reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

No w sumie troche dziwne z tym ktg powinno byc w tym 37 t juz..
ale z drugiej strony przeciez kiedys dopiero przed lub w trakce porodu robili takie badanie wiec nie jest zle;-)
 
reklama
Czytałam właśnie ze jeśli wszystko jest ok to nie ma potrzeby robić KTG, wystarczy jak jest przy porodzie wtedy. Nie ma się co stresować że ktoś dostał późno skierowanie albo wcale.
 
Ja też jestem dziś po wizycie. Wg pani dr mała urodzi sie po terminie, bo główka jeszcze jest cofnięta. Ktg w porządku, wyszły skurcze, tętno ładne. Troszkę wymusiłam USG, bo dawno nie miałam na NFZ robione - wszystko o.k., mała ok. 2900. Dostałam skierowanie na VDRL i HBS. I raz w tygodniu ktg. Jestem umówiona na 10 maja i moja ginka była prawie pewna, że sie jeszcze spotkamy:sorry2:
 
Ja też nie mam skierowania na KTG, usg miałam ostatnio robione w 32 tyg.. Lekarz kazał mi przyjść jeśli nie urodzę to w dniu wyznaczonego terminu, czyli 15 maja.. Beznadzieja jakaś, nawet nie wiem ile Mała waży, czy wody w porządku.. Chyba się wybiorę w przyszłym tygodniu na prywatną wizytę do jakiegos lekarza..
 
Gratuluję udanych wizyt. Ja dopiero wróciłam z Opola z wizyty.

Wszystko ok :) Przepływy ok,pępowina daleko od szyi, szyja niestety utrzymana - długa i zamknięta. Wg tego usg o dziwo ciąża nie jest dużo młodsza, najwyżej 3-4 dni. Mały waży szacunkowo między 2700 a 3000 czyli to o co się martwiłam, że jest za mały jest ok. Na ktg mam iść po długim weekendzie, wtedy będzie u mnie 38 tygodni skończone i troszkę.
Na razie na cc się nie umówiłam. Termin mam na 15 a 10 mam kolejną wizytę i jeśli do tego czasu nic się nie ruszy to umówimy się na cięcie po terminie. Ale generalnie czekam na naturalne rozwinięcie się ewentualnego porodu. Ale jeśli się przeterminuję to nie chcę wywoływania jak ostatnio tylko od razu idę się ciąć.
 
gratuluje udanych wizyt,
aaniaap ciesze się, że mała odwróciła się w słuszną stronę:)
ja dzisiaj po kolejnym KTG, wyszedł mi skurcz co 10 minut:-D fajnie, bo nawet go specjalnie nie czuję, tylko mnie lekko ćmi co jakiś czas.Na szczęście nie czuję nic w krzyżu.
Jak nie urodzę przez weekend to w poniedziałek mogę przyjść na kolejne.
 
reklama
Do góry