reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

reklama
gratuluje wizyt!!! fajowo słyszeć pozytywne wieści i że niektóre zbliżają się już do terminowego finiszu :)

przepraszam, że wczoraj nie dałam znać, ale zaczęłam maraton wczoraj o 7, w domu po 14, a musiałam przygotować wytyczne na targi, na które zastępca jedzie dzisiaj i spędziłam nad tym cały dzień, do tego mąż z mamą postanowili zasadzić mi rośliny na przygotowanym kwietniku (zanim wylądowałam w szpitalu zaczęłam go robić) i wszystko ok tylko że potrzebna była moja asysta... więc wieczorem już rozbeczałam się ze zmęczenia... ostatnio dużo leże i przez to strasznie się męczę gdy dzień wygląda inaczej = jest dynamiczny.

co do wizyt... od rana same dobre wieści :)

usg genetyczne - wszystko tak jak trzeba, idealnie na ten okres ciąży, od zeszłego pon czyli w 10 dni młody przybrał 200g tj do 1935g.
Pani dr powiedziała, że gdyby się teraz urodził - a minęło 8 dni od podania sterydów - to już powinien dać radę i być w dobrej kondycji gdyby się teraz urodził :) bardzo mnie to ucieszyło !!!! choć nadal mam zamiar bardzo się oszczędzać.
Łożysko i przepływy mam ładne, szyjka nie jest zbita, ale trzyma - brak rozwarcia, a co więcej - młody jest nisko, ale bezpośrednio nie naciska na szyjkę, bo między jego głową a szyjką jest jeszcze przestrzeń z wód płodowych, czyli nie pcha się w kanał rodny.

była ze mną na wizycie siostra która jest w 39tc+4 dni i Pani dr od tak wzięła ją na usg, żeby jej looknąć na łożysko i główkę - niesamowite jak to fajnie było widać - u niej dojrzałe łożysko, takie porowate, główka naciskająca na kanał, mało wód... fajnie samemu móc zauważyć różnicę :)

miałam jeszcze usg piersi (skończyłam 30 lat w zeszłym roku i pasowało już zrobić, bo jestem z grupy ryzyka) i gratis zrobiła mi tarczycę - wszystko w normie ! :)

wizytę mam zaplanowaną na 25.06, gdyż wcześniej mam jeszcze być na patologii ciąży na kontroli - 13.06...

Odebrałam wyniki GBS : ujemny.

Wizytę w poradni cukrzycowej zaliczyłam wzorowo, pochwalili poziomu cukru, dieta dzienna daje radę więc nie dostałam inuliny na dzień :) dalej tylko nocna + regulacja posiłkami w dzień... dostałam termin kontroli na 1 lipca ;) może już nie zdążę pójść? ;)

ogólnie pytałam Pani doktor czy donoszę - powiedziała, że do bezpiecznego wg niej terminu tj skonczony 36 tydz - TAK, a dalej to zobaczymy, że dużo zależy od mojej aktywności...

z leków dalej mam magnez i no-spę oraz mocniejsze żelazo.

mam płytkę, postaram się później zrobić Wam parę fajnych ujęć i wrzucić :)
 
Elifit - te raczki sa the best :)
Magdalenka - moj gin tez powiedzial, ze jak jeste w 36 tyg to on w zasadzie o przedwczesnym porodzie nic nie mowi i ze jezeli cos sie bedzie dzialo smialo do szpitala :tak:

Zastanawiam sie, czy robic sobie morfologie... Nie dostalam skierowania, a ostatnia mialam 2 miesiace temu

Poza tym rowniez ciesza mnie pozytywne wiesci z wizyt
 
Ostatnia edycja:
I ja melduje sie po wizycie. Po ktorej niestety troche sie zalamalam. Ogolnie jest dobrze, zadnego rozwarcia, szyjka w porzadku, takze nic sie nie szykuje. Z dziecmi rpwniez dobrze, waza 2900 i 2700. No i ta zla wiadomosc, w poniedzialek szpital ze wzgledu na podejrzenie cholestazy. W sumie dobrze, ze dzieci tak rosna w razie gdyby zechcieli ciac mnie wczesniej.
Darunia, pieknie waza! Wczraj kolezanka z innego forum rowno w 34 tc urodzila 2 chlopakow, po 2300. Zdrowi i sami oddychaja. Tez miala podejrzenie cholestazy.
Bedziesz pod kontrola i w razie co wyciagna Ci chlopakow. Na pewno bedzie dobrze :)

Pozostalym wizytujacym gratuluje pozytywnych wiadomosci.

I trzymam kciuki za te, ktore dzis maja wizyty. Na pewno Pola, ktos jeszcze?

Makota, ja bym zrobila dla swietego spokoju. Robie co miesiac, choc moj gin nie widzi potrzeby. Teraz tez kazal tylko mocz, ale zrobilam sobie morfo plus elektrolity. Odstawilam magnez, bo mam norme przekroczona (a ponoc nie da sie przedawkowac).
 
Ostatnia edycja:
Jejku mi jeszcze ponad miesiąc został a tu już plany na dzień ojca rodzić :-) Dobrze, że wizyty udane, Magdalenko fajnie trafiłaś, kompleksowe badanie!
Makotko - nie stresuj się, mierz ciśnienie. Lekarz powiedział ci przy jakim masz jechać na IP i tego się trzymaj.
 
Czy wy wszystkie planujecie urodzić w czerwcu? :rofl2: to kto do lipca ze mną wytrzyma :-p

Nogi mi w ogóle nie puchną, czasem delikatnie ale to u mnie norma również poza ciążowa. Natomiast strasznie mi drętwieją ręce, szczególnie prawa. W nocy nawet po kilka razy muszę je rozprostowywać, tak żeby czucie odzyskać - znacie pewnie to uczucie. W ciągu dnia bardziej w dłoniach prądy czuję i pięść zwinąć ciężko. Takie uczucie jakby same palce -paliczki bolały. Opuchnięte są delikatnie ale jeszcze ładnie wyglądają. Ciśnienie jest ok. Za tydzień wizyta, więc jak się nie pogorszy to nie będę siała paniki.
 
Hubson, w moim przypadku to akurat chlopiec i dziewczynka :) Ja to wszystko rozumiem. Wiem, ze to dla dobra mojego i dzieci, tylko sama z pewnoscia wiesz ile mysli juz mam w glowie i jak to wszystko sie miesza. Nie musze Ci tego tlumaczyc nawet. W sumie pocieszam sie, ze mimo ciazy blizniaczej dotrwalam juz daleko, dzieci sa duze i jeszcze ani razu nie wyladowalam na IP ani na patologii.
 
reklama
Michalina ja planuje sie pospieszyc o 2 tyg. I wystartowac w polowie lipca ;p
Co do puchniecia prawa noga mi puchnie i dretwieje glownie prawa dlon. Pytalam gina- dolefliwosc ciazowa. Bylam u ortopedy bo prad i bol szly od lokcia. Okazalo sie ze to nadgarstek. Mam usztywniacz na noc i jkk moge to w dzien. W nocy niezaleznie od pozycji reka dretwiala i nie moglam jej rozruszac. Kazda czynnosc w stalej pozycji powoduje unieruchomienie palcow. Przewodzenie nerwowe moga mi sprawdzic, ale to sa prady i mmm za wczesna ciaze, bo te prady moga wywolac skurcze... ;)
 
Do góry