reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wyprawki dla maluchów

Ja jako wydatek wyprawki zaliczyłabym jeszcze wózek i łóżeczko. Do łóżeczka potrzebny jest materac i pościel a to w sumie też daje kwotę, którą trzeba wydać.
Do przemywania pępka stosowałam gencjanę. Butelki Avent polecam, miałam takie dwie dla Igora; jedną mniejszą i jedną większą. Ale faktycznie, przydają się dopiero później. Śliniaka nie kupowałam od razu. Pieluszki flanelowe służyły nam jako nakrycie, czy żeby położyć na tym malucha np przy przewijaniu. Przewijak mieliśmy taki z ceraty, a na gołej ceracie się dziecka nie położy :-) Na początku najcenniejsze są pieluszki tetrowe. Mogą mieć naprawdę wiele zastosowań :-) Puder miałam, ale okazało się, że najlepszą "zasypką" jest mąka ziemniaczana. Więc tym razem jak będę kupować kosmetyki, na pewno nie skuszę się na żaden puder ani zasypkę. Myłam Igora myjką z frotte. Taką myjkę można spokojnie prać w pralce. Na początku do prania kupowałam płyn a nie proszek.

traschka - pomysł z przyjęciem jest bardzo fajny, mi też się podoba. Męża kuzynka urodziła na początku czerwca i tak się złożyło, że jeszcze do nich nie dojechaliśmy przywitać Mateuszka na tym świecie a rzeczy kupione dla niego leżą. Na początku to młodzi nie bardzo mieli jak, bo Mati był marudny, a później wakacje, u nas przeziębienia, moja ciąża i tak zeszło, że dziecko ma już pół roku :-) No i obawiam się, że w łaszki kupione dla niego już się nie zmieści :-/
 
reklama
temat rzeka:tak:
polecam sudocrem do dupki,albo jeśli w szpitalu mają maść robioną to też dobra.
ja używałam chusteczek nawilżanych z biedronki,są dobre i tanie i do tej pory ich używam.
jeśli chodzi o pieluchy to do roku był pampers,a potem DaDa z biedronki i rossmanowskie,ale nie pamiętam nazwy bo jest ich tam kilka,ale baaaardzo dobre i o wiele tańsze:rofl2:
przewijak nie zbędny
do kąpieli oilatum dobre
waciki nasączone spirytusem pani w aptece odradziła,lepszy sam spirytus w takiej małej butelce i waciki,albo pałeczki
 
Iza, ja myślałam ostatnio o pościeli i doszłam do wniosku, że kupię dopiero na zimę (albo może nawet nie, bo u nas b. ciepło a jeszcze kocyki będą w razie co) a latem i jesienią będzie maluch spał w śpiworku- jeden już mamy a na jesień kupimy cieplejszy. Wydaje mi się to wygodniejsze niż pościel.
Szukałam na alegro takiego jak mój, żeby wam pokazać znalazłam podobny- ja mam z misiem i od 0 do 6 m-cy Śpiworek do spania z kroliczkiem 6-12 m-cy, 80 cm (1336730295) - Aukcje internetowe Allegro

Justynka, też słyszałam, ze rosmanowskie i z biedronki są dobre. Ponoć beznadziejne są huggies i bella (właśnie te z dziurą na pępek)- ale to tylko opinie innych mam, ja się na pieluchach nie znam kompletnie!
 
Ostatnia edycja:
Śliniaczki w moim przypadku na poczatku nie mialy racji bytu.Dopiero jak dziecko zaczyna jaesc samodzielnie.
Dobrze jest wynalesc tarke do owocow.Jak zaczynamy w 4 miesiacu podawac stale posilki np.terte jabluszko czy marchewke i chcemy robic to same to przyda sie plastikowa tarka.
A przewijak nak najbardziej musi byc.Gdzie bedziesz to robila jak nie na przewijaku.Podgrzewacz do butelek tez uwazam za przydatny,zwlaszcza dla tych mam ktore nie beda karmily piersią.
Dobrze jest wymienic ilisc kaftanikow i spioszkow.Nie ma sensu za duzo kupowac bo dziecko bardzo szybko rośnie.

mam wielkie łozko w sypialni dla maluszka :) tam zamierzam go przewijać :)
 
ja zrobilam male zestawienie z jednego sklepu i te moje rzeczy ktore mialam na liscie okolo 650 zł :) nie jest źle :)
butelki, smoczki i laktator aventu wybrałam :)
 
bedziemy próbować :) bo i tak nie mam żadnego miejsca w mieszkaniu na tyle wysoko zeby polozyc przewijak i zeby bylo wygodnie no chyba że na szafie hihi :)
zreszta to juz taki drobiazg ze od reki mozna kupic jak cos mi nie bedzie pasować :) wysle sie ojca i pewnie przywiezie zupełnie cos innego :)
 
bedziemy próbować :) bo i tak nie mam żadnego miejsca w mieszkaniu na tyle wysoko zeby polozyc przewijak i zeby bylo wygodnie no chyba że na szafie hihi :)
:)
to kładziesz na łóżeczku,ja tak miałam,z resztą one są tak skonstruowane,żeby je na łóżeczka kłaść
 
reklama
Ironia to dla mnie też pierwsze maleństwo ale ja się sporo opiekowałam dziećmi i nie wyobrażam sobie schylania za każdym razem żeby przewinąć dziecko. Kręgosłup padłby mi po dwóch dniach. Ja na pewno kupię łóżeczko z przewijakiem, on jest wtedy tam na stałe i w niczym nie przeszkadza, tylko baaaardzo pomaga.
To wygląda np tak Łóżeczko turystyczne BabyOno z przewijakiem (1343739388) - Aukcje internetowe Allegro
Podaję tylko przykład, nie mam pojęcia co to za łóżeczko i ja chcę zupełnie inne, wzięłąm tylko pierwsze lepsze żeby ci pokazać. Nie musisz się wtedy schylać, a maleńswto przewija się co chwile.
 
Do góry