reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

Co do testu obciążenia glukozą to fuj fuj fuj dla mnie to najgorsze badanie w ciąży a dlatego że ten okropny cukier trzeba wypić na czczo i jest po tym bardzo nie dobrze i u Nas w przychodni to jest taki cały kubeczek plastikowy.

Słuchajcie dziewczyny a czy macie może od gina tabletki dopochwowe VITAgyn C ???
One są po to aby odbudować naturalną florę bakteryjną pochwy.
 
reklama
No właśnie ta koleżanka wspominała, że to do picia to taki ulip gęsty okropnie słodki!!!!!!!!!!!! jakaś znajoma lekarka poradziła jej aby wzięła ze sobą cytrynke i wcisnęła do tego sok, ponoć pomaga, łatwiej wchodzi ten ulip... Ciekawe od czego zależy, że niektóre mają to badanie a niektóre nie?? mam nadzieje, że ja nic niedobrego nie będę musiała pić :)
 
Z tego co pamietam, to cukier ma sie badany na samym poczatku normalnie, dopiero gdzieś tak około środka ciązy, jet ten test obciążenia. pobieraja krew, daja do wypicia 50 g glukozy i po 2 godz znów poieraja krew. I nie wolno przez ten czas wychodzic i w ogóle za dużo sie ruszac, bo to zafałszowuje wynik. Acha i jeszcze chyba jak z tego pierwszego badania na samym poczatku ciąży cukier jest za wysoki, to chyba do wypicia jest glukoza 75 g czy jakoś tak. Cytrynka faktycznie pomaga.
Ja w każdym razie nie miałam problemów z cukrem.
 
Ja wlaśnie pamiętam że miałam obciążenie 75g,a le jakoś na początku ciąży, na pewno w I trymestrze bo to był horror ,bo musiałam powtarzać 2 razy po za pierwszym od razu zwymiotowałam cała glukozę. Nie dość że to słodkie to jeszcze na czczo.dla mnie też to najgorsze badanie jakie miałam w ciąży. Teraz lekarka nic jeszcze o tym nie mówiła, robiłam cukier na czczo i wyszedł ok.
 
hej dziewczyny...
czy wynik beta hcg moze byc mylny? tydzien temu 13.09. nie dostalam okresu i zrobilam test wyszedl pozytywnie, 20 lekarz zlecil hcg z morfologia itd - objawy ciazy mam , ale wynik hcg beta nie wskazał , juz teraz nie wiem co robic:-(
 
Ja też test obciązenia glukozą wspominam jako najbardziej nieprzyjemne badanie, szczególnie, że w piewrwszej ciąży długo towarzyszyły mi mdłosci i związane z tym "eskcesy";-), a tą glukozę trzeba było wypić na czczo i czekać jeszcze te 2h. Myślałam na tej poczekalni, że umrę z głodu:-D i było mi starasznie niedobrze. Bałam się, że cała ta glukoza wyladuje w kibelku i będę musiała powtarzać to okrone badanie, ale na szczęście nic takiego sie nie wydarzyło:-D. Ogólnie masakra, ale da sie przeżyć:-)
 
hej dziewczyny...
czy wynik beta hcg moze byc mylny? tydzien temu 13.09. nie dostalam okresu i zrobilam test wyszedl pozytywnie, 20 lekarz zlecil hcg z morfologia itd - objawy ciazy mam , ale wynik hcg beta nie wskazał , juz teraz nie wiem co robic:-(

Wynik bety nie może być mylny, chyba, że zaszła jakaś pomyłka w labolatorium więc najlepiej powtórz badanie za kilka dni.
 
Ostatnia edycja:
trzymam kciuki!!! napisz jakie masz objawy ciąży, ja ciągle szukam, to było na jakimś forum, dziewczyna pisała, że badanie nie wykazało ciąży a jednak była więc skoro czujesz, że jesteś może jest nadzieja, zgadzam się z Marita45 powtórz badanie za kilka dni
 
reklama
przed chwilą zrobiłam na nowo test ciążowy i są 2 kreseczki
moje objawy to bóle głowy, zmęczenie, senność, pobolewania w krzyżu i podbrzuszu, ból piersi, w nocy ciąglę się odkrywam bo mi gorąco.
w piatek mam usg i wtedy wszystko się okaże bo na dziś to ja już nic nie rozumiem...:-(
 
Do góry