reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

reklama
Czesc Dziewczyny,
Gratuluje dobrych wiesci :) Ewcia, fajnie ze wiesz ze juz niedlugo bedziesz tulic Malego :)

Ja tez juz po wizycie :)
Wszystkie badania, przeplyw pepowinowy, ilosc wód, bicie serduszka, moje cisnienie, wszystko wszystko OK :) Michalinka waży 3,5kg ulozona jest caly czas glowkowo, szyjka juz skrocona i rozwarcie na 3cm . Wg pani dr moze zaczac sie w kazdej chwili :) Bardzo sie ciesze i czekam na tego mojego szkrabika :)
 
No właśnie nie zrobiłam teraz moczu... 2 tyg temu ost.raz i był okej. zrobie na przyszły tydzień zaraz :/
mandrzejczuk też mam dosyć, bo jest czego już ..te obrzęki (właśnie balerinki odpadły mi już wszystkie, będę boso od jutra chyba łazić)zgagi sragi i niewiadomo co jeszcze.. ale czekam na męża ile się da!
 
Maja to zrób sobie sama to badanie moczu bo ciśnienie plus obrzęki plus białko w moczu to ja bym sama do szpitala się zgłosiła. Nie ma sensu ryzykować. Ale też nie ma się co martwić na zapas ;) Grunt, żeby tabletki na ciśnienie działały :D
 
Hej Dziewczyny!
Dziś byłam na ktg w szpitalu, skierowana przez mojego gina. Ktg w porządku, lekarz który mnie przyjmował- zbadał mnie i też jest ok. Powiedział, że gdyby wody mi odeszły to mam dzwonić po karetkę, w żadnym wypadku jechać sama do szpitala, bo może pępowina przez ruch wypaść..:dry:
Dzwoniłam do swego gina, żeby przełożyć wizytę z tego tyg na następny-to wielce się obruszył,że robię to na własną odpowiedzialność, i skoro mam cały czas opuchnięte stopy to mam w piątek ponownie jechać na ktg, ale już bez skierowania. Wkurzył mnie, bo nie wiem czy tak się przejął z troski o mnie czy dlatego,że ma w tyg. 100zł w tył:crazy:
Moje zdanie jest takie,że skoro dziś w szpitalu było wszystko dobrze, mam tylko spuchnięte stopy i brak wysokiego ciśnienia, nie rodzę to nie ma co panikować... a w tyg 3 wizyty u lekarzy to trochę dużo...
 
madzia, dokladnie . Dobrze zrobilas, ze przesunelas wizyte. Nie przejmuj sie nim, napewno sie wkurzyl ze sobie nie zarobi. Moja tez najlepiej widzialaby mnie teraz co chwile zeby jak najwiecej kasy wyciagnac. A Twoj pewnie myslal ze jeszcze jedna wizyte zaliczycie, kasa wpadnie, a widze ze ty juz 38tydz wiec za tydzien mozesz nie zdazyc sie z nim spotkac, dlatego sie przejał chłop :)
 
Hehe no dokładnie :-) Poza tym z tego co się orientuję pod koniec ciąży wizyty powinny być co 2 tyg, a nie co tydzień.. chyba,że chodzi się prywatnie..
 
ja dziś po wizycie i wszystko z małą dobrze :) moja szyjka zamknięta nieskrócona, więc nic nie zapowiada szybszego porodu. generalnie wątpliwości co do wagi malucha, bo w szpitalu tydzień temu wskazali że waży 2300, a dzis wyszło 2200, więc już nic nie wiem. lekarz tylko spokojnie stwierdzil, że każdy aparat usg jest inaczej ustawiony więc różnice moga sięgać nawet 500 g. w poniedzialek mam stawić się na dyżur w szpitalu, to tam przebada mnie na lepszym sprzęcie i zobaczymy. generalnie nie wiem jak teraz podchodzić do terminów określanych przez usg ale aparat pokazał, że termin mam na 4 czerwca. podlamało mnie to... oby dało się szybciej :)
aha, łożysko wg niego 3 stopnia, ale to też jeszcze potwierdzi w szpitalu.
 
po dzisiejszej wizycie się podłamałam, moje skurcze co od tygodnia mnie męczą w sumie prawie nic nie zrobiły ... znowu miałam masaż szyjki - na szczęście ten już tak nie bolał - no i puszczam 2 palce- w kazdym razie jak nie urodze do 3.05 mam sie zglosic na ktg do rzeznickiego szpitala klinicznego gdzie ejsli nadarzy sie taka mozliwosc chca mi przebijac wody - a jak sie nic nie ruszy do 6.05 ide do szpitala na indukowanie lub cc.

Wszytkie przepływy dobre, łożysko ok, Tymon waży 3.5 kg i ponoć jest już od dł€ższego czasu gotowy do startu, czop mi odszedł tydzień temu.
PO badaniu plamie i mam dość silne skurcze, młody się wiertoli co potęguje ból - znjąc moje szczęście to pewnie znowu prześpie te skurcze i będe siedzieć na bombie minowej.
 
reklama
Bra, najważniejsze, że z małą wszystko dobrze:) Na różnice w wadze nie ma co zwracać za bardzo uwagi, bo raz że sprzęt może się mylić, a dwa że zależy to też od dokładności lekarza:). A tymi terminami się nie przejmuj w ogóle, termin z usg ma znaczenie tylko we wczesnej ciąży, na tym etapie lekarze już nie zwracają na niego uwagi. Aparat po prostu nie rozróżnia czy dziecko jest drobne czy nie. Ma jakieś swoje widełki, do których po prostu dopasowuje wyniki, bez zwracania uwagi na jakieś specyficzne cechy. Głowa do góry:)
 
Do góry