reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

Gratuluję wszystkim udanych wizyt a co do tych mniej udanych to dobrze że dzidzie zdrowe a lekarz no cóż trzeba poszukać innego.

Mandrzejczuk szok! i gratulacje synka! i pogratuluj przedumnemu tatcie;-)

co do glukowy to nie jest to takie straszne da się przeżyć tylko propomuję nie degustować się tym cudnym napojem tylko siu za jednym razem :tak:

my kolejną wizytę mamy dopiero 20 stycznia :-( jeszcze tyeeele czasu, wtedy też będziemy mieli usg połówkowe i poznamy konkretnie płeć ale jakoś nie wydaje mi się że będą takie rewelacje jak i mandrzejczuk i obstawiam ze jednak dziewczynka
 
reklama
No ja się z tym tętnem tak do końca nie zgodzę i ponieważ przekracza 100 na najbliższej wizycie bym wspomniała o tym na wszelki wypadek, bo to już nie jest trochę podniesione tylko całkiem sporo prawidłowe tętno u dorosłego człowieka to 70 więc jak jest podniesione do 80 - 85 to jest ok ale wyżej może to nic, ale nie zaszkodzi sprawdzić. Tachykardia bo tak się to nazywa jeśli puls jest większy niż 100 zdarza się w ciąży i może wcale nie być niebezpieczna, ale zawsze trzeba ją monitorować i sprawdzać.

Ja swoje połówkowe miałam w środę, ale jakoś nie było czasu o tym napisać, w każdym razie dzidziuś jest zdrowiutki, bardzo uparty bo aby dokładnie ją pomierzyć to kobieta musiała się nieźle namęczyć, bo mała nie chciała się odwrócić, aż położna stwierdziła, że tak upartego dziecka jeszcze nie widziała przez co usg trwało prawie godzinę, a po tym jak ją tak wyszturchała to się mała obraziła i z zemsty mnie cały dzień po pęcherzu kopała. No i potwierdziła jeszcze raz że to dziewczynka.
 
Ostatnia edycja:
Wspomnieć o tętnie zawsze wartop lekarzowi, ale jeśli ciśnienie jest w normie nie ma co panikować. Ja zawze miałam niskie ciśnienie a wysokie tętno i leklarz kazał się nie przejmować:tak:
 
tak jak już wcześniej napisałam nie uważam że jest to powód do paniki, ale wspomnieć warto skoro i tak się idzie na tą wizytę to nie zaszkodzi tego skonsultować.
 
Ja ma tętno w ciąży nawet powyżej 100, mam zawsze mierzone podczas wizyty razem z ciśnieniem i jakoś lekarz nic z tym nie robi. Więc nie wydaje mi się,żeby to był problem..
 
Już jestem po wizycie, miałam dziś robione USG połówkowe i wszystko jest w porządku, wszystkie parametry w normie tylko USG pokazuje ciążę starszą niż na pasku.... W związku z tym zmienia mi się też termin z 10 na 6 maja... Nasza dzidzia waży już 497g...:-D
 
reklama
Do góry