reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

Zazdroszczę Wam ,że znacie wagę i gratuluję ładnie rosnących maluszków. Ja dopiero za 2 tyg mam usg.
Ale sądząc po tym jaka piłka mi urosła to i mały chyba tez rośnie.

To chyba za karę,bo zawsze mówiłam ,że taki kształt brzucha mi się strasznie nie podoba....A teraz mam przyczepioną piłkę.


Ciągle z głową pod żebrami. Lekarka ostatnio stwierdziła ,że nam chyba wykręci numer z cc.
 
reklama
mika8 - a bardzo ci zależy na porodzie naturalnym czy łatwo pogodzisz się z CC jak mały się nie obróci?

Mnie przeraża, że dziecko jeszcze musi tyyyle urosnąć a razem z nim brzuch. Mi się właśnie takie ładne piłeczki podobają. Mi się zrobił taki szpiczasty brzuch, całkiem możliwe, że od momentu jak mała się odwróciła.
 
Ostatnia edycja:
mój też jest nieduży, w 29 +6 ważył 1450g, a koleżanki już prawie 1600g

okazuje się, że mój lekarz nie uznaje 3 usg, więc robimy tylko to wykłe - krótkie, no i nadal wizyty co 4 tyg., cóż moja mama nie miała żadnego przez całą ciążę i jakoś jestem cała i zdrowa;-) a no i szyjki też nie mierzy, tylko ręcznie bada czy jest twarda i nie ma rozwarcia

michalina, brzuch też mam śmiesznie spiczasty, jakby mi ktoś ściskał po bokach i wychodzi przodem, a jeszcze tydzień temu była okrągła piłeczka, przy czym mały nadal główką w dół...
 
Ale odkąd kupiliśmy termometr dla dziecka zaczęłam sobie mierzyć temperaturę i okazuje się, że mam cały czas powyżej 37. Zagadnęłam ją dzisiaj o to i powiedziała, że od 37,5 może wskazywać na pewne nieprawidłowości. Muszę prowadzącemu o tym powiedzieć na najbliższej wizycie. Może jakieś badanie warto zrobić. Ona coś wspominała o jakimś badaniu ale zapomniałam nazwę. Wizyta we wtorek to może czegoś się dowiem.

ciężarne mają podwyższoną temperaturę, bo mamy więcej krwi w sobie :)

Michalina! Nie wszystkie. Ja w ciąży mam normalne 36,6:tak: I u mnie powyżej 37,5 to już był stan podgorączkowy. Ale żeby cokolwiek powiedzieć musiałabyś mierzyć wcześniej jak miałaś mniej niż te 37 - czy w ogóle miałaś, bo możesz w ciąży mieć normalnie taką temperaturę i tym samym termometrem. CRP sobie zrób - to badanie z krwi, mówi o tym czy w organizmie toczy się jakaś infekcja.
 
no widzisz malgorzatka teraz tez tak moze byc ze potem spora dzidzie urodzisz:)

ja mam piłke brzuch,ciesze sie bo mniej w biodra poszlo itp,chociaz juz smiesznie wygladam:-Djak byłam na komunii to co chwila ktos zartował 'Aga no wyjmji ta piłke':-Da ja nie 'arbuza';-)
 
Michalina-nie zależy mi na porodzie naturalnym. Wręcz przeciwnie.Za pierwszym razem miałam cc ze wskazań ortopedyczno-neurologicznych, więc teraz możliwe ,że będzie podobnie.
Dobrze zniosłam cc, zupełnie nie mam nic przeciwko.
 
Mika podziwiam bo ja jakbym się dowiedziała o cc to chyba bym padła trupem. Mam nadzieję, że Mała się u mnie obróciła... We wtorek się dowiem bo mam wizytę.

Mam wyniki z krwi. Lekka anemia, a poza tym wszystko w normie. W moczu znów liczne szczawiany wapnia :baffled: znów muszę dużo pić. eh
 
Dziewczyny jak odczuwacie to ze dziecko się obrocilo? Kopniaki u góry? Bo ja od jakiegoś czasu odczuwam ucisk zaraz pod żebrami, z prawej strony a ruchy, kopniaki raczej po przeciwnej niżej. Tak jakby Młody leżał w poprzek, a z prawej wysoko miał główkę. Nie wiem czy dobrze to odczytuje, ale jakoś nie zauważyłam ostatni większych zmian w tej kwestii. Do wizyty mam jeszcze trochę czasu zanim się dowiem jak jest naprawdę.
 
reklama
Michalina! Nie wszystkie. Ja w ciąży mam normalne 36,6:tak: I u mnie powyżej 37,5 to już był stan podgorączkowy. Ale żeby cokolwiek powiedzieć musiałabyś mierzyć wcześniej jak miałaś mniej niż te 37 - czy w ogóle miałaś, bo możesz w ciąży mieć normalnie taką temperaturę i tym samym termometrem. CRP sobie zrób - to badanie z krwi, mówi o tym czy w organizmie toczy się jakaś infekcja.

a no i może ten termometr jakoś zawyża trochę, bo to też nie wiadomo. ja swój sprawdzałam mierząc jeszcze rtęciowym i porównywałam wyniki, w miarę się zgadzało, chociaż zdarza się, że przy pierwszym "strzale" wychodzi wyższa, a przy drugim i kolejnym już normalna. dla ciekawostki: mój tata ma normalną temperaturę około 35,5 i jak ma 36,6 to już u niego gorączka, a lekarze mówią, że przecież pan ma normalną temperaturę i co pan w ogóle chce...

Jagódka super że wycieczka udana, jutro odpocznij sobie po dzisiejszych wojażach, bo pewnie ci nogi w tyłek wchodzą :)
 
Do góry