reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

Ja się dowiem w piątek jak mała ułożona. Ostatnio była głową w dół i kopniaki u góry by się zgadzały. Teraz ogólnie też czuję jakby pupkę koło pępka po lewej, a kopniaki dostaję najczęściej z prawej całkiem niedaleko żeber już. Tylko dziwnie jak leżę na boku, że macha tam gdzie leżę. Normalnie chyba w piątek będę lekarzowi pokazywać na miejsce na brzuchu i pytać, a co tu jest? :-p
I mi jak się mała dzisiaj wypchała tą pupką chyba to też mnie chwilę brzuchol bolał, ale nie wiem czy to nie jakieś urojenie już.

Ja w ogóle myślę co z tym moim moczem.... miałam te nieliczne bakterie i małe ilości erytocytów 3 tyg temu. Jem paści żurawinowe, tydzień temu robiłam mocz i bakterie w większej ilości, po krwi śladu nie ma. Lekarz jakiś opisał, że bez istotnych odchyleń wyniki, to mówię oki będę jeść dalej to żurawinowe coś i pić. Teraz myślę czy jeszcze kontrolnie nie powtórzyć badań przed wizytą. Bo objawów infekcji nie mam, ale martwią mnie mimo wszystko te bakterie.
 
reklama
Bellina, ja też miałam ostatnio jakieś bakterie niby, a lekarz powiedział, że ok i że mam dbać o to, żeby dużo pić (co nie zawsze mi wychodzi)

Mika, ja rodziłam w imid, teraz oprócz niego biorę pod uwagę bielański jeszcze. od bródnowskiego trzymam się z daleka, bo nie znam nikogo, kto byłby zadowolony z porodu tam....
 
Kopacz ja tez nie miałam zrobionych od razu robiłam teraz z miesiąc temu, a teraz miałam wymaz i na następnej wizycie badania na do widzenia żebym miała wszystkie przed porodem świeże bo mój ginekolog idzie 11.06 na urlop i na 29.06 wróci więc może się spotkamy w szpitalu:)
 
ja miałam tsh jakoś koło 20 tyg i to na własną prośbę, sam z siebie mi nie zlecił i w książeczce też nie ma tych akurat badań wymienionych

mój leży główką w dół i tam czuję czkawkę ale boksowanie/kopniaki też czuję na dole i ew. z boku, pod żebrami czy wyżej nad pępkiem raczej nic się nie dzieje, no chyba że się kręgi i wierci to cały brzuch chodzi, ale gdybym nie wiedziała, że leży główkowo to bym się nie domyśliła chyba

a co do moczu to teraz zmienili sposób badania u nas i jest dokładnie opisane ilościowo (wcześniej opisowo - nieliczne, brak) i też mam jakieś bakterie, ale 26 a norma jest do 500, więc nieliczne to też żaden powód do niepokoju, w końcu mocz nie jest jałowy
 
ja tsh zrobiłam sobie sama, bo od miesiąca jestem mega śpiąca i mega przemęczona a przecież prawie nic nie robię.
Bakterie w moczu tez wyszły mi jakies i biorę urosept od 2 tygodni. Zawsze mi pomaga na bakterie.
 
reklama
No u mnie widzę też zmienili opis i mam 252 w normie do 130 w całości, wpw nieliczne. Nie wiem, może pogadam z lekarzem i najwyżej sprawdzę po wizycie. Zawsze też mogę później wyniki skonsultować pisemnie.
TSH też nie badałam w ciąży, ale jak planowałam to mi lekarz zlecił tsh, ft3 i ft4 w związku z problemami w rodzinie i było oki wszystko (miesiąc przed zajściem), więc myślę nie będę badać. O cytologię faktycznie muszę zapytać, bo ostatnią miałam chyba w lutym zeszłego roku, a zawsze robię regularnie co roku.
 
Do góry