reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wyprawki dla maluchów

poczytałam trochę na różnych forach i mamy na zimę (jak już dziecko wyrosnie z gondoli a w grudniu moje raczej wyrośnie- nie sądzę by chciało w pozycji leżącej oglądać świat) polecają baby design sprint- Baby Design Sprint
albo właśnie x- landera... Ponoć super dają radę w śniegu i dziecko jest ładnie zabudowane- do ciepłego śpiworka mieści się i kombinezon i kocyk.


Też lecę do kuchni- mięsko już mam gotowe, mąż właśnie trze buraczki, ja tylko ziemniaczki muszę wstawić:))
 
reklama
mam taką spacerówkę,tylko nie sprint,ale się nie wiele różni i jestem, bardzo zadowolona,nie sprzedałam tylko trzymam w piwnicy,na zimę śpiworek i jest wózek jak znalazł;-)
 
Mamusiu Olusia, to chyba inny x-lander bo ten o którym pisałam to nie trójkołówka. Może inny model? Pewnie w ciągu 5 lat trochę się zmieniło. ALe martwi mnie to, co piszesz o gondoli, bo mi na pierwszy rzut oka wydała się właśnie trochę mała... A nie mam doświadczenia w tej kwestii. Rodzimy w czerwcu - napisz proszę czy półroczne dziecko i starsze (zima trochę trwa) chętnie jeżdzi w gondoli? Bo wtedy już chyba powinno siedzieć i nie wiem czy to nie nudne dla niego tylko leżeć? Może to dla was dziwne pytania, ale dla kogoś kto nie ma dzieci wszystko jest zagadką :)
Jeśli znajdziesz coś godnego polecenia to podziel się :)

Ogólnie ma prośbę do dziewczyn, które mają doświadczenie z wózkami - napiszcie na co zwracać uwagę a co jest zbędnym bajerem. Bo mnie w sklepie łatwo oszukać i przekonać do czegoś jeśli nie mam o tym pojęcia:)

Tak jak pisałam 5 lat temu miałam nie tego o którym wy piszecie ale gondola prócz tapicerki się nie zmieniła. Znajoma ma tego który wam się podoba i mały we wrześniu był na styk. Dla mnie ten wózek ma za małą amortyzację

Co do tego czy dziecko 6 miesięczne będzie chciało spać w gondoli myślę że zależy od dziecka;)

Spacerówkę Sprint też miałam fajna jak dla mnie minus to brak tacki dla dziecka a ten pałąk został szybko przez synka zdewastowany. Polecam na zimę się sprawdza.

Wózki wielofunkcyjne są przeważnie ciężkie i tak jak po jakimś czasie gdy dziecko zacznie chodzić będzie ciężko i dokupicie spacerówkę bo większość tak robi. Dlatego uważam że nie warto nie wiadomo ile na ten 1 wydać .
Ja mam jeszcze GRACO Mirage lekki i praktycznie na płasko się rozkłada i chicco parasolka też rozkładane oparcie moja mam znalazła ten wózek ktoś zostawił go w pracy u niej nikt się nie zgłosił :)
 
aestima- gwarantuje ci, że bedziesz stawała na głowie, żeby nie wkłądac 6-cio miesięcznego dziecka do spacerówki na zimę...poza tym 6-cio miesięczne dzieci przeważnie nie siedzą, albo dopiero to doskonalą i spacerówka to po prostu głupota dla takiego maleństwa..w zimie, przy śnieżnej pogodzie, mrozie, wietrze bedziesz próbowałą jak najbardziej zakryć dziecko, tym bardziej, że takie brzdące lubią sobie na dworku pospać...piszę z własnego doświadczenia. A użycie kombinezona zależy od pogody a nie miesiąca:-)może być snieg i mróz -10 z październiku i bedziesz ubierała kombinezon..

Tu się zgodzę bo 6 miesięczne jeszcze dużo śpi ( bynajmniej mój tak miał). Są fajne gondole z regulowanym oparciem i ja takiej poszukam ;) Niestety to co oglądam to np gondolka fajna a spacerówka taka sobie a ja bym chciała taka głęboką, dobrze osłaniającą spacerówkę. Kwotowo nie będę szaleć bo z doświadczenia wiem że wózek za 600 był lepszy od tego za 1200 szkoda że się go pozbyłam była to landara wielka ale super wygodna.

mówiłam o tek wkłądce dla niemowlaków z rączkami...
aestima- niestety producenci nie przewidują wielkości dziecka- wóżki coceco mają np. takie gondole, że 4 miesięczne dziecko wciskasz z trudem. x-lander jest dobry dla kogoś kto rodzi w styczniu, lutym, najpóźniej w marcu.. chciałabyś wozić swoje 5-cio miesięczne maleństwo w taką pogodę w spacerówce????ja zdecydowanie nie, a widzę, co się dzieje teraz u mnie w rodzinie- do tego dziewczynka jest malutka, a oni od połowy wrzesnia wożą ją w spacerówce, bo im się do gondoli nie mieści... a dodam, że dziecko urodziło się 30 marca

racja teraz takie tyciusie gondolki robią dobre dla zimowego dzieciaczka
 
Czytając Wasze wzórkowe dylematy pomyślałam, że moja koleżanka od której dostałam ten sprzęt rodziła młodsze dzieckow II poł. maja - pierwsze nie pamiętam - i jakoś nie narzekała na wielkość. Tak mi się wydaje, że zima zdecydowanie w gondoli, 6 - 8 miesięczne dziecko nie jest zbyt chętne do siadania unieruchomione w kombinezoniku. Będzie cieplej, cieniej się będzie ubierać to spacerówka bo będzie chciało siedzieć.
A tak z innej - niewózkowej - beczki, pytanie dla doświadczonych Mam - ile zmian ubranek w danym rozmiarze jest potrzebne aby nie prać po sztuce, zdążyło wyschnąć oraz znalazł się czas na poprasowanie ?
 
forever sama nie wiem. Ja znalazłam wór ciuszków w piwnicy wczoraj nawet nie wiedziałam że mam. Ja kupowałam na 56 ubranka i używałam bo mój Olek urodził się 52 cm więc jeszcze z duże były skarpetki nakładałam. Teraz też będę mieć 56,62 na początek reszte bedę już z dzieckiem kupować.
Mój strasznie ulewał a i u chłopca zagrożenie osikaniem większe czasem nawe 4kpl ubranek pójdzie więc trzeba mieć w zapasie.
 
A tak z innej - niewózkowej - beczki, pytanie dla doświadczonych Mam - ile zmian ubranek w danym rozmiarze jest potrzebne aby nie prać po sztuce, zdążyło wyschnąć oraz znalazł się czas na poprasowanie ?
to nie da się tak określić myślę,zależy od dziecka,np moje jak zrobiło kupę to było ubabrane po pachy-dosłownie,i wszystko było do zmiany.
ja dużo rzeczy nakupiłam na ciuchach,bo takie maleństwa nie niszczą,a można kupić dobre firmy w b.dobrej cenie;-)
 
Dziewczyny co do gondoli w x-landerze jest naprawde mała :-( Wiem, bo widziałam.
Ja problemu wózkowego nie mam, bo mam wózek tako jumper x i powiem Wam, że jak dla mnie rewelacja. Duże pompowane, skrętne kółka dają radę na wertepach i nawet na śniegu, a i na piasku, bo z synkiem morze już zaliczyliśmy. Na początku rozważałam wózek bez skrętnych kółek, żeby był lepszy na teren. Teraz cieszę się, że wzięłam ten ze skrętnymi kółkami. Dzięki temu mogę bez problemu iść na spacer z małym i dwoma dużymi psami, bo wózek bez problemu można prowadzić jedną ręką. Przydatne również przy drugim dziecku, żeby starsze móc prowadzić za rękę. Gondola jest całkiem duża, spacerówka nie wygląda jakoś oszałamiająco, ale jej plus to możliwość zamontowania przodem i tyłem. Jakbyście miały jakieś pyt odnośnie jumpera to chętnie pomogę.
Aestima my dostaliśmy spacerówkę chicco- parasolkę. Tym samym mamy wózek na teren i spacery koło nas. Mieszkam na obrzeżach miasta, mam lasek koło siebie i sprawdza się super- tako. Spacerówka jest na wyjazdy do miasta, sklepy itp. Większość wózków wielofunkcyjnych z popowanymi kólkami są cięzkie i duże dlatego taka lekka spererówka to super sprawa.
 
forever sama nie wiem. Ja znalazłam wór ciuszków w piwnicy wczoraj nawet nie wiedziałam że mam. Ja kupowałam na 56 ubranka i używałam bo mój Olek urodził się 52 cm więc jeszcze z duże były skarpetki nakładałam. Teraz też będę mieć 56,62 na początek reszte bedę już z dzieckiem kupować.
Mój strasznie ulewał a i u chłopca zagrożenie osikaniem większe czasem nawe 4kpl ubranek pójdzie więc trzeba mieć w zapasie.
Ja mam chyba po troszeczku od 50. I chyba do 86.Co na wyprzedaży i mi się podoba :-). 4 dziennie idą ? A ja chyba chłopaka będę miała.... :tak:
 
reklama
forever to różnie z tym jest ja tu piszę ekstremalny przypadek przeważnie 1-2 kpl. Mój ulewał strasznie a to śmierdzi po czasie i jak nie udało mi się ubranka ochronić trzeba było zmienić, poza tym chłopcy jak siusiaka nie ułożysz dobrze potrafią sikać po sobie w górę wtedy to i pościel do wymiany. Tak jak Justynka pisze o osraniu nie wspomnę.
Ja kupuje teraz ciuszki tylko w lumpie bo jakościowo świetne a taniutkie jak barszcz i czasem nówki, także nie bedę się z ilościa ograniczać by nie stresować się i nie musieć dzień w dzień prać.

Ramari ja właśnie nad tym tako sie zastanawiam gondolka ma fajnie osłonietą budkę a i spacerówka też dość głęboka . Widzałam babeczka jeździ takim koło mnie bardzo fajnie wygląda. No i masz rację lekka spacerówka na wypady a wózek jak sie chce wygodny dla dziecka to niestety waży. Jeszcze baby activ jet nieźle wygląda ale tako ma lepszą budkę.
 
Do góry