reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

reklama

Załączniki

  • Scannen0001.jpg
    Scannen0001.jpg
    32,8 KB · Wyświetleń: 50
Powiem wam że co do wielkości dziecka usg nie zawsze się sprawdza. Moja znajoma pracuje na patologi noworodka jest położną, ostatnio miała przypadek że kobieta donosiła ciąże bez żadnych problemów dziecko było zdrowiutkie, jeszcze na usg przed samym porodem lekarz powiedział że waga 3200 więc normalne dziecko kobieta była bardzo drobnej budowy szczuplutka. Podczas porodu dziecko się zakleszczyło i niestety było mocno nie dotlenione. Jak już je wyciągnęli okazało się że waży 5500, powinna być w takim przypadku przeprowadzona cesarka, ale nikt nie wiedział że mały jest aż tak duży. Niestety maluszek pewnie nie będzie się nigdy prawidłowo rozwijał bo ma spore uszkodzenia mózgu spowodowane niedotlenieniem.

najważniejsze że przeżyło:tak:
przeważnie dzici zakleszczone już po wyciągnięciu nie zostają odratowane:-(
ten malec miał dużo szczęścia..
naprawdę straszne...
mi np nie robili usg przed porodem wcale a takiego miałam stracha przed zakleszczeniem właśnie bo wiedziałam ze urodzi się wielka...

Ewelina
śliczne zdjęcie i garatuluję chłopca:tak:
 
Ewelina to gratulować chłopaka!!!!!

styna....brrrrr......straszne są takie historie.....biedne dziecię i jego mama......ciekawe czyj to błąd...(?) czy można było tego jakoś uniknąć....(?):-(
 
Ewelina GRATULACJE kolejny majowy mężczyzna :-)

Niestety z usg tak jest. Mi dzień przed porodem powiedzieli że Gabi na bank 4000 ale na pewno będzie więcej. Podobno im większe dziecko tym trudniej ocenić
 
reklama
Amande, Motylku, serdecznie gratuluję dziewuszek i witam w klubie :-) Ewelina a tobie gratuluję siurka :-)

Zastanawiają mnie tak duże pomyłki w mierzeniu dzieci... Mi gin powiedziała: 3500 i krótki tłuścioch i dokładnie tak było, 48 cm i 3500 waga. Brak kompetencji, niedouczenie, rutyna?
 
Do góry