reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wyprawki dla maluchów

uśmiałąm się z tego podgrzewacza do chusteczek- mój synek nigdy nie płakał z powodu podcierania pupki, a podgrzewacza nie miałam..:-)
ja polecam bardzo bardzo przewijak na łóżeczko i stelaż pod wanienkę- przy synku tego drugiego nie miałam i mój mąż nadwrężył kręgosłup..masakra. ponad to polecam kupienie dużej, plastikowej wanienki, a nie jakiejś pierdoły fisher prica, której długość to 70 cm- po 3 miesiącach w takiej wanience nie da się wykąpać maluszka. tert miałam 20 szt- ilość wystarczająca, nie używałąm żądnych wkładek do wanienek tylko na dno wanienki kładłam tetrę i też synek się nie slizgał. Maść do pupki przy zaczerwienieniach- sudocrem, pudry i zasypki won- lepsza jest mąka ziemniaczana. na zmaltretowane sutki bepanthen. pogrzewacza do butelek nie miałam- grzałam wodę na mleko w mikrofali, wyparzacz też miałam taki, który się używa w mikrofali- na allegro chyba z 20 zł za niego zapłaciłam. do włosków szczoteczka- przydaje się, jak pojawi się ciemieniucha, fridy nienawidzę-ale wiem, że wiele mam ją chwali. JA nie znoszę i mój synek też- wolałam zwykłą gruszkę do nosa. ważne są także podkłądy, albo ceratka do lóżeczka pod prześcieradło- czasami dzidziolkowi conieco bokiem poleci i szkoda materaca od łóżeczka. A do szpitala polecam wielgachne podkłądy poporodowe, gatki poporodowe i tantum rosa do podmywania się. Przy drugim dziecku dla mnie najważniejszy jest wózek-przy synku się nie sprawdził i strasznie się z nim męczyliśmy- jako głęboki sprawował się super, jako spacerówka był do d...teraz już się rozglądamy za wózkiem- testujemy, prowadzamy po sklepach, w spacerówki wkładamy naszego brzdąca..na razie góruje Mikado boston albo aston...
 
reklama
jesli chodzi o wozek my prawdopodobnie zdecydujemy sie na x landera za 1500 zł :) ma juz wszystko trzego potrzebujemy, a jak nie to taki jakis w granicach do 2000..zeby miał nosidelko i fotelik od razu :)

nie wiem jak to jest z tymi zasypkami i sudocremami - wydają mi się potrzebne, ale już kilka osób mi mowiło że nie... więc sama nie wiem co o tym myślec?
 
ironia na pupę sudocrem, bepanthen, ostatnio też próbowałam tormentiol- jest super.
O pudrach i zasypkach są podzielone zdania. Ja się nie wypowiadam bo nigdy nie stosowałam, a wymienione wyżej kremy stosowałam tylko gdy pupcia była zaczerwieniona- nigdy profilaktycznie.
 
podgrzewacz do chusteczek... wariactwo. W rękach też nie zamierzam ogrzewać jakoś specjalnie, bo najpierw lato i upały (przypominam, że rodzimy w czerwcu:)) A poza tym uważam, że nie można z dzieckiem jak z jajkiem, bo jakiś nadwrażliwiec wyrośnie. Nikt jeszcze nie umarł od podtarcia pupy mokrą, chłodną chusteczka... :)

Ironia- błagam wklej link do x landera- my też chcemy a wyszukują mi sią jakieś koszmarnie drogie- my chcemy taki z gondolą i spacerówką
wampirzyca, fajny ten mikado- zapisałam sobie i może się na taki zdecydujemy :)
ramari- zamierzam podobnie potraktować pupę mojego dziecka jak Ty Przemkową- jak zaczerwienienia to sudcrem a jak pupa ok, to nic. Czytałam gdzieś, że im mniej kosmetyków tym lepiej.
 
Ostatnia edycja:
aestima dobrze prawi - dziecko to nie jajko !!! pomimo, że to moje pierwsze na własność :p to miałam już wiele praktyk od żłobka po podstawówkę i wiem że dzieci nie są z porcelany :) nie raz się zdarzało że jakieś nieźle przygrzało głową w stół czy się zaklinowało gdzieś i jakos trzeba sobie radzić :)

zresztą ja ciągle mam w głowie to ciągłe gadanie o podmiotowości i o indywidualności i o tym też zamierzam pamiętać :) dziecko to nie zabawka dla dorosłych tylko rozwijająca się istota która juz w wieku 8 9 mc ma naprawdę swoje zdanie i którego łatwo nie zmienia :)
 
Ironia, Aestima - ja też myślałam o X-landerze ale chyba jest dla nas za drogi. Szukałam trochę i kiedyś znalazłam używane w świetnym stanie za 500 zł. Myslę, że zdecyduję się na coś takiego.
 
powiem wam, że też zastanawiamy się nad x-landerem, ale mikado ma większą gondolę..ja mam termin na koniec czerwca i muszę szukać takiego wózka, do którego zmieści się 5 miesięczne dziecko w pozycji leżącej, ubrane w kombinezon i jeszcze musi mieć miejsce na jakiś kocyk, albo inne otulatko..widziałąm x-landera w wersji głębokiej i mikado w wersji głębokiej i mikado ma większą gondolę, a wózki w sumie są podobne.w ogóle mikado ma jedną z największych gondol głębokich dostępnych w Polsce- dla mnie ten aspekt jest w tym momencie nadrzędny
 
Uuuu goraco tu, co do wozkow to ja mam ten po Milci Buy your Chicco Trio Enjoy Fun - Astral reviews from Kiddicare Travel Systems | Online baby shop | Nursery Equipment
i jest super ale na polska zime by sie chyba nie nadal, ale dla mnie najwazniejsze bylo by byl lekki i zwinny, i tani i ma wszystko, naprawde super,
Co do zasypek to moje dziecie cierpialo wiele na odpazenia wiec najlepsza jest maka ziemniaczana a reszte i tak mozna w domu miec jak sie przeterminuje to sie wyrzuci :-D
Podgrzewacz do chusteczek:szok:hihi to przeciez na kaloryfer mozna je polozyc :))) jak zima przyjdze po za tym to temp pokojowa jest ok chyba, Milli nie szkodzila, mysle ze teraz to jej bardziej przeszkadza zimna chusteczka:-D
 
reklama
Aestima znalazłam nowego x-landera za 1200, gondola i spacerówka. Wklejam link dla ciebie: WOZEK XLANDER X-LANDER XA +GONDOLA 2010 SKLEP (1351038412) - Aukcje internetowe Allegro
Ja też się nad nim poważnie zastanawiam i mam nadzieję, że kiedy już będę chciała kupować to znajdę używany...

Na razie znalazłam używane takie: http://allegro.pl/x-lander-xa-wozek-xlander-gleboki-spacerowka-i1353012606.html
http://allegro.pl/zestw-wozek-x-lander-xa-maxi-cosi-na-gwarancji-i1352462625.html

Można też kupić osobno spacerówkę i dokupić gondolę, kosztuje 300zł.
 
Ostatnia edycja:
Do góry