reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

reklama
Też miałam wczoraj wizytę u gina i USG. Mam małe wątpliwości bo tak długo się przyglądał i tak wiele razy coś sprawdzał, że to badanie z przyjemności zmieniło się w stres. Przede wszystkim przezierność karku sprawdzał z 6 razy w końcu stwierdził, że 1,5 mm i że to jest wynik prawidłowy. Na koniec wystraszyłam się bo stwierdził, że nie widzi pęcherza moczowego ale doadał, że pewnie dlatego, że pęcherz jest oprozniony a wtedy go nie widać. ehh teraz będę o tym myślała... zaraz postaram się wkleić fotki. Dzieciątko ma 8 cm to daje 14 tygodni ciąży.



Maluch ssie kciuka:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
poisy nie martw się, czasami wyraźność pomiarów zależy od sprzętu jakim dysponuje lekarz, a czasami od malucha który nie chce pokazać tego i owego. Wiem, że łatwo powiedzieć , poza tym przeczytałaś pewnie na forum o przypadku maluchów, które nie miały pęcherza i stąd Twój stres.Z jednej strony świadomość jest ważna a z drugiej zgubna..
 
Dziewczyny, a mnie martwi jedno: czy nadmiar kwasu foliowego może zaszkodzić? Bo gdzieś mi się obiło o uszy,że tak.
I sta moje wątpliwości, bo biorę witaminy Prenatal Duopack z kwasami DHA --> PRENATAL DUOPACK CLASSIC X 30 KAPS + DHA X 30 KAPS - Cena: 42.80 zł - Apteka Internetowa Cefarm24.pl - Leki, suplementy i kosmetyki w jednym miejscu i tu jest tyle kwasu foliowego[FONT=Arial, sans-serif]800 µg [/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]400%*[/FONT]

ponadto pytałam gina czy mam nadal brać kwas foliowy - Folik 0,4 -> FOLIK 0,4 MG, 90 TABLETEK - Apteka internetowa - Domzdrowia.pl
gdzie 1 tabletka zawiera 0,4 mg kwasu foliowego. Powiedziała,żeby wybrać do końca

i przepisała mi żelazo Femiferal --> FemiFeral 30 kaps. Apteka Herba gdzie patrzę i widzę,że też w składzie ma kwas foliowy - 200g

I stąd pytanie: czy to nie za dużo?Nie zaszkodzi? Czy któraś też bierze podobne leki?:confused:
 
Wczoraj wróciliśmy bardzo późno z Łodzi bo po 23 i oto nasze wyniki po usg i tak Pan dr Dudarewicz również widzi nereczki, pęcherz moczowy, nadnercza, tętnicę nerkowe u naszego Synka. Tak bardzo jesteśmy szczęśliwi. Poza tym wszystkie pozostałe narządy są prawidłowe, maluszek rośnie i się bardzo kręci. Kamień z serca nam spadł. Teraz tylko mam nadzieje, że wszystko już tylko będzie prawidłowo rosło i się rozwijało.

No i oczywiście gratuluję wszystkim udanych wizyt i poznania płci swoich maleństw. Widzę, że chłopaki górą:)
 
Persefona z tego co ja wiem, duża ilość kwasu potrzebna jest tylko do końca 3 miesiąca ciąży, potem zapotrzebowanie spada. Podobno nadmiar kwasu foliowego w ciąży przyczynia się do astmy u dzieci ale ile w tym prawdy, nie wiem. Generalnie jeśli zażywa się kompleksowe witaminy nie należy brać już nic więcej, żelazo jak rozumiem masz dodatkowo z powodu niedokrwistości?

Tylko co lekarz to inna diagnoza i inne metody.

Poisy śliczna dzidzia, jak wyraźnie widać, że memła paluszka :-)

Na kolejnym usg zwróć uwagę lekarzowi, żeby dokładnie sprawdził nerki i pęcherz, dla własnego spokoju. Nie każdy ginekolog z taką samą biegłością umie odczytać usg, nie jest to jeszcze powód do zmartwień ;-) Moja nie zmierzyła przezierności a tydzień później już miałam u innego lekarza kompletne i dokładne badanie ;-) Nie martw się na zapas.

Alex serdecznie gratuluję! Teraz już możesz spokojnie cieszyć się ciążą i czekać na maleństwo :-)
 
alex tak bardzo się cieszę razem z tobą :)))) wiem, że po tym wszystkim będziesz dopiero pewna jak będziesz miała syneczka w ramionach ale będzie dobrze :))) naprawdę pięknie kochana !!! oby tak dalej :))))

poisy trudno powiedzieć, wiesz z jednej strony powinniśmy ufać lekarzom ale z drugiej strony słyszy się o tylu zaniedbaniach z ich strony.

a jak miałaś usg między 11 a 13 tygodniem nie masz takiego wypisu od niego? ja mam z wymienionymi wszystkimi narządami widocznymi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Yra dokładnie pełnia szczęścia będzie dopiero jak będziemy trzymać maluszka w ramionach i tak sobie wczoraj z mężem rozmawialiśmy, że pozwolimy maluszkowi leżeć bez pieluszki żeby mógł nas osiusiać, wtedy będziemy nieziemsko szczęśliwi.

Poisy niech lekarz koniecznie obejrzy nereczki i pęcherz przy następnej wizycie, ale nic się nie wart, wczoraj nasz maluszek na początku badania usg miał pęcherz pełny i był wtedy widoczny, a potem musiał się wysiusiać bo pan dr, powiedział, że właśnie pęcherz jest pusty. Na pewno Wasz maluszek musiał się wysiusiać i dlatego nie było go dobrze widać.
 
reklama
kurczę to wasze maleństwo jak tak wyczekiwane :) i upragnione :) wierzę, że będzie dobrze. bo gdyby coś było nie tak by teraz już wyszło prawda? a przecież tylu lekarzy wam już potwierdziło że wszystko jest na swoim miejscu.
 
Do góry