reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

Yra dokładnie wyjmujesz mi słowa z ust. Tak mam nadzieję, że teraz już tylko będziemy czekać na Synka z uśmiechem na twarzy.
 
reklama
Persefona wydaje mi się,że to trochę za dużo tego kwasu foliowego będzie. Zadzwoń w poniedziałek do tego gina i zapytaj jeszcze raz czy na pewno masz brać wszystkie te tabletki.

Poisy
na pewno wszystko dobrze będzie, to pewnie sprzęt kijowy.

Alex
cieszę się razem z Tobą:)
 
ja biore witaminki feminatal i folik kazal mi lekarz odstawic, bo w tych witaminach jest wystarczajaca ilosc kwasu foliowego, a dopieor co kupialam duze opakowanie tego foliku...
 
poisy śliczne maleństwo :tak: i jak sobie ciućka:-)

alex cieszę się że synuś ma wszystko na miejscu:-) teraz tylko czekać żeby się urodził i żebyś mogła go potulić:tak:

persefona ja myślęże trochę za dużo...
ale jednak może lekarz dobrał ci takie odpowiedniki że mieści się tego kwasu w normie
nie pamiętam jaka jest norma, ale lepiej zadzwoń i go spytaj dokładniej , żebys nie przesadziła :tak:
 
Alex- bardzo się cieszę z Twojej wizyty:tak:
zobaczysz Kochana, że tym razem MUSI się udać:tak:


Persefona-
co do kwasu, to mi kiedyś dr przed staraniami powiedział, że jak za dużo będę go miała w organizmie, to wysiusiam...
skoro lekarz kazał tak brać, to widocznie tak jest...
 
ja znalazłam w necie takie info ze stronki
Kwas foliowy - właściwości, źródła pokarmowe, funkcje pełnione w organizmie, objawy niedoboru. Kwas foliowy a rozwój płodu. Kwas foliowy a ciąża. - Punkt Zdrowia :
Minimalne dzienne zapotrzebowanie

Mężczyźni i kobiety - 400 mcg/d
Okres ciąży - 600 mcg/d
Okres laktacji - 500 mcg/d
Maksymalna dawka dobowa

Dorośli - 1000 mcg/d dla kwasu foliowego z fortyfikowanej żywności lub suplementów
Dzieci w wieku:
1-3 lat - 300 mcg/d
4-8 lat - 400 mcg/d
9-13 lat - 600 mcg/d
14-18 lat - 800 mcg/d
>18 lat 1000 mcg/d
Okres ciąży i laktacji - 800 mcg/d
 
Ostatnia edycja:
Witajcie kochane! Oto moja fasolka :-)

na tym drugim usg, bobo zasnęło i lekarz chciał go obudzić ;) tak go walnął w głowę, że aż bąbelki poleciały hi hi hi
 

Załączniki

  • usg1.jpg
    usg1.jpg
    19,8 KB · Wyświetleń: 63
  • usg2.jpg
    usg2.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 58
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry