reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

ola- kiedys wypychali dzieci. moja znajoma miala chyba rozwarcie 5-6 i lekarz wypchnal dzidzie.
futrzak- no zastanawiajace czy sie wtedy dzidzia nie zaplata...... dobre pytanie.

Az tak zle nie wygladalo troche przypomina to polozna naciskajaca na brzuch podczas sprawdzania jak lezy dzidzia.
 
reklama
no obrócił dziecko o 180st! a laska faktycznie minę miała niewzruszoną! ja bym chyba oczy zamknęła i zaciskała pięści ze stresu:-)

co do rzucania się na brzuch ...w kilku bboomowych opowieściach porodowych spotkałam się z tym... ale czytałam że można tym narobić więcej szkód niż pożytku... tak więc żadnego skakania na brzuch! a przynajmniej nie na mój! :-)
 
To obracanie jest jak najbardziej bezpieczne. To znaczy z tego co czytalam i gadalam z polozna.
Z reszta wbrew temu co niektore zbanowane osoby probowaly nam wmowic :p to na zachodzie stawiaja jak najbardziej na porody naturalne,starajac sie rowniez prowadzic ciaze w sposob jak najmniej inwazyjny i naturalny.... wiec jezeli to ma mnie uchronic przed CC badz porodem posladkowym..dlaczego nie... Dla dziecka to nie robi roznicy tak naprawde...
PODOBNO ta metoda jest stosowana od tysiacleci? (nie sadze:p)

This technique has been practised by doctors for thousands of years and a great deal of research has been carried out to test its safety. The Royal College of Obstetricians and Gynaecologists recommends that: "All women with an uncomplicated singleton breech pregnancy at 36 weeks should be offered external cephalic version."

ECV can be carried out at any point from 36 weeks of pregnancy; there is no upper limit. Sometimes, it is even carried out at the beginning of labour, if the waters haven't already broken.

The procedure will be carried out in hospital, where there is equipment to monitor your baby's heartbeat and ultrasound to check your baby's position. You will be given a drug to make the muscles of your uterus relax. If you are rhesus negative, you will have an injection of anti-D. You will not need to have a general anaesthetic.

Because ECV is often successful, a policy of offering it to every woman with a breech baby means that there will be fewer caesareans for breech babies.

ECV is more likely to be successful if:

• you've had a baby before

• there is plenty of fluid around your baby

• your baby is high up/has yet to engage in your pelvis

• a drug is used to relax the muscles of the uterus

If a first attempt at ECV is unsuccessful, your doctor may discuss trying again on another day. It will depend on your individual case as to whether further attempts are worthwhile. You can find out more about ECV from the Royal College of Obstetricians and Gynaecologist's guide Turning a breech baby in the womb: Information for you.

Turning techniques you can do at home are collectively referred to as spontaneous cephalic version. Some studies have been carried out to see if these various methods work, but reviews of the evidence to date have been inconclusive.

You could try:
• Adopting a knee-to-chest position by kneeling on your bed with your bottom in the air and your hips flexed at slightly more than 90 degrees (don't let your thighs press against your bump). Try to keep your head, shoulders, and upper chest flat on your mattress. Maintain this position for 15 minutes every two waking hours for five consecutive days. In one study of 71 breech babies, 65 turned when their mother adopted the knee-chest position.

• Lying on your back with your hips slightly elevated and your hips and knees flexed. Gently roll from side to side for 10 minutes and repeat this manoeuvre three times a day. If you have had any backache, pelvic pain or hip pain during your pregnancy, do talk to your midwife or physiotherapist before you try this.

• Moxibustion, which is a form of acupuncture. It's currently being researched to see if it could help turn breech babies. Success rates as high as around 80 per cent have been reported, but before trying it, seek advice from a qualified acupuncturist; you'll find one via the British Acupuncture Council.

At the end of the day it might be that your baby prefers to lie in the breech position; about 5 per cent even turn back to breech position after a successful ECV. If this is the case, a caesarean section will probably be recommended but, depending on your baby's exact position, a vaginal birth may still be possible. Read our article on breech birth and discuss the possibility of having a vaginal birth with your midwife and obstetrician.

Tam na koncu jest napisane, ze niektore dzieci lubia byc w pozycji posladkowej i koniec- az 5% po obroceniu wraca do dawnej pozycji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mnie zastanawia czy takie ułozenie moze byc dziedziczne;) bo i moj maz i jego brat byli tak ułozeni tylko ze tesciowka była zmuszona do porodu sn,i tak moj maz urodził sie dupka a jego brat nogami do przodu;)
 
A ja mialabym wrazenie, ze przy ulozeniu dziecka posladkowym podczas porodu sn mozna urwac glowe... Jakos nie moge sobie tego wyobrazic... najpierw nogi czy pupa, a potem glowa... juz mam chore wizje;/
 
Masala sa do tego jeszcze rozne odmiany ułozenia posladkowego np jak ma nozki proste tak ze stopki sa przy głowie to ponoc mozna rodzic spokojnie sn ;)
 
ale to musi bolec... chyba bym wolała cc;)
a ponoc czasem lekarz rzuca sie na brzuch przy porodzie zeby szybciej wypchnac dziecko;)

nie no chyba ją nie bolalo, ciekawe co dzidzia na to ;p ale jakoś mnie wstrząsało podczas filmiku

a co do rzucania sie lekarza na brzuch - to już pisalam Wam, że gdyby nie moja gin to bym nie urodziła sama. Tyle, że nie tyle rzuciła się, co mocno nadusiła od góry mój brzuch, aby dzidzię przepchnąć przez kanał, bo nie miałam bóli partych, /tak po prostu w trakcie porodu wszystko mi przeszło/, a główka była już w kanale, więc wybór miałam albo Vacum/proznociąg albo jej próba. Nie miałam wątpliwości i sama prosiłam o pomoc, nie bolało to że się na mnie położyła. Więc tym się nie stresujcie ;)
Tak się bałam o dziecko i chcialam szybko urodzić :) Mnie i moją siostrę też wypychali lekarze - mnie bo się /wg opisu mojej mamy/ położna spieszyła na pociąg, a koleżanka na zmianę nie przyszła... i to nie było fajne. A siostrę, bo mama nie miała siły przeć i oddawała walkowerem.
 
Masala sa do tego jeszcze rozne odmiany ułozenia posladkowego np jak ma nozki proste tak ze stopki sa przy głowie to ponoc mozna rodzic spokojnie sn ;)

kurcze, to dziecko nie polamie sie w kanale rodnym... ?? jakos sobie tego nie wyobrazam, poszukalabym z internecie takiego porodu na filmiku ale obawiam sie, ze znow bym spac nie mogla ze stresu wiec sobie daruje
 
reklama
Ola80-skłonność do położenia pośladkowego może byc dziedziczna ale dotyczy budowy miednicy która usposabia do takiego ułożenia płodu więc porody posladkowe u teściowej nie maja na to wpływu, zreszta w tamtych czasach poród posladkowy sm był mniej groźny dla połoznicy niż cc
Pastela-metody manualne na ten moment sa przeciwskazane z powodu zagrożenia dla płodu, mniej niebezpieczne dla płou jest vaccum czyli próżnociąg a nawet kleszcze
 
Do góry