reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

Kopacz za najbardziej prawdopodobny termin porodu uznaje się termin z usg w 12-13tc, czyli z tego pierwszego ważnego, bo do tego czasu wszystkie dzieci rosną tak samo i można w miarę dokładnie określić termin. potem każde zaczyna rosnąć w swoim tempie, więc jedne są duże, inne małe, a termin ten w kolejnych usg wyznacza się na podstawie pomiarów wielkości bobasa, więc im dziecko większe, tym niby wcześniejszy termin, a nijak się to ma do daty porodu, żaden lekarz już się nie sugeruje tymi wyliczeniami (system sam podaje na ile tyg wielkościowo wygląda bobas, bo chodzi o sprawdzenie, czy wszystkie parametry - głowa, brzuszek, udo, są mniej więcej w "tym samym wieku" rozmiarowo)
 
reklama
patrzę w kartę ciąży i widzę, że mam zrobiony: WR, HBS, Toksoplazmoza, HIV, Cytologia, CMV, Glukoza
nie mam odczynu COOMBSA, różyczka i AFP.
AFP i COOMBSA robi się chyba tylko w przypadku gdy jest coś niepokojącego. różyczka nie wiem. paciorkowce z tego co widzę pomiędzy 35 a 37 tc.

proszę mnie tu nie denerwować ;-)
 
Tak, odczyn coombsa wykonuje sie gdy u rodzicow występuje niezgodność serologiczna i wówczas istnieje ryzyko konfliktu.
 
dziewczyny zestresowalam sie :no: zerknelam sobie na to co dal mi gin po ostatniej wizycie, i tam jest cos takiego jak EDD (aua) i obok 2 lipca, czy to znaczy ze przesunal mi sie termin?

i powiedzcie mi jescze jedno...czy wy robicie jakis odczyb coombsa przed porodem? jakie dokladnie trzeba miec badania do porodu
:angry: bo swietrdzam, ze po wizycie jak i przed wizyta u mojego gin wiem tyle samo, czyli NIC :angry:
ja mialam robiony w listopadzie i w lutym,teraz nie kazal.


Kopacz za najbardziej prawdopodobny termin porodu uznaje się termin z usg w 12-13tc, czyli z tego pierwszego ważnego, bo do tego czasu wszystkie dzieci rosną tak samo i można w miarę dokładnie określić termin. potem każde zaczyna rosnąć w swoim tempie, więc jedne są duże, inne małe, a termin ten w kolejnych usg wyznacza się na podstawie pomiarów wielkości bobasa, więc im dziecko większe, tym niby wcześniejszy termin, a nijak się to ma do daty porodu, żaden lekarz już się nie sugeruje tymi wyliczeniami (system sam podaje na ile tyg wielkościowo wygląda bobas, bo chodzi o sprawdzenie, czy wszystkie parametry - głowa, brzuszek, udo, są mniej więcej w "tym samym wieku" rozmiarowo)
mi z ush z 13tc wyszla data 1 lipiec.a ostatnio wymiary dziecka wskazuja na 1,2 tyg do przodu....

patrzę w kartę ciąży i widzę, że mam zrobiony: WR, HBS, Toksoplazmoza, HIV, Cytologia, CMV, Glukoza
nie mam odczynu COOMBSA, różyczka i AFP.
AFP i COOMBSA robi się chyba tylko w przypadku gdy jest coś niepokojącego. różyczka nie wiem. paciorkowce z tego co widzę pomiędzy 35 a 37 tc.

proszę mnie tu nie denerwować ;-)
AFP mialamw lutym
 
mi z usg 10tc wyszedł termin 4 lipca, a w 27tc 16 lipca. bardziej doświadczone koleżanki mówią, że u nich ten termin z początku się sprawdził bo wtedy najłatwiej ustalić wiek ciąży (ok 10tc). zastanawiam się tylko czy skłonności rodzinne mają tu jakieś znaczenie? Ja byłam 3tyg przenoszona (termin mama miała na 3ego, a pojawiłam się 26ego), więc może i Młoda zadomowi się w brzuchu na dłużej?
 
Hubson, oj to chyba tak jak u mnie. Jesli bym miala wybierać to bym wolała jednak dłuższe nogi :)
 
reklama
Do góry