komodzie dla emilki
rozmiarowo
na poczatek od 0-3 mies
DSC_5793.jpg
od 3 do 6 miesiecy
DSC_5794.jpgDSC_5795.jpg
rzeczy typu pieluchy tetrowe reczniczki
DSC_5797.jpg
przybory pielegnacyjne
DSC_5796.jpg
 
Wzięłam się za końcowe zakupy przez internet:-) parę sztuk skarpetek, rękawiczki na zimę, niedrapki, czapusie, półśpiochy :-)pozamawiane. Pozostało tylko parę kosmetyków, wózek i wsio :-)

 
reklama
Mami slicznie to wszystko wygląda
Anastazja a jeszcze co do tych przyborów jak widzisz ile osób tyle opinii i chyba warto kupić to co Tobie odpowiada a później wszystko się zweryfikuje. Chyba dobrze na początek kupić mniejsze opakowania kosmetyków jakby dziecku nie odpowiadało
 
Do góry