reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

reklama
Znalazłam dzisiaj w sklepie płyn do prania "Dzidziuś" kupiłam go i teraz pytanie :-) Czy ktoś go używał i czy w miarę dobry jest? Czy jak wypiorę ciuszki to przepłukać je jeszcze płynem do tkanin dla maluchów?

 
Ja używałam przy córci "Dzidziusia" i byłam bardzo zadowolona. Ja jak piorę w płynie to już nie dodaję tego do płukania ale jak dodasz to też ok, to już jak wolisz

Dziewczyny- szlejecie na tych zakupach- ja nie miałam soli fizjologicznej- gdyby była potrzebna to apteka blisko a to nie jest raczej coś jak syrop na gorączkę że jak jest potrzebny to na gwałt. To samo z maścią na odparzenia- potzrebna była razi ostatnio drugi raz- ale dostałam mnóstwo próbek w szpitalu i wtedy ich użyłam.
Podobnie nakłądki na sutki, smoczka uspokajacza też nie kupuję- jak młody będzie miał silny odruch ssania to się kupi ale to około 5tyg życia- w szpitalu mi tak mówili że wcześniej się nie powinno

Fajne podkłądy doprzewijania są w Rossmanie- teraz nawet chyba w promocji są- mięciutkie i nie przemakają
 
a tu w fr ta sola fizjologiczna myje sie dzieciom oczka na dzień dobry. i po prostu w wyposażeniu pokoju jest już na stanie tak jak pieluchy czy takie specjalne gąbeczki do mycia pupki.
ja tez słyszałam ze lepiej jest zaczekać do tych 5 tż. ale życie jest życiem. Marcelek dostał smoczka jakoś jak byliśmy w domu. do szpitala nie zabierałam tego cuda.
teraz już kupiłam.
sól fizjologiczną też kupuję z takich aptecznych kupuję jeszcze wodę morską
ta sól fizjologiczną to i do noska można.
ale powiem wam ze mojej koleżance mieszkającej w Niemczech lekarka zalecała by nosek niemowlaka pędzlować różkiem pieluchy tetrowej nasączonym własnym mlekiem. i to ponoć jest rewelacja na katar.
ja nie próbowałam.
 
Ostatnia edycja:
Ja właśnie sól fizjologiczną w ampułkach używałam do zakraplania do noska. Łatwiej mi było, niż tą wodą morską w spray'u, bo mały nie cierpi jak mu się coś przy nosie robi i ciężko mu coś tam wsadzić.
 
reklama
Mami jak slicznie masz juz wszystko ulozone :) u mnie tez ciuszki w kosteczkach ale narazie na mojej polce bo dopiero dzisiaj z mężem zamowilismy komode dla maluszka. Juz zaczynam sie stresowac, bo musimy jeszcze pokoj pomalowac, biurko, toaletkę i szafke wiszaca z pokoju wywalic, a termin sie zbliza wielkimi krokami.Kupilismy Kubciowi kombinezonik, wczesniej dostalam czapeczke zimowa od Tesciowej i tak ladnie to razem wyglada. jak bede miala chwilke to porobie zdjecia i zalącze :) łózeczko tez juz mamy takie z KLUPŚ-a z zyrafka. Do tego posciel w krowki z baldachimem :) wszystko jednak popakowane bo najpierw czeka nas ten remont, a jeszcze nie mamy kupionych farb do ścian. W ogole to wydaje mi sie, ze mam za malo ciuszkow dla Syneczka. Duzo podostawalam takich spiochow i bodow "po domu", mam jednak zdecydowany deficyt kompletow typu dresik czy bluza i spodnie, czy sweterek i spodnie. No i tylko 3 pary skarpetek :pP z Kosmetykow mam mydelko z babydream do kapania, choc kuzynka polecala oliwkę oilatum do kapania, mam tez kremik z babydream na chlodne dni. Przedwczoraj kupilam chusteczki nawilzające pampers sensitive, a pieluchy mam od kuzynki pampers newborn. Do pupki mam zamiar zakupić bephanten bo jak widze wiekszosc z was to poleca :p ah... jestem bardzo podekscytowana :D aha i 3 listopada zamowilam sobie tez dwie koszule nocne takie do karmienia na allegro, wciaz czekam na przesylke :p Zaraz sie biore za torbe do szpitala do pakowania. Dla mnie do szpitala (procz koszul na ktore czekam) nie mam juz tylko kapciochow i masci do brodawek. Dla maluszka kremu do pupki, soli do noska i preparatu do pępuszka. Ajajaj juz sie nie moge doczekac kiedy ukocham mojego Bączusia :p
 
Do góry