reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

Nam położna też mówiła na szkole rodzenia, że po znieczuleniu ogólnym, szybciej się wstaje ale nie widzi się dziecka od razu. Natomiast przy zewnątrzoponowym widzi się ptysia od razu ale trzeba odleżeć dobę bez wstawania.
 
reklama
Ja leżałam 12h miałam znieczulenie w kręgosłup. Dziecko mi spało więc nie zabierali go. W nocy wstałam i już go karmilam. Tak się zastanawiam czy tam w tych cycach było już mleko? Chyba bardziej żeby zaspokoić odruch ssania.
 
Mleko to na pewno nie, za szybko. Siara była no i odruch ssania u dziecka. Ja się zastanawiam jak to jest z tym odruchem ssania bo to tak dziwnie wyjdzie dzidzia na świat i co z automatu ma taki odruch? Ktoś coś wie? Tak z ciekawości. Ja wiem że w brzuszku może ssać kciuka ale no nie przez cały czas to robi.

Ułożenie dziecka - przed chwilą tak mnie "wywaliło" po prawej u góry, że to na pewno nie były nóżki... Tak jak główka albo dupka, ciężko stwierdzić. Ale co chwilę uciska i wystaje. A ja już miałam nadzieję, że ułożyła się właściwie bo czułam czkawkę na dole. A może niepotrzebnie się wkręcam??? USG we wtorek. A ja cały miesiąc myślę o cc bo się tego panicznie boję.
 
Odruch ssania zazwyczaj jest tylko niełatwo jest dobrze się przyssac dziecku z wielu różnych powodów. A już na pewno butla potęguje problem. Bo z niej to leci lajtowo.
 
Odruch ssania jest chyba od razu, przynajmniej powinien być. nawet chyba jest coś takiego jak odruch pełzania w kierunku piersi.Oczywiście mało efektywny,ale dziecko szuka.
Moja miała silny odruch i zaczynała kciuka ssać od razu

Małgorzatka rodziłam na Bródnie i teraz tez raczej tam

Boże...dziecko sąsiadów,noworodek, tak strasznie płacze,że zaraz wyjdę z siebie....
 
Dziecko ma odruch ssania i ćwiczy tą umiejętność już w brzuchu mamy. Tylko nie każdy noworodek ma a) siłę żeby ssać; b) idealnie komponuje się z sutkami mamy; c) odpowiedniej długości wędzidełko. Stąd często problemy z karmieniem.. Zazwyczaj nie odruch ssania (a raczej jego brak) jest winny
 
Katka ciężko wyczuć. Dostaje dużo kopniakow nad pepkiem wysoko ale też jednocześnie po bokach. Więc nie wiem czy się kręci czy przekreca. Ponoć po 32 tc dziecko jak się całe przekreca to boli :?
 
reklama
Do góry