reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

reklama
Jestem dziewuszki po wizycie i p. doktor potwierdza, że to dziewczynka ;))) usg zrobiła niechętnie, stwierdzając, że to bez sensu, bo w tym tygodniu żadnych pomiarów się nie robi, zlitowała sie poprostu nade mną i dla świętego spokoju dała mi przeżyć 5 min szczęścia ;D A powiedzcie jak to wygląda u Was, czy usg macie robione na każdej wizycie, mnie troszke zaskoczyło to, że nie chciala go zrobić ;/ tak czy siak mała fruzia ma już 10 cm od główki do pupki. EEE szkoda, że następna wizyta dopiero za miesiąc ;)
 
w tym miesiącu jak byłam na usg też było ono krótsze i nie dostałam zdjęć, moje pytanie czy dostanę wydruk to lekarz stwierdził że obecnie ten miesiąc, ten tydzień ciąży jest taki że dziecko jest małe i trudno cokolwiek zobaczyć, bo potrafi wcisnąć się w kącik jakiś i nic nie widać, że to taki najmniej najtrudniej pomiarowy miesiąc ciąży. stąd pewnie i u ciebie ta niechęć do usg.
 
Jestem dziewuszki po wizycie i p. doktor potwierdza, że to dziewczynka ;))) usg zrobiła niechętnie, stwierdzając, że to bez sensu, bo w tym tygodniu żadnych pomiarów się nie robi, zlitowała sie poprostu nade mną i dla świętego spokoju dała mi przeżyć 5 min szczęścia ;D A powiedzcie jak to wygląda u Was, czy usg macie robione na każdej wizycie, mnie troszke zaskoczyło to, że nie chciala go zrobić ;/ tak czy siak mała fruzia ma już 10 cm od główki do pupki. EEE szkoda, że następna wizyta dopiero za miesiąc ;)

gratuluje dziewczynki, nie piszesz ze z dzidzią wszystko w porządku wiec domyslam sie ze mała ma sie dobrze! Co do usg to ja jak narazie miała na każdej wizycie (6, 10, 12,16 tydz.). a za tydz mam następną wiec nie wiem jak to będzie bo lekarz napewno mówił że zbada wysokość macicy itp. bo badanie na fotelu robił mi tylko w 6 tyg a potem same usg.
 
Ivana Ja tez badanie na fotelu mialam tylko na pierwszej wizycie i wiem ze dzisiaj bede miala. Ale usg dodatkowo tez robi bo z kolezanka chodzimy do tego samego lekarza a roznica jest tylko 2 tygodni i zawsze wiec jak bedzie wygladala wizyta;)
 
madzik ważne że wszystko dobrze, a co do płci to co się odwlecze to nie uciecze:)
bra gratuluję córci!!!!:))
karolaq i marttini trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty!!!:):)
 
reklama
Madzik, Bra, gratulacje :-)
Karolaq i Marttini dajcie znać po wizytach!

Ja właśnie wróciłam z wizyty kontrolnej. Dziś było macanko ;-) USG za 2 tygodnie, połówkowe. Tak czytam, że macie USG co wizytę, u mnie np. byłoby to niewskazane, dlatego, że miałam wizyty co dwa tygodnie, ale biorąc pod uwagę, że zaczynam 5 miesiąc, statystycznie też mam co miesiąc.

U gin dowiedziałam się, że wszystko jest w porządku, kolejne dwa kilogramy do przodu :zawstydzona/y:, ciśnienie mi w końcu wróciło do normy, dno macicy sięga już niemal do pępka (mierzyła taką śmieszną miarką), posłuchałyśmy bicia serduszka (mi znalezienie zajmuje chwilkę a ona się naganiała po brzuchu, dzidziol uciekał jak poparzony :-D). Do tego dostałam skierowanie na kontrolne badania i padły straszne słowa: jest Pani już w połowie :szok: dlatego będziemy spotykać się co dwa tygodnie.

Dziewczyny, to już połowa za nami :szok: :eek: Czas nie leci, czas zap....
 
Do góry