reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

słuchajcie...zastanawia mnie pewna rzecz... od kilku dni mam na stopach wysypkę ... najbardziej jest wkurzająca wtedy gdy się kąpię bo nie mogę się opanować by nie przejechać po stopach gąbką a wiadomo że podrażnianie jeszcze bardziej wzmaga wysypki... oczywiście na necie naczytałam się o cholestazie ciążowej itp ... no i teraz zastanawiam się czy powinnam panikować i coś z tym robić czy może spokojnie poczekać do środowej (za tydzień) wizyty u gina?
nic się nie martw, ja mam ro samo na wewnętrznych stronach rąk. Pytałam dziś położnej, i to nic innego jak pokrzywka ciążowa, może występować na całym ciele do końca ciąży. Więc nie martw się - spokojnie....
 
reklama
malinko oj nie mam pojęcia jak to z tym całym zatruciem, moze Vetuś poratuje swoją wiedzą...wagą Jasia się nie przerażaj bo te pomiary usg nie zawsze są miarodajne... życzę z calego serca żeby wszystko się potoczyło po Twojej myśli i abyś mogła już wkrótce tulić synka w ramionach:tak: czekam na wieści i trzymam kciuki za Was kochana!
 
uuuuu Malinka no to nie wesoło:(trzymam kciuki za pozytywny obrot spraw:) co to ''zakonczenia'' sytuacji to mysle ze duzo zalezy od stanu zaawansowania zatrucia,moja znajoma miała chyba od razu cc.
Futrzak moze zrob na własna reke te badania krwi co sie robi na ta chole... cos tam;) i wtedy po otrzymaniu wynikow zdecydujesz czy czekac tydzien do wizyty czy isc juz.
 
faktycznie malinka się narobiło na sam koniec... mam nadzieję że ciśnienie zejdzie w dół i że mocz wyjdzie prawidłowy; trzymam kciuki&&&& ale z drugiej strony może warto być dobrej myśli bo skoro do tych czas mocz wychodził dobry to czemu nie miałoby byc tak i tym razem? a co do masy Jasia ...hmmm... po pierwsze zawsze może być i z 0,5kg mniej bo taki błąd mniej więcej może być przy usg ( i przy wszystkich moich znajomych te wyniki z USG były zawyżone dość znacznie) a po drugie nic się nie musi zaklinować więc o to się nie stresuj:* zaklinować się może i dużo mniejsze dziecko ... na pewno teraz trzeba skupić się na tym ciśnieniu i badaniu moczu... trzymam kciuki Malinko&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& i daj znać jakie wyniki wyszły i czy decydujecie się na wizytę w szpitalu! buziaki:*
 
Patik lekarz mnie "pocieszył" to usg może się wahać o +/- 200-300g, więc i tak kloc..

Olka też chyba wolałabym od razu cc, ale jak czytam Milutkowe opowieści o leżeniu, niewidzeniu maleństw, helikopterze w bani i klapnięciu w łazience, to już nie wiem czy nie lepiej jednak pomęczyć się sn, no ale tu akurat nie moja decyzja będzie.. najbardziej mi smutno, że jak bym miała mieć cc to teraz brak odwiedzin z powodu grypy, nie zobaczę Jasia, będą z nim jakieś obce baby, nikt mi go nie przyniesie, męża też nie będzie obok - totalna załamka :/

Futrzaczku dlatego nie pisałam w smsku, bo za dużo by było, a lataliśmy jeszcze to tu to tam i nie miałam kiedy.. Ostatni mocz miałam w grudniu, bo lekarz stwierdził, że sie już narobiłam badań i mam wyluzować, no to teraz mam :/ Robiłam na własną rękę na każdą wizytę, no aż w końcu posłuchałam gina :/
 
Ja tez po wizycie - mój Synek tez troszkę "spowolnił" wagowo - waży 2800, ułozony główka w dół. Wyniki wszystkie OK, i małego i moje:)

Jest juz tak nisko, ze nie mozna było go zmierzyć poprawnie, ani też szyjki. Tu przez cała ciążę nie badaja "dowcipnie", nie robią KTG, za to wizyty mam juz co tydzień i za każdym razem USG z doplerem.

Lekarz go "wyszacował", że do terminu będzie ważył 3100-3300, a termin na 07 marca.

Zapadła też decyzja, że jesli nie urodze do terminu, to w dniu 7 marca pojawiam się w szpitalu na wywołanie porodu. Lekarz stwierdził, że z moją historia ciążową, nie będa ryzykować porodu po terminie. Tak, więc do 8 marca mój Synek bedzie juz na świecie:)

Malinka - Ty to juz na finiszu, a z jasia faktycznie już duży facet, dwa razy wiekszy od mojego Malucha:) Pilnuj tego ciśnienia, bo tak jak pisały dziewczyny, to bardzo ważne. Trzymam kciuki za Was.

Futrzaku - sprawdź czy to nie jest to cholerna cholestaza ciążowa, ja tez ciągle się drapię jak opętana, ale wyniki mam na szczęście OK.
 
Malinka mnie się też wydaje, że przy zatruciu ciążowym od razu kroją. U mnie, to ciśnienie podczas akcji porodowej było coraz większe.
A cc się tak nie stresuj. Nie wszystkie mamy złe przeżycia z nią związane. Ja jak już wstałam, to biegałam:-) i bardzo szybko doszłam do siebie. Pobolało chwilkę, ale przynajmniej na dupce mogłam siedzieć ;-) Blizna malutka, nie miałam żadnych komplikacji

Futrzak ja miałam dokładnie takie same odczucia przy moim uczuleniu jak ty. Najpierw było tego niewiele, na rękach, potem na nogach, stopach. Najgorzej swędziało podczas kąpieli, po i w nocy. U mnie nie jest to cholestaza tylko rumień. Pierwsze, co zrobiłam, to próby wątrobowe i bilirubinę. Potwierdzą, albo wykluczą cholestazę. U mnie wszystko było w normie, dlatego ginek wysłał mnie do dermatologa. Jak się niepokoisz, to zrobiłabym te próby wątrobowe przed wizytą u ginka, a potem on już stwierdzi, co dalej. Jak bardzo cię to wszystko swędzi kup sobie w aptece puder płynny i smaruj. Przynosi chwilową ulgę.
 
Ostatnia edycja:
Malina a czemu myslisz ze po cc nie zobaczysz małego? moze przeciez Ci go przyniesc połozna? no chyba ze u Was w szpitalu sa inne zwyczaje.
Ja tez juz sama nie wiem co by dla mnie było lepsze sn czy cc bo i jedno i drugie moze byc ciezkie z moim niskim cisnieniem:( musze zdac sie na żywioł i lekarzy ktorzy znajac zycie zbagatelizuja moje cisnienie;)
 
futrzak, mam nadzieje, ze Twoje uczulenie jest tylko hormonalne jak moje. Sprobuj posmarowac parafina albo krochmalem. Mi to drugie przynosilo niesamowita ulge. Do tego smarowalam sie kremem Oilatum. A pozniej lekarz pomogl lekami. Ale na Twoim miejsu wybralabym sie chyba do lekarza.

Malinaa, nie boj sie cc. Jakos dasz rade. zdaj sie na lekarzy. Ale Jasio dorodny chlopiec :-)
 
reklama
Asco- no to jeszcze sie okaże ze na dzień kobiet bedziesz miala prezent:tak::tak: a mały rzeczywiscie kruszynka ale najwazniejsze ze zdrowy nadrobi po porodzie:-D:tak:

Malina- jestem w szoku dosłownie majać na mysli wage Jasia:szok::szok::szok: to ja juz sie boje ile mój bedzie miał bo wagowo byli podobni:eek: trzymam kciuki za pozytywne wyniki i sie nie denerwuj bedzie dobrze:tak:;-)
 
Do góry