reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

Mnie piersi jeden dzień bolą mniej,drugi bardziej:tak:Ale z Radkiem pamiętam,że nie bolały mnie cały czas,jakoś po 12-tym tygodniu się uspokoiły,były ciężkie,żylaste ale nie bolały i nie były tak wrażliwe jak na początku.Nawet jak się mleczko pojawiło to nie było najgorzej:tak:
Ja też pójdę na USG około 8 tygodnia,tak,żeby bylo już serduszko widać i mieć pewność,że wszystko gra...ALe jak ja wytrzymam tyle czasu?:szok::sorry:
 
reklama
Hope - spokojnie!!! Mnie też mniej bolą, prawie wcale, ale czym tu się martwić :szok:??? Ciesz się kobieto i tyle:-D!!! Na pewno wszystko jest dobrze!!! Skoro nie ma plamienia, ani innym złych symptomów...
No, w każdym razie ja sie cieszę, że te przykre dolegliwości chyba mi mijają :-)
(no, chyba że to chwilowe, ale i tak mnie cieszy, zwłaszcza, że jestem przeziębiona i walczę z innymi dolegliwościami)
 
Dzięki dziewczyny, już się uspokoiłam (troszkę:-p) Ale najbardziej uspokoi mnie USG. A potem będę szaleć do następnego USG. A potem do następnego... jestem okropna :zawstydzona/y:
Kupię sobie detektor tętna płodu za kilka tygodni jak siebie znam :zawstydzona/y:
 
hej dziewczyny, ja jutro idę na drugą wizytę, trochę się denerwuje.. w sumie to wyników badań się boje. wczoraj upuścili ze mnie trochę krwi i oddałam siuśki :) jutro wyniki a z nimi biegiem do doktora. Trzymajcie kciuki! Mam pytanie, słyszałyście o takim badaniu na cukier (a może miałyście je same), że trzeba wypić coś okropnie słodkiego (glukoze czy coś) i potem Cie badają? Przyjaciółka niedawno rodziła tutaj w Grecji i miała takie badanie chyba dwa razy i mówiła, że to najgorsze badanie z możliwych!!!!!!!!!!!!!! Druga zaś znajoma jak usłyszała to aż się zdziwiła.. W Polsce robią takie badanie na cukier?
 
Dzięki Poziomki! :-)

Sroczka robią takie badanie w PL. Nie wiem dlaczego uważa się je za okropne, po prostu trzeba wypić ulepek słodki i tyle. Znam gorsze badania ;-)
 
Coraz bardziej lubie tu zagladac :) tyle tu radosci i szczescia...

Ciesze sie z kazda z Was Waszym malenkim szczesciem i mocno trzymam kciuki za te co sie jeszcze martwia co bedzie dalej.

Kamcia - jestes nieoceniona! dziekuje za odpowiedz! pomoglas mi podjac decyzje, wiec w ten piatek rezygnuje z wizyty na pewno. Teraz tylko borykam sie z myslami czy tydzien roznicy pomiedzy jednym USG, a drugim to nie za czesto... w sensie czy leciec na to USG do Polski...
Dziewczyny, mam prosbe... Jak jestescie u swoich lekarzy, zapytajcie o to dla mnie prosze...
Jak juz sie upewnie co do tego to kupuje bilety i lece do swojego ulubionego Pana Doktora, ktory przyniosl mi tyle dobrych nowin w ciazy z Aleksiem :)
taki lekarz to pozniej prawie jak czlonek rodziny, jaki wujek czy co, w sensie emocjonalnym dla mamy dzidziusia :) pamietam, ze po narodzinach Aleksia wyslalam mu sms-a z Anglii, nie odpisal na niego oczywiscie, ale na pewno czytal :) (byc moze dostaje takich setki) :p

Co do wagi Aleksa, to wynosila 4350g, tylko, ze dodatkowo zle sie ulozyl z glowka i nie dalam rady go urodzic, w ogole nie wszedl do kanalu rodnego, bylam po terminie 2 tyg, wodu zielone, 15h na koncie i zdecydowali ze tna (ja jeszcze w amoku jakims zapytalam, czy nie moga mi pomoc za pomoca kleszczy - glupia!) ale nie bylo co lapac tymi kleszczami na szczescie! ciesze sie dzisiaj, ze mialam te CC, jedynie co, to brzucho po cieciu mialam jak w 6 mies. ciazy i to trwalo jeszcze 4 mies., dopiero potem zaczal mi malec... duzo wolniej niz po PN... laktacja tez przyszla dzien pozniej, w 1 dobie nie mialam czym karmic maluszka i sie martwilam bardzo, ale polozne kazaly dawac cyca mimo wszystko, a na drugi dzien byly balooony :)

jeszcze raz prosze zapytajcie lekarzy czy moge tak 2x USG prenatalne w odstepie 1 tygodnia... z gory dziekuje! :)
to już zależy od Ciebie..
ja np miałam raz usg 2 razy w jednyum dniu... bo raz baba mi zrobiła nawet dziecka nas monitorxze nie pokazała:szok: nawet nie powiedziałą czy wszystko ok:no:
taka su... że szok.. ja sie pytam o coś a ona że w karcie wpisuje to co potrzeba:szok:
a ja z tej karty ich skrótami po angielsku nic nie czaiłam.. później szłam na badanie ogólne do innego lekarza, weszłam zapłakana bo dzidzi nie widzieliśmy no i on się pyta czy wszystko ok.. opowiedziałam mu o babie z usg i kazał zawołać D i nam zrobił 2 usg pokazał ładnie serduszko , rączki nóżki (skrzyżowane:-D) no i słodko skaczącego bąbelka...
więc jak raz zrobisz tydzień po tygodniu to nic nie powinno być:tak:
chyba że wytrzymasz bez badania przezierności , bo tak ogólnie jak ci nic nie jest nie tak , ja np musiałam to badanie zronić żeby całą ciążę nie zachodzić całą ciążę czy wszystko jest ok ;-)ale w tej ciąży chyba nie polecę do pl... nie wiem sama... teraz się wybieramy na wakacje, więc później D nie dostanie wolnego może... no i ja sama nie chcę lecieć :no: tym bardziej ze źle się czuję... nie wiem...
a jeszcze na samym początku ciąży jak mi robiła inna bbka usg , to było widać fasolkę ale nie biło jeszcze serduszko bo to był 6tc to sama mi powiedziała ebyśmy za tydzień przyjechali to zobaczymy serduszko i dała mi świstek na wizytę i pojechaliśmy:tak:

aha a moja ważyła 4260 i nic mi o cc nie mówili..
tyule że ja pierwszy miałam naturaslny poród... szczerze to ja się bałam rodzić natursalnie ż mi się dzieko zakleszczy w kroku i nie przejdzie dalej... bo słyszałam że jak za duże dziecko to trzeba cc żeby się nie udusiło w kanale rodnym,
moja bratowa tak miała własnie:tak: znaczy cc bo miała duże dzieci a za małe rozstawienie boder, a mi nic nie mierzyli:no:

hej dziewczyny, ja jutro idę na drugą wizytę, trochę się denerwuje.. w sumie to wyników badań się boje. wczoraj upuścili ze mnie trochę krwi i oddałam siuśki :) jutro wyniki a z nimi biegiem do doktora. Trzymajcie kciuki! Mam pytanie, słyszałyście o takim badaniu na cukier (a może miałyście je same), że trzeba wypić coś okropnie słodkiego (glukoze czy coś) i potem Cie badają? Przyjaciółka niedawno rodziła tutaj w Grecji i miała takie badanie chyba dwa razy i mówiła, że to najgorsze badanie z możliwych!!!!!!!!!!!!!! Druga zaś znajoma jak usłyszała to aż się zdziwiła.. W Polsce robią takie badanie na cukier?
tak ja miałam , ale u mnie to wyglądało całkiem inaczej niż w pl..
w pl ponoć dają coś o konsystencji kiślu
a mi dali napój energetyzujący lucozade 2 buteli i musuałam to wypić... nie dość że gazowane to na głodnego mi tak pikawa waliła:szok::eek: że masakra... a później wymiotowałam pianą.... i cała się trzęsłam:eek::dry:

masakra z tym tu jest , co gorsza zrobili mi to badanie w 37tc ciąży bo uznali że Vi jest duża... no ale cukrzycy ciążowej nie miałam na szczęście;-)
 
reklama
Do góry